Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RL33EAMS

19 Lis 2007 22:17 3693 4
  • Poziom 2  
    Model lodówki: Samsung RL33EAMS

Objawy:

- komunikat rd;
    - góra lodówki wogóle nie grzeje;
    - dół (zamrażarka) temperatura jak przed chwilą sprawdzałem wynosi 33 stopnie;

Co jest grane?

Pozdrawiam
    Pawel_mily
  • Pomocny post
    Poziom 1  
    Witam to jest usterka typowa w tej lodowce czyli kanał zostal oblodzony i klapka ktora steruje przepływem powietrza poprostu sie zablokowała lub byc moze zostal uszkodzony silniczek tej klapki najlepiej wezwac serwis
  • Poziom 17  
    witam dłąd RD oznacza awarię silniczka (elektronika nie wyczuwa obrotow klapki) klapki dozowania powietrza
    wystarczy w 99% dobrze rozmrozić jak masz zdolnosci manualne to odkrec srodkową podpurka na kostkarke (2 wkrety) i tylną gladką osłone (4 wkrety) suszarka i suszymy klapke kanału
    serwis nic ci wiecej nie zrobi bo to jest urok tych loduwek i niema na to rady
    producent wymyslił zestawy naprawcze ale to jest pic
    pozdrawiam drops

ewentualnie morze byc silniczek typowy jak z kuchenki mikrofalowej

Proszę poprawić błędy! Interpunkcja!
    Zdanie należy rozpoczynać z wielkiej litery.
    <skryn>
  • Poziom 1  
    Witam
    Jeśli chodzi o błąd rd to do póki nie zostanie uszkodzony silnik nie ma się czym przejmować. Jedynym problemem jest t, że kupiliśmy lodówkę z ewidentną wadą fabryczną konstrukcyjną i firma SAMSUNG nie jest w stanie trwale usunąć tej usterki. Ja mam nieszczęście posiadać taką lodówkę od roku i już 3-krotnie była naprawiana. Przy 4 "błędzie rd" odmówiłem naprawy i zażądałem wymiany lodówki na nową. Na razie brak odpowiedzi.
  • Poziom 2  
    Usterka naprawiona. Bardzo miły serwis. Nic nie zapłaciłem pomimo braku aktualnej gwarancji. Przyczyna pokryła się z tą o której pisaliście. Dzięki