Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poważny problem z dyskiem Samsung 60GB

przybor 04 Gru 2003 10:10 1945 4
  • #1 04 Gru 2003 10:10
    przybor
    Poziom 12  

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu zaczął mi padać dysk. Najpierw utracił połowę danych z 60G zrobiło się 32GB. Gdy usunęłem wszystkie partycje i założyłem na nowo było wszystko OK. ale teraz padł i nic nie pomaga cały czas Windows pokazuje 32G, PartitionMagic8 też . Powiedzcie co to może być i czy da się z tym coś zrobić???

0 4
  • #2 04 Gru 2003 10:42
    dziuchu
    Poziom 16  

A nie zmieniałeś czasem np. zworek na hdd? Czasami są takie ograniczniki po to bo jak się do starszej płyty podpina hdd żeby go czytało.

0
  • #3 04 Gru 2003 18:21
    elektronik321
    Poziom 22  

zdazaja się takie anomalie nawet fizycznnie . mozliwie ze jest uszkodzona tablica alokacji i strefy zapisane w mbr.
    mozna sprubowac sformatowac dysk programem wdclear - działa on pod wszystkie dyski , zeruje cała powieszchnie dysku i jednoczesnie tam gdzie inne programy nie sięgają w głąb dysku

0
  • #4 05 Gru 2003 23:48
    jerry77
    Poziom 26  

A nie masz czasem podkręconego procka?

0
  • #5 14 Gru 2003 23:09
    bs123
    Poziom 16  

Witaj,
    sam doświadczyłem podobnego problemu.
    Nowy dysk Samsunga o pojemności 60 GB pracował ok. tygodnia i zaczął zachowywać się dziwnie - windows stwierdzał błędy zapisu i odczytu;
    dosowy fdisk nie potrafił go sformatować, itd.
    Jeśli masz dysk kupiony w sklepie, to powinien mieć 3 letnią gwarancję producenta; reklamuj go w punkcie zakupu.
    Aby utwierdzić się na 100%, czy dysk jest uszkodzony - przetestuj go fabrycznymi programami diagnostycznymi:

http://www.samsung.com/Products/HardDiskDrive/utilities/attach_file/hutil_creator.exe

http://www.samsung.com/Products/HardDiskDrive/utilities/shdiag.htm

W moim dysku jednoznacznie wykazały fizyczne uszkodzenie nośnika na talerzu dysku; raport z programu daje się wydrukować.

Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów