Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HIGH-END w Golfie3. Czy układ 2 + 1 to dobry układ?

wasylwek 28 Lis 2007 23:09 6415 52
  • Pomocny post
    tplewa
    Poziom 38  
    he he sam sie wkopujesz :) niom ale to nie nasza wina ;)

a mialo byc tak pieknie :)

Co do mocy spox 2x75W styknie na przodzik... w 3way sie nie pchaj - pisalem wyzej... aktywki nie zrobisz (koszta) - a zrobienie zwrotek do takiego mix-a nie jest proste...

Jak juz masz te G4 to bym je probowal tak jak mowilem ozenic z jakims fajnym tweeterkiem...

Zagadaj do Pasata_EQ moze cos wyskrobie za niewielkie pieniadze aby z tego jakas calosc sklecic - w sumie ma w domu niemal hurtownie glosnikow wiec jest szansa ze cos fajnego wykopie...

EDIT:

jak G6 to spox nie jest zle :) tylko tweetery dobrac, zrobic zwrotke... i bedzie miodnie :)

EDIT2:

nyny z AudioCar mial G6 + PHD ROMA 1AF + IT MDS10 - moze cos doradzi z czym je dobrze ozenic :)
  • Pomocny post
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    jeżeli już chcesz 5 kanałów to dalej możesz zostać przy pająku

na balledro bywają w rozsądnych cenach

no i poszukaj dobrych wysokich do tych g6
    wasylwek
    Jednak decyduję się na budowę 3 drożnego układu na przód :D (te firmowe kratki w podszybiu aż sie proszą o ładną zabudowę średniotonowych 10-tek a moja koncepcja jest zbyt ładna abym jej zaniechał :D ) w ten sposób temat dobrej 3 drożnej zwrotnicy uważam za otwarty :D . Oczywiście jestem skłonny zrezygnowac z tych DLS zwracając się z prośbą o podsunięcie dobrych 10tek na średnicę (mogą być mniejsze tylko jakie ? )jako ,że gwizdki mam już z głowy co podejdzie bo tych xeteców na średnie ?Jak ktoś wspomniał temat subwoofera na razie darujemy , skupiam sie tylko na dobrym przodzie .
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    tplewa
    Poziom 38  
    A ja ci dalej mowie odpusc sobie 3-way.... przynajmniej na poczatku....
    Te kratki to nie koniecznie dobre miejsce, moze sie okazac ze bedzie trzeba inaczej ustawic glosniki... Wiec szykuj sie na zabudowe w slupek....

Jak chcesz miec naprawde fajny zestaw to kup do tych Xetec-ow tweetery u-Dimension Pro XT2 i wsytrugaj zwrotki na 2-way... ewentualnie poszukaj uzywanych twererkow Seas KTN-25NF...

Jak wywalczysz temat zwrotek do 2-way bedziesz mial juz jakas praktyke i podstawy, niezbedna do budowy 3-way... Tak samo musisz sobie zalatwic jakis sprzet pomiarowy aby sciagnac charakterystyke z auta (z tym mozesz miec problemy).

Jak ci sie uda zrobic 2-way wtedy stwierdzisz czy chcesz 3-way i czujesz sie na sile podolac zwrotka pod 3-way.

Naprawde piszac to nie chce zle dla ciebie i chcial bym aby te glosniczki co masz zagraly ladnie (bo maja potencjal)... Jednak z takim podejsciem jak masz utoniesz i bedziesz bardzo zniesmaczony ze wszystko gra kijowo...
    A masz szanse zbudowac bardzo fajny system...
    wasylwek
    W takim razie podejdźmy to z innej strony co sądzisz o układzie BI-Amping a właściwie Tri- amping na przodzie ?.Powiedzmy, choć uważam , że już zaczynam przesadzać ale zaproponowano mi 7 kanałowego Davinci :D . Zaczynam się bać ,że przetworniki pod taki sprzęt staną się nie do załatwienia na nazwijmy to "rynku wtórnym".Oczywiście wszystko mogę oddać i wziąć inne ale wymaga to dośc sporej dopłaty która zaczyna już lekko boleć :D .
    Twetery w słupku to juz postanowione od afery ze współosowcami :D .
    P.S. obawiam się , że mój Nakamichi zaczyna już odstawac od reszty :D .
    ale na chwile obecną zostawię go sobie (dotarł w ładnym stanie mam wszystkie papiery do niego i nigdy jeszcze nie miałem ich dźwieku w samochodzie).
    Chyba jednak spocznę na wyższym hi-fi . HIend to jednak za wysokie progi poza tym z czasem krucho zająłem sie wytłumianiem 1 drzwi a te drugie to już nietknięte bo mi zimno zaczyna być w garażu i duzo pracy zaczyna byc przy swiętach przy GSM a zlecić nikomu nie dam bo to bez sensu , sam chcę wszystko robić właśnie od podstaw.
    Ocencie jeszcze tylko pomysł zasilania tych przetworników i zobacze co dalej bede z fantem działał.
  • Pomocny post
    tplewa
    Poziom 38  
    Co doalej z podizalem pasma ??? z tego Naka nie zrobisz... musial bys szukac jakiegos procka. A mysle ze schodzenie nizej niz DEX P99 lub Clarion 778 nie ma sensu...

