Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

yamaha rx-797 & tonsil maestro II 180

zasimex 21 Lis 2007 00:00 4827 12
  • #1 21 Lis 2007 00:00
    zasimex
    Poziom 9  

Witam!
    Mam pytanko... co sądzicie o tytułowym zestawie? Interesuje mnie system stereo żeby ładnie grał miał basik mocnawy i kopa... zastanawiałem się nad kolumnami e80 ale podobno zaznaczam podobno grają gorzej niż tonsile wspomniane... A może ktoś posiada schemat maestro II 180?
    Proszę o opinie uwagi... pomysły ;)
    Pozdrawiam!

Dodano po 44 [sekundy]:

pod e80 miałem na uwadze jble

0 12
  • #2 21 Lis 2007 04:47
    RADUL
    Poziom 21  

Bardzo dobry zestaw. Maestro II 180 grają zdecydowanie lepiej od E80.

0
  • #3 21 Lis 2007 12:32
    zasimex
    Poziom 9  

Dzięki Radul za odpowiedź i opinie! A może by tak samemu coś stworzyć...:?: Tylko chciałbym żeby wyglądało to jak właśnie maestro II 180 i miało podobne wymiary i układ głośników 2 razy nisko + 1 razy średnio + 1 razy wysoko... Może ktoś posiada schemacik tego modelu? Obudowę to jeżeli miałbym podane wymiary mam możliwość zrobić profesjonalnie... ;P Brat pracuje w BRW i tam płyty sporo wyrzucają a wujek robi kuchnie sypialnie itp... Tylko projekcik przydałby się... Nie mam pojęcia o tych rzeczach więc potrzebowałbym dużo pomocy ale wydaje mi się że udałoby się zrobić coś podobnego. :) Piszcie proszę co o tym myślicie?
    Pozdrawiam!

0
  • #4 21 Lis 2007 16:27
    paker_bor
    Poziom 21  

nie opłaca sie robic "coś" podobnego do Maestro bo koszt i tak Ci wyjdzie w granicach kupna nówek jesli cos robić to cos ambitnego :)

0
  • #5 21 Lis 2007 16:33
    zasimex
    Poziom 9  

No ale co bardziej ambitnego np?

0
  • #6 21 Lis 2007 16:52
    paker_bor
    Poziom 21  

W tym wypadku nie mówie o jakims konkretnym projekcie bo akurat nic mi na mysl nie przychodzi.. tutaj myśle o czymś czego firma nie zrobiła zeby nie kopiowac projektu danej firmy bo to sie mija z celem.

0
  • #7 21 Lis 2007 16:59
    zasimex
    Poziom 9  

a tak z ciekawości można by znaleźć gdzieś projekt maestro lub podobnych kolumn?

0
  • #8 22 Lis 2007 11:01
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

paker_bor napisał:
    nie opłaca sie robic "coś" podobnego do Maestro bo koszt i tak Ci wyjdzie w granicach kupna nówek jesli cos robić to cos ambitnego :)

Masz rację. Ciężko zrobić 3 drogi o jakości i cenie maestro.

Zasimex zestawik, który zaproponowałeś jest w tej klasie cenowej nie do przebicia ( przy założeniu, że ma to byż trójdrożna konstr. ze wzmakiem i radiem w dodatku nowa).
    Ja jednak mam jeszcze inny pomysł.
    Pomyśl jeszcze nad siestą (tonsil).
    Na wzmacniacz AZUR 640 (cambridge audio).
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=268040148
    Tunerek w przyszłości dokupisz (ja na razie kupiłem sonego 550ES)

0
  • #9 22 Lis 2007 12:36
    zasimex
    Poziom 9  

Hmmm... Jestem laikiem w tej dziedzinie i o cambrige nie wiem za wiele... Za to yamaha w jakim sklepie nie zapytam polecają.... :) A siesta.... Hmmm... Po prostu wizualnie mi się nie podoba... Może to trochę dziwne ale oprócz tego żeby grało ma też się podobać :)
    Piszcie!
    Dzięki za odpowiedzi podpowiedzi!
    Pozdrawiam!

0
  • #10 22 Lis 2007 12:39
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

zasimex napisał:
    Za to yamaha w jakim sklepie nie zapytam polecają....

Polecają to, co mają na stanie, albo mogą ściągnąć. Przy czym wcale nie mówię, że yamaha to zły wybór. Może akurat Tobie przypaść do gustu.

0
  • #11 22 Lis 2007 12:46
    zasimex
    Poziom 9  

Początkowo chciałem napędzać to amplitunerem yamahy ale rx-v461 (zamierzenie rozbudowy w przyszłości do kina) ale kiedy poczytałem opinie okazało się, że nawet model za prawie 2000 zł tj. rx-v661 nie gra tak dobrze w stereo jak rx-797 za 1400 zł...

0
  • #13 22 Lis 2007 16:33
    czaroslaww
    Poziom 26  

[quote="przemo-lukas"]
    Pomyśl jeszcze nad siestą (tonsil).
    Na wzmacniacz AZUR 640 (cambridge audio).

ja sadze ze siestom w zupelnosci wystarczy 540... bedzie jeszcze zapas.

0