Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop:Fujitsu Siemens Amilo Pro v 2065 ; dysk Sata 80 giga

20 Lis 2007 21:08 1538 1
 • Poziom 18  
  Witam , mam problem z tym laptopem od początku zakupu . Zakupiłem go bez systemu i dziwnym trafem nawet informatyk ode mnie z pracy nie zainstalował , mojego XP-ka od kolegi , bo system nie widział dysku Sata . Dopiero po ogłupieniu dysku partycjami programem Fdisk z dyskietki , dopiero mogłem zainstalować system ,od kolegi który kupił podobnego laptopa z płytą Recovery . Teraz zakupiłem system XP Home Edition OM , i pojawiły się problemy :
  - podczas instalacji w biosie musiałem wyłączyć AHCI , bo system nie widział dysku ;
  - po zainstalowaniu systemu i zainstalowaniu oryginalnych sterów z płyty okazało się że na laptopie nie ma dźwięku i jest inna nazwa dysku , wygląda na to że po WYŁĄCZENIU AHCI w biosie , nie można właściwie zainstalować oryginalnych sterów dołączonych do laptopa ;
  - nie było tych problemów gdy używałem płyty Recovery od kolegi i system widział dysk przy włączonym AHCI , ale teraz zakupiłem system i chciałbym mieć własną taką płytę ;
  - jak samemu , możliwie najprostszym sposobem wykonać taką płytę Recovery (programem Nlite ) z mojego legalnego systemu i oryginalnych sterach do laptopa , czytałem co nieco w Internecie ale utknąłem na robieniu pliku $OEM$ , nie przerabiałem nigdy tego tematu .
  Bardzo proszę o pomoc .
  Pozdrawiam .
 • Poziom 18  
  Witam , pomimo braku odpowiedzi opisuję jak problem rozwiązałem . Po instalacji windy trzeba było wgrać poprawkę „kb888111” i wszystko działa świetnie . AHCI pozostawiłem wyłączone (jest ono dedykowane do Visty ) .
  Pozdrawiam