Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 64, ABAX i moduł ACX 200 - komunikat "nieznane

junek 19 Lis 2007 08:23 2356 12
  • #1 19 Lis 2007 08:23
    junek
    Poziom 16  

Witam. Montowałem sobie ostatnio rozszerzenie urządzeń bezprzewodowych Satela - do centralki Integra 64, moduł ACU100 ABAX-a mi wykryło ładnie (na drugiej szynie), natomiast jest problem z wpisaniem do niego modułu ACX200 (bezprzewodowy, 4we i 4 wy na płytce). Po zasileniu powyższego i próbie wpisania go do ekspandera ACU100 centrala informuje mnie niemiłym komunikatem "nieznane urządzenie(005)!". Czy ktoś coś takiego widział? Nie sądzę, żeby był to zbyt słaby zasięg, raczej skłaniam się ku temu, że centralka poprostu nie zna takiego modułu(weszły stosunkowo niedawno do sprzedaży, centrala ma lat kilka) i tylko chciałem się upewnić, czy idę dobrym tropem i skłaniam się ku wgraniu nowego softu - flesh'em.
    Pozdrawiam

0 12
  • #2 19 Lis 2007 09:37
    BENO99
    Poziom 26  

Witam.
    Co tutaj dodać ,sam sobie odpowiedziałeś.
    "Wrzuć" nowe oprogramowanie.

Pozdrawiam

0
  • #3 19 Lis 2007 12:07
    junek
    Poziom 16  

BENO99 napisał:
    Witam.
    Co tutaj dodać ,sam sobie odpowiedziałeś.
    "Wrzuć" nowe oprogramowanie.

Pozdrawiam

Sprawdzę.
    Pozdrawiam!

0
  • #4 19 Lis 2007 16:52
    SMDmaniak
    Poziom 23  

wymagane wersje: centrala od v 1.04, ABAX od v 1.05

0
  • #5 19 Lis 2007 23:28
    junek
    Poziom 16  

SMDmaniak napisał:
    wymagane wersje: centrala od v 1.04, ABAX od v 1.05

Flash pomógł, były małe kłopoty z modułem na dloadx ale już śmiga. Wersje oprogramowania - najnowsze :) Dzieki za sugestie!

0
  • #6 21 Lis 2007 18:51
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

trzeba pamietac jezeli sie usunie urzadzenie to trzeba za kazdym razem przeprowadzic identifikacje

pozdrawiam

0
  • #7 22 Lis 2007 22:45
    junek
    Poziom 16  

SMDmaniak napisał:
    Witam!

trzeba pamietac jezeli sie usunie urzadzenie to trzeba za kazdym razem przeprowadzic identifikacje

pozdrawiam

Tak, po dodaniu wejść, wyjść (ACX200) czy urządzeń BP itp również. Miałem problem z odczytem i zapisem zmian do modułu ACU100, widoczne były wejścia i wyjścia modułu ACX200 w okienku konfiguracji Ekspandera ACU100 w programie Dloadx, ale b. wolno się aktualizowało ( zgodnie z resztą z instrukcją...), jakieś dziwne opisy typów wejść (np, we1 - 2EOL NC, a już wejście we 2 - NC z podwójnym parametrem czy jakoś tak - takie dziwy, ale w sumie to to samo :-)), no i z programu nie mogłem dodać/usunąć modułu ACX200, poprostu się nie dało, stąd instalacja następowała z manipulatora. Poza tym - jak już się poprawnie zainstaluje to śmiga to dosyć miło.

0
  • #8 24 Lis 2007 17:15
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

ACX-200 posiada identyczne konfiguracje wejsc i wyjsc co plyta centrali, 2EOL NC ozncza ze sabotaz i dozor sa na dwoch przewodach co do czasu odczytu to mogla byc w tym czasie wykonywana synkronizacja jeszcze zobacz czy masz prawidlowo ustawiony DIP-switch :

str.:5

http://www.satel.pl/pliki/download.php?file_id=210

0
  • #9 24 Lis 2007 19:01
    junek
    Poziom 16  

SMDmaniak napisał:
    Witam!

ACX-200 posiada identyczne konfiguracje wejsc i wyjsc co plyta centrali, 2EOL NC ozncza ze sabotaz i dozor sa na dwoch przewodach co do czasu odczytu to mogla byc w tym czasie wykonywana synkronizacja jeszcze zobacz czy masz prawidlowo ustawiony DIP-switch :

str.:5

http://www.satel.pl/pliki/download.php?file_id=210

Typy linii doskonale znam, 10 lat walczę z alarmami, Techomowskie S-A4 i takie tam, i na ogół nie mam ze sprzętem problemów, ale czasem warto się skonsultować, a Abaxa nie instalowałem jeszcze i zdziwiły mnie opisy typu linii - strona 34 instrukcji, zrzut ekranu "Zwykła(NC +Sab.)" - jak to interpretować?, dokładnie tak to wyglądało, widocznie odświerzanie danych trwa tak długo, że... Bo czujki są 2EOL/NC, skonfigurowane w Dloadx jako 2EOL/NC i tak działają. Switcha ustawiłem oczywiście poprawnie, zgodnie z instrukcją - do współpracy z Integrą.

0
  • #10 26 Lis 2007 20:24
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

To "Zwykła(NC +Sab.)" oznacza tor radiowy w pasmie 868 Mhz (starcza tu bo tor jest fizyczne niemozliwy do shwytania) i jest szyfrowany 72 bitowym kluczem. co do 2EOL/NC sa to wejscia przewodowe na ACX-200

pozdrawiam

Ps.polecam takze ARF-100 do optymalnego i szybkiego pozycjonowania urzadzen:

http://www.satel.pl/produkty/arf100.php

0
  • #11 28 Lis 2007 08:51
    junek
    Poziom 16  

Hmm, szczerze pisząc, myślałem, że moduł jest "transparentny" w tym okienku, i obrazuje - nazwę rozszerzenia i typ/rodzaj wejścia/wyjścia widzianego przez centralę lub model/nazwę czujki/sygnalizatora etc. A tu widzę, że jest tak nie do końca. Przydadzą się chyba w niedługim czasie odwiedziny na szkoleniu w Satelu :)

0
  • #12 29 Lis 2007 18:15
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

Jezeli chodzi ci o stan urzadzen to sa w:

testy-> urzadzenia bezprzewodowe

a wszystkie informacje o urzadzeniach:

struktura->sprzet->ekspandery->ACU-100

pozniej jak wszystko jest ustawione to bawimy sie opcjach wejsc i zapominamy o falach radiowych.

pozdrawiam

0