A tutaj juz twoje zalozenia - nie wydac zbyt duzo traca racje bytu...
    wasylwek
    To już ostatnia seria pytań , została mi tylko kwestia doboru subwoofera . To ,że zastosuję zamknietą skrzynke to już przesądzone po pierwsze (wiem ,ze nieprofesjonalne ale closed zajmuje mniej miejsca niz BR) a ja uwziąłem się na zabudowę suba we wnęke bagażnika . A po drugie kiedys ostro kombinowałem ze skrzyniami i zdecydowanie bardziej odpowiada mi bas z zamknietej.
    Sedno mojego pytania jako ,że mam obawy iż poczatkowo wybrany przeze mnie głosnik 20 cm moze mieć niedobory w efektywności postawiłem na 25 cm i w gre wchodzą 2 sztuki Intertechnik MDS 10 S oraz DLS W310 jako ,że cena troche się różni prosiłbym o zasugerowanie co lepsze intuicja podpowiada mi ,że IT ze swoją lekką membraną będzie szybszy a sentyment do przodu(jednak wyhandlowałem xeteki na rzecz DLS ) każe zainteresowac sie jeszcze skandynawskim subem poza tym mozna go miec za ponad 100 zł mniej.
    DLS ma 120 rms IT 240 a wzmacniacz który juz do mnie bieży to audison srx2 który oferuje 170 W w mostku czyli dla mnie ideał do DLSa bo zawsze bede wyznawał zasade ,ze wzmacniacz powinien mieć 25-30 % zapasu ,żeby dobrze kontolować glośnik.
    Prosiłbym o ewentualne sugestie .
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    MichaelR
    Poziom 20  
    Do golfa IV można znaleźć obudowe suba na lewą ścianke w bagazniku, spróbuj poszukać albo zrobić samemu coś takiego,
    jesli 2 suby to x 2,
    widziałem coś takiego w Octavi i bagażnik niewiele traci na pojemności oraz funkcjonalności.
    A co powiesz na sub Cervin-Vega 20cm symbol VEGA-84, gra bardzo przyjemnie
  • Pomocny post
    leszczunio
    Poziom 11  
    Sylwek jezeli chcesz 2 glosniki pomysl albo o IT MDS08 lub mivoc XAW210 do nich buda 40l br:) dobre dosyc tanie rozwiazanie
    wasylwek
    No dobra panowie mineły 3 miesiace z hakiem a ja poczyniłem już pewne kroki w temacie :D (jak juz pisałem bakcyl połknięty kto by pomyślał,że jeszcze 4 mies. temu zarzekałem się , że fabryczna gama i będę sie turlał golfikiem a tu proszę przeboje z gofrem zdecydowały nawet , że się na CA zaczałem sporo udzielać he he).
    Oto co mamy po wielu ... odsłuchach,kombinacjach,zamianach i innych ... schodach .
    Subwoofer intertechnik MDS-10 multidrive no cóż jeden z najlepszych grajków jakie miałem okazję posiadać ... naprawdę zajebucha :D głośniczek , szybkie to to... jak Kubica , kontrola pełna brak zamuleń nawet w BR choć jak pisałem juz bede go pchał w klozeta zawsze moge wrócić do starej budy zobaczymy.
    Kick-bas i tu się dzisiaj nieźle zaskoczyłem bo... koniecznie chciałem intertechniki MDS-06 i w końcu zdobyłem i moje wrażenia solidna niemiecka produkcja kopniak miły aż słodko wykonanie głosnika ...rewelacyjne ale napatoczył się znajomy co mi zaproponował focala serie power K2 porównanie do IT .. wypadły ....sporo lepiej ale... chciał trochę duzo pieniedzorów zrezygnowałem z nich choć ładnie grały(sopran z tych zestawów ...żenada nijak mi nie podszedł ale o tym później) Właśnie dzisiaj od rana kombinowałe sobie z zestawem uDimension 06 Junior i tu miłe zaskoczenie te japońce tak mnie zachwyciły ,że prawie chce je zostawić ...choc jak znam zycie odkryje cos innego ciekawostka ... te uD jako jedyne z testowanych potrzebowały fest kopniaka z wzmacniacza jak pusciłem im trochę dobrego RMSu to na prawde kicknęły niewąsko.
    Dalsze ogniwo (konsekwentnie 3 way robię) ... chwilowo brak mi jakichś 10 cm w podszybie dałem troche ciała bo nie popilnowałem aukcji poszły się.... albinoski Audio Development byłyby idealne na obróbke średnicy poki co szukam czegos interesującego (jakby ktoś coś miał chetnie przytule info :D ).
    Wysokie pasmo powierzam... PHD tu wracam do focala te PHD kilka klas nizej (na razie upolowałem niziuchą linię)ale w tym przypadku te "jedwaby" załatwiły słynnego aluminiowego Focala w przedbiegach Włoch okazał się duzo cieplejszy,mniej krzykliwy ogólnie mnie bardzo mocno zaskoczył... na plus.
