Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar LT1013 - wymiana łożysk bębna

20 Lis 2007 10:12 6776 7
  • Poziom 10  
    Witam !!!

Zabrałem się za wymianę łożysk. Mam wyciągnięty zbiornik. Utknąłem na zdjęciu koła pasowego z ośki. Proszę o poradę jak je zdjąć ? Czy jest osadzone na stożku ? Oraz co mnie może jeszcze strasznego może spotkać przy wymianie łożysk w tej pralce ?
    Mam wielki luz od strony biernej i rdzawe wycieki z tejże strony i niesamowity hałas.
    Dzięki serdeczne za podpowiedzi i życzę Wszystkim sukcesów na polu walki z pralkami i łożyskami
    Pozdrawiam
    Marek K.
  • Moderator AGD
    Palniczkiem podgrzać, samo spadnie.
  • Poziom 10  
    Witam !!!

Koło zeszło. Inne moje uwagi tak tylko : Jest to LT1013 z rocznika 1997. Ośka od koła pasowego na bębnie jest stożkowa i moletowana (małe rowki na obwodzie) , łożyska wciskane do zbiornika i do ścianki zbiornika od zewnątrz zbiornika bezpośrednio do tego plastiku - potrzeba raczej rurek lub wałków do wybicia , pod kołem pasowym jest założony Seger , od strony ośki bębna bez koła pasowego napunktowana ośka w trzech miejscach i wciśnięta do pierścienia łożyska i zapieczona że nie wychodzi.

Ale to model z 1997 ROKU !!! A gdzie tam kompletne piasty(ułożyskowania) ? A i jeszcze jakieś uszczelnienia gumowe.
    Firma Polar
    Pralka o zgrozo. Chyba "miesiąc" roboty a co z tego wyjdzie.Łożyska co prawda kryte 6204. Na razie ją robię

Pozdrawiam
    Marek
  • Specjalista AGD
    Masz jeszcze wersję starą ułożyskowania - większość tego modelu, miało łożyska w piastach aluminiowych, a te z kolei były przykręcane ośmioma wkrętami do zbiornika. Jednym słowem - masz pod górkę :D
  • Poziom 17  
    Następca jej LTS miał już piasty, tu cię czeka naprawdę kupa zabawy.
    ps. Z Polara to masz w tej pralce tylko owe logo.
  • Poziom 10  
    Witam !!!

Jestem już po wymianie łożysk. Łożyska od zewnątrz wciśnięte w plastik , model bez piast wymiennych. Kupa roboty ale teraz praleczka cacy chodzi. Jedyny problem jaki spotkałem większy niż ściągnięcie koła pasowego to niszczenie łożyska od strony przeciwnej niż kolo pasowe i przeszlifowanie (rozpołowienie) zapieczonego pierścienia wewnętrznego który został na osi bębna. Przy pomocy mini szlifiereczki poszło super.Dało się uratować.Wymienienie łożysk i tulejek metalowo gumowych 26x47x5 oraz V-ringów i łożysk 6204 2RS (można to kupić). I teraz praleczka jak z Fabryki. Zrobiłem to bo czułem się na siłach choć nie jestem jakimś tam mechanikiem i z sentymentu do tego modelu ( zero innych problemów tylko fartuch i łożyska).
    Pozdrawiam wszystkich reperujących taki sprzęt i życzę sukcesów.

Marek K.
  • Poziom 10  
    Witam !!!

Załączam spakowane zdjęcia - trochę słabej jakości bo z telefonu komórkowego - budowy starszego typu łożyskowania w pralce LT1013 Polar z roku 1997 zrobione przy okazji wymiany łożysk. Gdyż mój poprzedni temat już zamknięty.

Pozdrawiam

Marek K.

Moderowany przez skryn:

Tematy zostały scalone.

Załączniki: