Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kocioł IMMERGAS ZEUS 20 VICTRIX Z zasobnikiem

bijabija 19 Lis 2007 21:18 9581 11
  • #1 19 Lis 2007 21:18
    bijabija
    Poziom 9  

Immergas Zeus Victrix 20 z zasobikiem.- rocznik2003.Problem dotyczy kodu błędu E26-Presostat.Jesli Ktoś przerabiał temat proszę o opinie .Opinie "zawodowców "przekładają sie na 2do5 z dwoma zerami i z reguły traktuja pacjenta ble -ble oraz zregenerowanymi podzespołemi no i tak co roku, nazywa sie to PRZEGLĄD .a tak na prawdę zacina sie ten wodny układ.Po resecie presostatu palcem na jego dzwigni ,potrafi chodzić i miesiac .Z uwagi na pore roku chciałbym sie przygotowac do operacji ,bo z wstepnych badań to i zawór 3d też trzeba by przejrzeć-[woda jest jaka ,Każdy wie].Z uwagą i wdzięcznoscią oczekuje na podpowiedz.

1 11
  • #2 20 Lis 2007 18:47
    bijabija
    Poziom 9  

20 11 2007 ]
    Dzięki błyskawicznej odpowiedzi IMMERGAS serwis producenta moje przypuszczenia sie potwierdziły.Woda w Polsce to (syf )Chyba że wierzyć reklamie?To co było pod presostatem ; to stalaktyt cztero letni,mimo filtrów wstępnych.Wnioski;
    Umiesz liczyć -licz na siebie.
    Zachowaj ograniczone zaufanie -na drodze do pseudo serwisu -ZAWSZE
    Kto pyta ,nie błądzi-chyba ze nie umie słuchać.
    A jak masz ręce "Pudziana"to nie musisz sie bać

0
  • #3 16 Lut 2010 12:59
    jarlew1
    Poziom 9  

Ja ten dzyndzelek raz na rok delikatnie paluchem popycham i jest ok. Dzieje się to zawsze przed okresem grzewczym.

2
  • #4 04 Sie 2011 21:35
    agentusek
    Poziom 10  

jarlew1 napisał:
    Ja ten dzyndzelek raz na rok delikatnie paluchem popycham i jest ok. Dzieje się to zawsze przed okresem grzewczym.

Moge prosic o zdjecie "dzyndzelka"? Mam podobny problem.

0
  • #5 11 Lut 2012 10:19
    ceiwark
    Poziom 2  

Witam, mam prośbę w takim samym piecu (nawet rocznik ten sam) pojawił sie "drobny" problem: pomimo ustawienia pokrętłem na piecu tem. CWU na 40st piec i tak podrzewa ją do temperatury CO. Po wymianie sondy NTC, zaworu trojdrożnego oraz kpl. uszczelek sewrisant się poddał. Powiedział że się skonsultuje i odezwie a ..... zamilkł. Będę wdzięczy na wszelkie sugestie. Zeus Victrix 20, sonda zewnetrzna, sterownik typu włącz/wyłącz (oryginalny sterownik się już zdążył zepsuć).

2
  • #6 12 Lut 2012 09:19
    agentusek
    Poziom 10  

ceiwark napisał:
    Witam, mam prośbę w takim samym piecu (nawet rocznik ten sam) pojawił sie "drobny" problem: pomimo ustawienia pokrętłem na piecu tem. CWU na 40st piec i tak podrzewa ją do temperatury CO. Po wymianie sondy NTC, zaworu trojdrożnego oraz kpl. uszczelek sewrisant się poddał. Powiedział że się skonsultuje i odezwie a ..... zamilkł. Będę wdzięczy na wszelkie sugestie. Zeus Victrix 20, sonda zewnetrzna, sterownik typu włącz/wyłącz (oryginalny sterownik się już zdążył zepsuć).

co z tym sterownikiem pokojowym? Masz wlacz/wylacz czyli zadnego sterownika nie masz? Tzn wyjales mostek w plycie glownej i korzystasz z pokretel na kotle?

1
  • #7 12 Lut 2012 13:17
    ceiwark
    Poziom 2  

co z tym sterownikiem pokojowym? Masz wlacz/wylacz czyli zadnego sterownika nie masz? Tzn wyjales mostek w plycie glownej i korzystasz z pokretel na kotle?[/quote]

sterownik został zastąpiony czujnikiem temperatury, działajacym na zasadzie temp.poniżej zadanej włącz CO, powyżej wyłacz. Jest wpięty w tam gdzie mostek kiedy korzysta się z oryginalnego programatora. Tak zadane temperatury CO i CWU ustawiam pokrętłami na piecu.

0
  • #8 12 Lut 2012 13:21
    agentusek
    Poziom 10  

ceiwark napisał:
    co z tym sterownikiem pokojowym? Masz wlacz/wylacz czyli zadnego sterownika nie masz? Tzn wyjales mostek w plycie glownej i korzystasz z pokretel na kotle?

sterownik został zastąpiony czujnikiem temperatury, działajacym na zasadzie temp.poniżej zadanej włącz CO, powyżej wyłacz. Jest wpięty w tam gdzie mostek kiedy korzysta się z oryginalnego programatora. Tak zadane temperatury CO i CWU ustawiam pokrętłami na piecu.[/quote]
    Bardzo mi przykro nie mam doswiadczenia ani wiedzy, nie pomoge Ci. Jedyne logiczne rozwiazanie to ten czujnik, ktory wymieniono

0
  • #9 12 Lut 2012 13:27
    ceiwark
    Poziom 2  

Bardzo mi przykro nie mam doswiadczenia ani wiedzy, nie pomoge Ci. Jedyne logiczne rozwiazanie to ten czujnik, ktory wymieniono[/quote]

ok, ale dzieki za pochylenie sie nad tematem. pozdrawiam

0
  • #10 24 Kwi 2012 15:08
    bijabija
    Poziom 9  

KOD E-26 w kociołku ZUS victrix 20
    Minęły ze dwa sezony jak ostatni raz popychałem mikrusa od presostatu.
    Nadszedł czas że znów wyswietla e26 .Jak sie przyglądnąłem to stwierdziłem że mikrus sie zacina -nie wraca.Znalazłem taki typ w sklepie "Nowy elektronik".
    Przy okazji czyszczenia kociołka wymieniłem mikrusa i jest jak na razie OK

1
  • #11 24 Kwi 2012 15:37
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Problem najczęściej nie jest powodem przełącznika.
    Cały problem z rozwiązaniem jest opisany tu : Naprawa błędu 26 .

0
  • #12 07 Maj 2012 13:47
    bijabija
    Poziom 9  

Po kolejnym wyświetleniu kodu e 26,postanowiłem zmierzyć ciśnienie w naczyniu kompensacyjnym.Okazało sie że jest dziurawe,właściwie to dziura jest w worku gumowym.Po załataniu u wulkanizatora i nabiciu powietrza do ok 2 atm wszystko działa .Do końca nie jestem pewny jakie powinno być ciśnienie w naczyniu c.w.u,-dotyczy to także naczynia c.o. Nabiłem ok 10 % mniej niż wynosi ciśnienie sieci.

2