    Wzmacnianie sygnałow powierzyłem Niemiaszkom póki co leżące na podłodze 2 szt Helixa HXA400MkII pierwowzór drugiego H400 espirit 2 dobre piecyki z porządnymi parametrami (damping >300) ładnie trzyma to wszystko w ryzach poza tym są...bardzo ładne wizualnie ... podpasują mi do koncepcji zabudowy .
    Do tego wszystkiego zamierzam jeszcze dołozyć kondensatorek 1F oczywiscie bez żadnej elektroniki...gołe farady od Helixa a jakze by inaczej.
    Pozostała mi jeszcze zwrotnica aktywna skoro mam kazdy zakres pasma zasilany osobno nie widze innego wyjscia jak takowa o takiej również szukam jakiejs ...konkretnej propozycji.
    To by było na tyle... sprzęcicho cały czas jak najbardziej w fazie rozwoju , raczej naleze do ludzi którzy wciąż poszukuja tego czegoś i jak coś mi wpadnie w okazje bądź w ucho natychmiast podejmuję... działania.
    Podsumowując jak na ... doraźnie sklecony (póki co) system nieźle to to idzie choć nie powiem czegoś tu jeszcze brakuje ...podziałamy w temacie.
    To by było na tyle ...sugestie szczególnie o wyższości zwrotnic pasywnych nad aktywnymi mile widziane,pozdrawiam wszystkich.
  • Pomocny post
    greg-si
    Poziom 27  
    Co do wyższości pasywki to też bym o tym chętnie poczytał :) Do pewnego czasu miałem zamiar robić aktywnie ale tak na chłopski rozum zdałem sobie sprawę że szyte zwrotki wyrównają całe pasmo w autku. Tak mi się przynajmniej wydaje ale chętnie bym coś o tym poczytał :) Wiadomo podział aktywny jest tańszy bo wszystko na wzmacniaczach ustawię a na zwrotki trzeba szykować z 700zł jak nie więcej.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    maxtz
    Poziom 27  
    Witam może to cię zainteresuje na allegro jest zwrotnica aktywna XETEC ParaQ-7 MK 2 myślę że warta uwagi :)
  • Pomocny post
    galanonim3
    Poziom 2  
    kolego moja propozycja na przod focal K3P zasilony klockiem precision power dcx 1000.4,laczony w be aumpingu po 125W na 2 woferki i z tego jeden z nich odciety nieco wyzej niz drugi(w zestawie sa 2 midy klasy 165mm z czego jesten jest z korektorem fazy i jego radzil bym usadowic z mebrana skierowana nieco w strone ucha)a nastepnie zwrotki,jesli chodzi o fabryczne to nie sa najgorsze,ale do uzyskania max streofoni z tego zestawu to tylko nowa nawijka(na poczatek wystarcza pasywne i nie popadajmy w skrajnosci typu niski nak i dobry tweter scana)co do sub wofera to poczekaj do memetu jak bedziesz mial mozliwosc posluchania K3P,zrezygnujesz z intertecnika(swietne 20 za smieszne pieniadze,ale tak maly glosnik w closed to raczej odpada,)ten zestawik bedzie raczyl moje ucho juz za 2 miesiace wiec jesli bedziesz chetny posluchac to mozemy sie dogadac,zapomnial bym o najwazniejszym twetery tn 52 sa calkiem dobre ale to trzeba lubiec,sa nie tyle cos ostre,ale bardzo precyzyjne i szczegolowe a i srednica przy tym zestawie zachowuje swoja barwe wiec goraco polecam, tyle ze zestaw nie nalezy do tanich,pozdrawiam
  • Pomocny post
    herdi
    Poziom 23  
    czytasz ty czasami daty postów? :)))))))))))))))))))))))))
    galanonim3
    Poziom 2  
    wiem ze troche nieaktualny troche,ale ludzie wciaz go przegladaja zeby dowiedziec sie czegos nowego o ca
    kowboy3
    Poziom 11  
    a ja zaproponuje tak,przod DLS r6a po dwa wofery(2,5 way,po przerobkach zwrotnic)tweetery lotusa reference i wzmaka DLS A3.tyl dwa suby CV 104 i jakis monoblok np DLS A6.i gra ze cho cho.mam w mk3 to oprucz A6 bo zbieram na niego,teraz napedzam CV 104 jakims pionkiem,gra zajefajnie
    galanonim3
    Poziom 2  
    dls'a trzeba lubic,ale ja i tak uwazam ze glosniki robia slabe jak na swoja cene,a co do wzmacniaczy to sa rewelacyjne.jak glosniki to tylko focal nie tanie,ale dobre sa jeszcze dziesiatki innych dobrych producentow,ale jakos focal mi wpadl w ucho i bardzo polubilem jego brzmienie no i jeszcze klocki helixa za nieduze pieniadze swietnie graja
    kowboy3
    Poziom 11  
    dls'y maja ostrą góre.dlatego ja zmienilem tweetery na lotusa.woofery sa moim zdaniem ok.
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  
    kowboy3 napisał:
    a ja zaproponuje tak,przod DLS r6a po dwa wofery

