Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet orange i podzial na 2 kompy

lukasz726 19 Lis 2007 17:15 3990 8
  • #1 19 Lis 2007 17:15
    lukasz726
    Poziom 26  

Witam.Mam internet z ORANGE w laptopie za pomoca karty PCIMCIA mam rowniez w laptopie karte WiFi.Mam Router,oraz karte WiFi w drugim laptopie zony.Chcialbym i nie wiem jak skonfigurowac siec tak aby wyslac sygnal internetowy do Routera,a nastepnie z niego na drugi laptop,lub bezposrednio do niego.Prosze mi podpowiedziec jak mam to zrobic,poniewaz przeczytalem troszke postow o podziale sieci,lecz nie znlazlem zadnego na ten temat.Prosze o pomoc jak to wykonac.

0 8
  • Pomocny post
    #2 19 Lis 2007 17:36
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wystarczy załączyć udostępnianie połączenia na laptopie z modemem GSM.
    Następnie na obu ustawić połączenia ad-hoc.
    IP na komputerze żony automatyczne, na drugim ustawi się samo po załączeniu udostępniania połączenia.

0
  • #3 19 Lis 2007 18:27
    lukasz726
    Poziom 26  

Dziekuje kolego,lecz nadal nie potrafie do konca ustawic tego.Udostepnilem jak mowiles polaczenia,lecz nie wiem i nie moge znalesc nic na temat ad-hoc.Po mimo tego przypisalo mi nr. IP na karcie WiFi oraz maske podsieci.Nie dalo bramy oraz serverow DNS.Prosze o blizsze wskazowki gdzie sie wlacza poszczegulne opcje.Dzikuje

0
  • #4 19 Lis 2007 19:12
    ob
    Poziom 18  

ad-hoc to tryb połączenia radiowego, dokładniej połączenie nawiązywana jest bezpośrednio między komputerami z wifi, routera nie potrzebujesz nawet :)

0
  • #5 19 Lis 2007 19:48
    lukasz726
    Poziom 26  

Naprawde jestem bardzo wdzieczny za informacje,lecz nadal nie wiem gdzie mam szukac,oraz jak ustawic polaczenie ad-hoc,i nie zalezy mi na polaczeniu w siec 2 komputerow,poniewaz jakiekolwiek dane moge pomiedzy nimi przenosic na nosnikach,a badziej zalezy mi na polaczeniu z internetem wlasnie z obu laptopow,a karte Orange mam tylko jedna,stad moje pytanie.Wydaje mi sie ze po ustawieniu tego polaczenie pomiedzy komputerazmi nastapi automatycznie,no ale to nie jest tu glownym zalozeniem.

0
  • Pomocny post
    #6 19 Lis 2007 20:41
    askr
    Poziom 35  

Karcie WiFi w laptopie z orange daj następujące dane:
    Ip: 192.168.1.1
    Maska 255.255.255.0
    Brama 192.168.1.1

u żony:
    IP: 192.168.1.2

połączenia ad hoc. Żeby udostępniać net między 2 kompami, sieć między nimi musi działać prawidłowo.

Potem na lapku z orange użyj kreatora udostępniania połączenia internetowego i będzie si.

0
  • #7 19 Lis 2007 22:20
    lukasz726
    Poziom 26  

Wszystko wykonane,IP wprowadzone,moj komp jako nadajnik,zony jako odbiornik.I tu postep poniewaz juz jej komputer widzi moja karte Orange,lecz zada hasla i loginu.Po podaniu danych pruba polaczenia,no i niestety nieudana,poniewaz drugi laptop nie moze go wybrac.Wszystko niby dziala jak powinno,choc WiFi wydaja sie nieaktywne wcale,ale juz widzi moja karte.Na polaczeniu WiFi mam czerwony krzyzyk,i nie potrafie jak wlaczyc lub przelaczy na ad-hoc.

0
  • #9 20 Lis 2007 10:18
    lukasz726
    Poziom 26  

Dziekuje za pomoc.Temat uwazam za zamkniety.Udalo sie uruchomic wszystko.Okazalo sie ze mialem sam sterownik swojego WiFi w komputerze,a polaczenie ad-hoc wlacza sie w aplikacji karty.Zainstalowalem i po sprawie.Jednak wymagalo to loginu i hasla Orange,tak jak myslalem.Pozdrawiam i jeszcze raz diekuje.

0