Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wózek widłowy nissan, słabo zapala, nie pali na 2 cylindrze.

marekms1 20 Nov 2007 22:04 3889 5
 • #1
  marekms1
  Level 13  
  Wózek Nissan gazowy PD01 z 2000r. silnik 36kW kiepsko zapala i nie pali na 2 cylindrze, kompresja równa, świeca zmieniona, przewody i kopułka nowa. Co padło moduł czy cewka a może czujnik położenia w aparacie?

  Pozdrawiam
  Marek
 • #2
  cardiag
  Level 30  
  to chyba lekka kpina. Kto to moze wiedzieć.. czujnik odpada. Zobacz przewód wn. Tam jest kopułka czy cewka elektroniczna? Jedna czy na kazdy cylinder osobna? Gdy osobna to może być cewka, gdy jedna na wszytskie to cewka odpada. Zobacz sterowanie cewki. I moze cos bliżej o tym wozidełku..
 • #3
  Doktorr
  Level 35  
  Na które cylindry nie pali. Może zamienione przewody WN. Zdarzały się już przypadki , że przyczyna leżała po stronie nowej kopułki i palca ( nie fabryczne) kiepsko wykonane, za duża szczelina powietrzna między słupkiem a końcówką palca . Jeżeli usterka była przed wymianą kopułki to odpada .
 • #4
  marekms1
  Level 13  
  Jest jedna cewka zabudowana w aparacie zapłonowym. Kopułka i przewody są nowe ponieważ usterka wystąpiła na starym komplecie. Przewody są założone prawidłowo. Nie znam się na silnikach ZI więc pytam.
  Pozdrawiam
  Marek
 • #5
  Doktorr
  Level 35  
  Wyjmij aparat i kręć samym aparatem, przy włączonym zapłonie, świece wykręć i zmasuj, obserwuj iskry.
 • #6
  Matyjas1982
  Level 9  
  zobacz do instalacji gazowej, podgrzej parownik ciepłą wodą i wtedy odpal jeśli pomogło to parownik jest w środku zaklejony brudem z gazu.