Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem Calibra 16v 150KM na chwile traci moc HELP :(

19 Lis 2007 14:08 2529 13
  • Poziom 10  
    Witam
    Panowie mam problem i bardzo prosze o pomoc a wyglada to nastepujaco:
    zimny silnik, zapalam auto i jest ok. jade gdzies, silnik sie nagrzeje zatrzymuje sie gasze auto ide np. do sklepu. po 10 min odpalam i jak startuje (oczywiscie nie zawsze) auto zachowuje sie tak jakby mialo malo benzyny lub zapchana pompke paliwa prawie nie chce isc (dusi sie) i ze 2x szarpnie przyciskam pedal gazu mocniej, jeszcze przez chwile nie ma mocy i po chwili problem zanika i juz sie nie pojawi do konca trasy nawet gdy sie zatrzymam (ale nie gasze silnika) np na swiatlach i znowu startuje. Zaznaczam ze nie pali sie "check engine". Co to moze byc? Chlopaki pomozcie bo juz mnie to dobija. Paliwa mam zawsze w baku przynajmniej 10l auto zachowuje sie tak jak ford mojego ojca gdy ma koncowke gazu z tym ze jemu nie szarpie tylko sie dusi - on dotankuje i problem znika a ja nie mam LPG. prosze o pomoc. Zczytalem bledy z komputera i wyskoczyl mi blad 31 " czujnik indukcyjny - brak sygnalu predkosci obrotowej" co to moze byc?? co mam wymienic?? prosze o pomoc
    Witam.Ja sprawdził bym wydajność pompy paliwa i czy filterek nie jest przypchany,ewentualnie,regulator ciśnienia na listwie wtryskiwaczy.Może nie ma ciśnienia na wtryskach.Nie napisałeś czy to czujnik położenia wału korbowego,czy czujnik obrotu przy skrzyni.Raczej będzie ten od wału.
  • Poziom 18  
    Kod 31 możesz zignirować. Swieci zawsze jak silnik nie pracuje.
    Sprawdź zasilanie na pompce paliwa. Ciśnienie paliwa na listwie i sygnał z sondy.
  • Poziom 10  
    sonde wymienialem z miesiac temu niby nie oryginal ale odpowienik za 125zł wiec to napewno nie. Pontus ma racje czytalem ze blad 31 wskazuje na wylaczonym silniku i mozna go ignorowac wiec moze i nie to, ale czytalem ze jeden klient mial podobny problem i wymienil czujnik walu korbowego i jak reka odjal musze to sprawdzic. Dodam ze gdy wystepuje problem czuje sie jak bym jechal maluchem a jak zanika auto zmienia sie w 150 konna calibre - trzyma moc. Sprawdze wymienione przez was rzeczy i dam znac. Dzieki za podpowiedzi :)
  • Poziom 10  
    Panowie jest jeszcze cos wczesniej nie bylo mie w kraju nie caly miesiac i auto stalo w domu jezdzil nim moj brat. Przed moim wyjazdem zmienialem w nim tarcze zegarów i blokowala mi sie wskazowka od temp cieczy chlodzacej mialem to zrobic ale nie zdazylem moj brat wymienial w nim czujnik od temp i wtedy wylalo mu sie sporo plynu z chlodnicy. i on tak jezdzil przez 3 tyg głownie 10km do panny 3x w tygodniu tam postoj pare godz i powrot. raz tylko pojechal w dalsza trase 30km. gdy wrocilem od razu zrobilem wskazowke i jak jechalem do kolegi ok 9.5km to temp znacznie wzrosla i jak bylem ok 0,8km od jego domu to wskazowka byla na ok 100 stopni zaniepokoilem sie i gdy dojechalem sprawdzilem stan plynu - w zbiorniczku go nie bylo odczekalem troche i dolalem do zbiornika cieplej wody weszlo jej az ok. 2l. nastepnego dnia oproznilem caly zbiornik i zalalem plynem jezdze na tym plynie ok miesiaca (chociaz robie malo km mniej wiecej 100km tygodniowo) plyn w zbiorniczku nie ubywa ale jakis tydz temu zaczal sie ten problem z tym brakiem mocy i szarpaniem ktory wystepuje tylko gdy mam cieply silnik odpalam auto i startuje. Czy ten brak plynu w chlodnicy spowodowany przez mojego glupiego brata mogl miec na to jakis wplyw?? Prosze o pomoc. Niby jestem umowiony z elektromechanikiem na piatek ale to jeszcze pare dni i nie wiem co robic??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Może wymieniony został czujnik temp dla wtrysku (a wszyscy wiedzą jakie są te zamienniki)
  • Poziom 10  
    Chyba nie przegrzałeś silnika (uszczelka pod głowicą ?).Możliwe że czujnik temperatury cieczy nie był zalany płynem i nie pokazywał sterownikowi prawidłowych danych.
  • Poziom 10  
    chyba nie przegrzalem tak mi sie wydaje bo jak na razie wszystko bylo ok. tylko teraz z tym zanikiem mocy problem... czy jedno z drugim moze byc powiazane??
  • Poziom 10  
    Witam
    dzisiaj bylem u mechanika - padla sonda lub puscila na lutach bo wczesniej jak ja wymienial to byla ona krutka i musial troche kabla dodac. na razie czekam na zrobienie. Co dalej, czy to wlasnie sonda powodowala te ustrke czas pokaze. Mam do was chlopaki prosbe czy mozecie mi napisac co sprawdzic dla pewnosci czy nie przegrzalem silnika?? tak zebym byl pewny na 100% ze samochod nie stanie mi na drodze :(
    Z góry dzieki za wszystko widze ze to forum jest bardzo pomocne, fachowe i rzeczowe - jedno z najlepszych :)
  • Poziom 10  
    Jak będziesz u mechanika to możesz sprawdzić ciśnienie w cylindrach.Nie powinno być większych różnic pomiędzy cylindrami -do10%.Przy pomiarze musi być wyjęty stycznik od pompy paliwa.Druga sprawa jeśli nie ubywa płynu chłodzącego ze zbiorniczka i po odkręceniu wlewu płyn się nie burzy to raczej będzie ok.
  • Poziom 10  
    Dzieki kolego zapewne masz na mysli ze przy cieplym silniku kiedy temp cieczy chlodzacej jest na 90stopniach (w calibrach zawsze przy dluzszej jezdzie tyle wskazuje) to wtedy odkrecic korek i sprawdzic czy plyn sie nie burzy?? Aha i tak jak pisalem po wymianie sondy lambda utrata mocy juz nie wystepuje :). Jeszcze sprawdze to cisnienie i dam wam znac
  • Poziom 10  
    Witam
    bylem u mechanika i mierzylem to cisnienie na cylindrach wyszlo
    13 11 11 11 on powiedzial ze jeszcze moze byc i mnie uspokoil troche w zwiazku z ta jazda mojego brata bez plynu. A wy co o tym sadzicie?? Niby cisnienie nie jest za rewelacyjne ale chyba miesci sie w normach??
  • Poziom 10  
    Ciśnienie jest ok, przeważnie jest około 12 ale u Ciebie jest prawie równe. Widziałem nieraz na trzech po 11 a na czwartym 4 lub 6 i 'kaplica' silnik do remontu.Piszesz że po wymianie sondy chodzi dobrze inie burzy cieczy to możesz spać spokojnie będzie ok.
  • Poziom 10  
    Dzieki kolego :) uspokoiles mnie. temat do zamkniecia. Lepszego forum niz to nie widzialem tutaj zawsze dostane rzeczowa i wyczerpujaca odpowiedz ktora mnie usatysfakcjonuje :) Wielkie Dzieki