Spróbuj najpierw na jednym woferze w drzwiach - powinno grać może ciszej ale czyściej . One potrzebują dość dużej "skrzynki" do grania -> to nie jest MDS06 któremu wystarcza 7L aby grać pięknie. Swoją drogą potwierdzę słowa galanonim3 "głośniki dls'a trzeba lubic".
  • Pomocny post
    jarimir
    Poziom 18  
    Sylwek ma juz skompletowany sprzet i pewnie pochwali sie tez jakimis osiagnieciami bo z tego co mi wiadomo wczoraj startowal w zawodach w Olsztynie.
    wasylwek
    Buhehe jasne chłopaki ...już wszystko jasne :D :D :D kategorię ENTRY i Experienced dzieli jakieś 20tyś. zł ( a takie czcze gadanie ,że kasa to nie wszystko to między bajki). Kto kiedykolwiek startował w jakichś zawodach ten ... w tym momencie doskonale wie co mam na myśli . Może odwróci sie moje życie finansowo-prywatne i Bozia da to na drugi rok zacznę walkę od początku sezonu . Wrażenia z zawodów być może opiszę kiedyś w innym wątku póki co... w mojej kategorii (ENTRY) zdeklasowałem wszystkich bo....startowałem sam :D . Uważam , że "muzycznie" nie wypadłem najgorzej . Sprzętów (instalacji) trochę pooglądałem i jeżeli dostanę weny twórczej może obiorę ten tor , póki co muszę uporządkować inne sfery życiowe . Całkiem możliwe , że pojawię sie w Bydgoszczy jako widz :D .
    Mój skompletowany sprzęt przedstawia się tak :
    Założenie postawione przeze mnie zanim zacząłem budować mój system było bardzo proste , ma być ascetycznie z naciskiem na jakość wydobywającej się muzyki .
    Skoro miało być prosto i dobrze grać , wybór jednostki centralnej padł na wyczytane opinie i zachwalanej przez większość jednostce centralnej... NAKAMICHI , ze zrozumiałych względów(koszta) postawiłem na radio najniżej stojące w hierarchii model CD300 co okazało się dobrym wyborem , zważając na późniejszy dobór poszczególnych komponentów.
    Dalszą budowę systemu stanowił dobór odpowiedniego głośnika basowego długo zastanawiałem się czy 20 cm maluch nada się do samochodu mojej klasy (jako , że firma INTERTECHNIK była rozważana od początku) traf chciał , że udało mi się zdobyć model 25 cm po wstępnych odsłuchach obudowy bass-reflex postanowiłem jednak budować dla niego skrzynię zamkniętą docelowo pozostając przy pojemności 23 litry.
    Kolejnym elementem który należało teraz dobrać był odpowiedni wzmacniacz (początkowo dla wstępnych faz posiadałem audisona srx2) nie spełniał jednak moich założeń (asceza poszła na bok) wybór padł na wzmacniacz ze stajni Helixa konkretnie na model H400-espirit – wzmacniacz 4 kanałowy który początkowo zasilał cały samochód w konfiguracji 2 kanały mostek dla subwoofera i 2 kanały stereo dla głośników systemowych.
