Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ardt TL400 Łożyska, v-ring i mała uszczelka.

przemcol 20 Lis 2007 20:30 1467 6
  • #1 20 Lis 2007 20:30
    przemcol
    Poziom 9  

Po rozebraniu łożysk w pralce zobaczyłem, że na wałku bębna jest tylko jedna mała uszczelka nie było tam v-ringu. Chyba powinien być zamontowany miedzy bębnem a deklem zbiornika (w zestawie który kupiłem jest v-ring i mała uszczelka). Czy strona o mniejszej średnicy ma być w stronę bębna czy w stronę zbiornika.
    I jeszcze jedno pytanie. Przeglądając archiwum wyczytałem że potrzebny do tej roboty jest klej lub inny uszczelniacz. W czasie wymontowywania części nie widziałem na częściach ani śladu kleju. Jedyny uszczelniacz jaki widziałem był w okolicach grzałki i czujników na dole zbiornika, ale one nie zostały wymontowane z dekla zbiornika. Czy przy wymianie łożysk należy coś uszczelnić klejem lub silikonem.
    Proszę o pomoc. Do tej pory miałem tylko doświadczenia z Polarami PS.
    Z góry dziękuje za pomoc.

0 6
  • #2 20 Lis 2007 20:35
    nares
    Specjalista AGD

Na wałku ma być tylko v-ring, skierowany cienkim kołnierzem w stronę pokrywy zbiornika.

0
  • #3 20 Lis 2007 20:47
    przemcol
    Poziom 9  

Mała uszczelka (v-ring) była na samym wałku jej średnica jest niewielka około 1,5 cm i cienkim końcem była skierowana do zbiornika. To znaczy że te duży uszczelniacz jest niepotrzebny? Jego średnica z grubszego końca jest podobna do przetłoczenia pod łożysko w deklu zbiornika.

P.S.
    Przepraszam za pomyłkę w temacia pralka oczywiście Ardo.

0
  • #4 20 Lis 2007 20:57
    nares
    Specjalista AGD

Ta duża na ogół zostaje w "deklu" i się jej nie wymienia.

0
  • #5 20 Lis 2007 21:02
    przemcol
    Poziom 9  

To w mojej pokrywie zbiornika nie było jej wcale. To jak ją prawidłowo zamontować?

0
  • Pomocny post
    #6 20 Lis 2007 21:22
    nares
    Specjalista AGD

przemcol napisał:
    To w mojej pokrywie zbiornika nie było jej wcale

Niemożliwe - chyba że ktoś grzebał i wyciągnął. Guma ma kanałek który wchodzi na rant otworu w pokrywie.Szersza część tworzy gniazdo dla uszczelnienia zespołu łożyska czynnego.

0
  • #7 20 Lis 2007 21:37
    przemcol
    Poziom 9  

Możliwe ze ktoś grzebał bo blaszki zabezpieczające śruby zespołu łożyska były ruszane. Pralkę używam od roku wcześniejsza historia napraw nie znana.
    Dziękuję za pomoc.
    Jutro spróbuję ją złożyć.

0