Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak to jest z tymi wzmacniaczami WIFI?

Brodowski 19 Nov 2007 11:28 2086 6
    Brodowski
    Level 11  
    Jaka jest dopuszczalna moc na paśmie WiFi 2,4GHz? chciałbym poszerzyć zasięg poprzez dodanie wzmacniacza Wifi 100mW/200mW/500mW
  • Helpful post
    ~sojer
    Level 27  
    Dopuszczalne jest 100mW. Z reguły AP wraz z fabryczną antenką nadaje z taką mocą.
    Po dołożeniu wzmacniacza na pewno przekroczysz dopuszczalną moc.
    marian1977
    Level 17  
    Dopuszczalna to 100mW. WZMACNIACZ TO BEZNADZIEJNY POMYSL !!! Najlepiej zrob most na 5g i postaw druga baze w innej lokalizacji, wtedy poszerzysz zasieg.
    paawel
    Level 21  
    Czyżby coś sie zmieniło w prawie telekom.
    Do niedawna wymagany był certyfikat zgodności zestawy (antena, złączki, kabel, AP) a teraz w tabelce niema żadnych ograniczeń (jedynie co do mocy 100mW ??
    Ktoś coś wie w tym temacie ?
    marian1977
    Level 17  
    W tabelce chyba od zawsze byla tylko moc. Na pewno certyfikatow nadal wymagaja, ale jezeli nie przekraczasz duuuuzo mocy, to sie nie czepiaja, wiem to stad, ze uke bylo kilka miesiecy temu u mnie w miescie, a jest tu kilka firm, ktore nie szczedzi mocy i nie nikt nie mial zadnych nieprzyjemnosci.
    c2h5oh
    Moderator
    Cześć.

marian1977 wrote:
    W tabelce chyba od zawsze byla tylko moc. Na pewno certyfikatow nadal wymagaja...

W dokumencie jest zaznaczone, że :

Jak to jest z tymi wzmacniaczami WIFI?

Natomiast wykaz polskich norm (PN) przenoszących europejskie normy zharmonizowane zgodnie z dyrektywą 99/5/WE mówi że ETSI EN 300 296 to nasza norma PN-ETSI EN 300 296-2 V1.1.1:2003 (U). (Jest chyba nowsza wersja z 2005 roku.)

Jeżeli kogoś interesuje, co zawiera ta norma, to z pewnością do niej dotrze i zapozna się z jej treścią.
    Jeżeli ktoś wprowadza do użytku przedmiot, którego te przepisy dotyczą, jest zobowiązany uzyskać świadectwo zgodności lub certyfikat potwierdzający zgodność z przytoczonymi normami.
    Jeżeli się mylę, to proszę mnie poprawić.