    Głośniki systemowe były dobierane spory kawał czasu szukając odpowiednich elementów do „budowania” sceny przewinęło mi się kilka firm(szczególnie mam na myśli kick basy) wybór padł na firmę uDimension model 06 Jr , podobnie sprawa miała się przy doborze głośników wysokotonowych (dobierając system „jednofirmowy” często występuje układ dobry tweter gorszy kick i odwrotnie dlatego wybór padł na kopułkę jedwabną , za sekcje wysokotonową odpowiedzialny jest docelowo model włoskiego producenta PHD 1,3 TW. Dobierając juz w takiej konfiguracji zwrotnice pasywne do ww. doszedłem do wniosku , że brakuje tonów średnich , koncepcja została całkowicie zmieniona ... buduję system 3 drożny . Sprawa zaczęła się komplikować bo nie mam odpowiedniego zaplecza do budowy (pomiarów) dobrych zwrotnic 3 drożnych dlatego decyzja zapadła na przód budujemy aktywny 3 way .
    Kolejne problemy , jaki wzmacniacz (dobierając do całości) piecyk który wziąłem pod uwagę to kolejny produkt Helixa „oldschoolowy” klocek model HXA 40X dodatkowo mający na swoim pokładzie ciekawą zwrotnicę pozwalającą na zadowalające regulacje poszczególnych pasm . Przetworniki odpowiadające za przetwarzanie pasma średniotonowego dobrałem w miarę do pozostałych elementów i możliwości wybór padł na firmę Rainbow model MT-100DIN .
    Dodatkowo wpadłem na pomysł zamontowania zwrotnicy aktywnej w celu możliwości regulacji charakterystyki bez konieczności opuszczania kabiny , do wstępnych faz zastosowałem equalizer firmy BOSS jednak moim zdaniem odstawał on jakością od pozostałych , dlatego docelowo postawiłem na bardziej odpowiedniego zawodnika ... zaopatrzyłem się w model amerykański PrecisionPower PAR-225 która pozwala mi na swobodną regulację z kabiny.
    Okablowanie wykonałem w sposób standardowy , zasilanie poprowadzone dwoma osobnymi kablami o przekroju 20mm2 kabel plusowy zabezpieczony wkładką 80A przy aku , doprowadzony do rozdzielacza który przesyła zasilanie kablami 10mm2 na wzmacniacze oraz dodatkowo kondensator buforowy również firmy Helix dodatkowo wyposazony w efekt wizualny w postaci voltomierza ponieważ jest bez elektroniki.
    Kable sygnałowe są poprowadzone przyszłościowo każde odpowiednie pasmo jest podłączone osobnym kablem firmy Hama dodatkowo rozróznione kolorami gdyż pewnie będę kiedyś ulepszał mój system pod kątem innej zwrotnicy aktywnej jak i poszczgólnych komponentów.
    Tak mniej więcej przedstawia się mój system CAR audio
  • Pomocny post
    DrumAnDBass
    Poziom 19  
    3drozny zestaw nie zawsze jest recepta na lepsza srednice. Lepiej wyciagnac woofer ponad tapicerke (jesli u ciebie w golfie gra jeszcz pod...?) i troche go ukierunkowac, czasem to czyni cuda.
    Zwrotka aktywna napewno wygodna rzecz... jednak czesto niesty wielki szumofon.
    Mimo to ciekawy koncept ;)
    wasylwek
    Druga sprawa (doświadczenie które zdobyłem) granie dla mnie , muzyka słuchana na codzień przy dojazdach do pracy ... jej charakterystyka ma się zupełnie inaczej do brzmienia w zawodach . :D . Ale satysfakcja jest , z pełną odpowiedzialnością twierdzę , że u mnie gra lepiej niż w democarze Blaupunkta :D .
    W ten sposób temat niejako dojrzał do zamknięcia .