Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Błąd czujnika położenia wału korb. Vectra B

Arek1984 19 Nov 2007 17:09 4643 4
 • #1
  Arek1984
  Level 16  
  Pacjent Vectra 2.0 XEV 200r.
  Co jakiś czas zapalała się kontrolka silnika ale wszystko działało co jakiś czas zdarzało się, że kontrolka zapalała się, obrotomierz zaczął skakać i silnik szarpał. Na uniscanie wyszedł błąd czujnika wału korbowego, czujnik został wymieniony na nowy (zamiennik) a błąd skasowany.
  Po wymianie znowu jest problem, raz na jakiś czas znowu pojawia się ten sam błąd ale obrotek spada do 0 i silnik gaśnie. Co może być przyczyną? Ciekawe jest to, że jak się całkowicie odłączy ten czujnik to wystarczy dłużej pokręcić rozrusznikiem, silnik odpala i normalnie chodzi...
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  Arek1984
  Level 16  
  Ale jeśli przyczyną jest nie orginalny czujnik to dlaczego błąd pojawia się tylko czasami?
 • #4
  mirasekmen
  Level 11  
  Silnik będzie pracował po odłączeniu silnika ale nie będzie tak dobrze się wkręcał jak z czujnikiem. W oplach to standardowy problem. Jak nie pomogła wymiana czujnika to sprawdź zasilanie. Ewentualnie zmierz sygnał oscyloskopem i sprawdź kable czujnik-komputer, musi coś być nie tak jak należy. Sygnał z czujnika wału wygląda jak lekko zdeformowana sinusoida nie mam obrazka bo bym załączył. W punkcie odbioru sygnału wykres zwiększa amplitudę i zmienia sie jego kształt.
  Powodzenia
 • #5
  Arek1984
  Level 16  
  Problemy z czujnikiem były tylko przez jakieś dwa tyg po założeniu, do tej pory (czyli ponad 8 miesięcy) wszystko działa jak należy.