Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Medion 1554, sam przełącza się w tryb czuwania.

20 Lis 2007 23:19 1203 5
  • Poziom 13  
    Witam Wszystkich nie wiem czy w dobrym miejscu pisze o moim problemie ale mam nadzieje że Administrator wrazie czego przeniesie w bardziej odpowiednie miejsce wiec proszę o wyrozumiałość.

Posiadam Monitor
    Medion Computer
    Model Medion 1554
    Data Produkcji 1996
    14 Calowy

Mój problem jest następujący.
    Od Pewnego czasu monitor przełacza się z trybu pracy w tryb czuwania mimo że pracuje aktualnie na komputerze.

czasami wystarczy go delikatnie stuknąć z boku i przełacza się ładnie z powrotem do trybu pracy..
    Gdy jest zimny pracuje dobrze.
    po pewnym czasie przełacza się w tryb czuwania, czasami pomaga stukniecie a gdy to już nie pomaga wyłaczam go na jakiś czas i po kilku minutach gdy go włącze pracuje poprawnie przez jakiś czas..

Najciekawsze jest to że gdy się przełączy w tryb czówania zachowuje się normalnie kontrolka jest przyciemniona, Wysokie jest wyłaczane z kineskopu, a gdy np. odłącze kabel VGA od gniazda karty graficznej to przełacza się w tryb pracy, a gdy go podepne spowrotem to dalej wraca w tryb czówania..

Moja prośba to proszę doświadczonych elektróników o naprowadzenie mnie chociaż od czego powinienem zacząć. zimnych lutów nie widziałem, elektrolity wyglądają na ładne.

Karte graficzną Sprawdziłem na inną efekt ten sam.
    Nie mam kasy na nowy monitor w tej chwili a potrzebuje mieć dostep do kompa wiec pasowało by,by jeszcze troszkę posłużył a na tym się niestety nie da pracować.

Pomóżcie..

Z góry serdecznie dziękuje wszystkim i serdecznie Pozdrawiam..
  • Poziom 35  
    Witam, miałem podobną usterkę , przyczyną była wtyczka doprowadzająca synchro z kabla VGA , chodzi o to ,że monitor nie dostawał jednej z synchronizacji i zachowywał się podobnie , usterka była trudna do wykrycia , lekkie ruszanie płytą dawało efekt , przypadkiem ustaliłem ,że jeden z kabelków we wtyczce jest nieprawidłowo zaciśnięty na styku i poprzez izolację nie łączy. Być może w twoim przypadku jest podobny problem , druga sprawa zimne luty lub wadliwy element -oderwana noga lub jeden element z drugim dotyka się na płycie .
  • Poziom 13  
    Jeśli chodzi o wtyczkę samą to u mnie jest ok, wykluczyłem te ewentualność, większość miejsc odnowiłem jeśli chodzi o zimne luty, ale faktycznie może gdzieś któraś łapka ale gdzie :(. no nic bede szukał, jak sądzisz nie może być
    to któryś element ??.

Jak to się odbywa w cyfrowce przełaczanie z stanu spoczynku do stanu pracy ?? bo w normalnym nie ma filozowi bo jest właczany poprzez zasilanie, a ten ??.

I dlaczego po wyjęciu wtyczki z gniazda VGA monitor sie załacza, może wypiernicze łapę odpowiedzialna za doprowadzenie napiecia i bedzie chodził cały czas dopuki nie wyłacze. tylko która łapka jest odpowiedzialna za to dokładnie pin, wtyczkę mam nie rozbieralna a z drugiej strony jest na kostce wiec nie zabardzo mam jak posprawdzać samemu.

Dzięki za pomoc, od jakiego miesca na płycie najlepiej zacząc szukać, przepraszam że was o to pytam ale pierwszy raz bawie się z takim monitorem zwłaszcza cyfrówką..

Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Monitor przechodzi w s-by , jak odetnie mu się jedną z synchronizacji , a jak wypnie się kabel to wyświetla się no signal .A kabelki to posprawdzaj , szczególnie te od synchronizacji idące od karty graficznej kablem vga , ewentualnie w trakcie pracy poruszaj przewodami od kostek w środku monitora .
  • Poziom 13  
    no wlasnie to mnie dziwi bo po wyciagnieciu powinien przejsc w tryb spoczynku a on ma na odwrot załacza sie wtedy, wysokie puszcza na kineskop a powino być odwrotnie, posprawdzam i dam znac czy pomogło
  • Poziom 13  
    Dzięki misiupan
    za podpowiedz.
    Rozwiązałem problem
    faktycznie zimne luty były na złaczu od kabla, tyle że blacha zasłaniała musiałem odlutować i, na gniezdzie trzeba było poprawić cyne, a cała płyte nie potrzebnie przelutowałem no ale przynajmniej na przyszłość bedzie lepiej myśle że pare miesiecy jeszcze posłuży a później kupie nowy..

Dzięki serdeczne za pomoc. i za naprowadzenie mnie na usterke.

Pozdrawiam i dziękuje...
    masz odemnie punkt.