Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

reanimacja EDC15

21 Lis 2007 10:35 5030 13
  • Poziom 22  
    witam
    czy na stole można połączyć się z EDC15 jeśli w pojeździe brak komunikacji?
  • Poziom 17  
    oczywiscie ze mozna
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    bosch 028 906 021 z VW 1,9 TDI stracił komunikację po podmianie pamiątek na zawirusowane powrót do oryginału też nic nie dał
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    sorki za skrót myślowy (wirus) chodziło oto że był to wsad z allegro, silnik działał poprawnie i odczuwalny był przyrost mocy (bo nawet wyciągał 200 h/godz wcześniej 170) ale efektem ubocznym tego że był to chip z allegro (a nie oryginał przeprogramowany) brak możliwości logowania parametrów silnika poza obrotami, więc popracowałem nad oryginałem kopiując mapy, i historia potoczyła się dalej tak zamieniłem na mój wsad z tuningowany, zero komunikacji, zamieniłem na oryginał wcześniej wylutowany, zero komunikacji przelutowałem podstawki, zero komunikacji. :(
  • Poziom 33  
    Sprawdz zasilania kompa, to może powodowac bład komunikacji.
    Kolejnym powodem moze być uszkodzona pamięć lub złe luty.
    Posprawdzaj lutowanie na spokojnie i zobacz czy nie wsadziłeś odwrotnie pmieci.
  • Poziom 35  
    A jak już to posprawdzasz, to potem najlepiej oscyloskop w łapkę i posprawdzać czy sterownik wogóle "żyje", czy jest aktywność na szynie adresowej, szynie danych, czy Chip Select jest wybierany itp.
  • Poziom 22  
    niestety wygląda na to że padł procek, podając 12v na 38 pin (serownika ECU) nic się nie dzieje, brak zasilania procka i pamięci akcja przypomina sytuację taka że jak nie za boot'uje procek to nie załączy przekaźnika "enginie control relay" :(
  • Poziom 33  
    A inne zasilania??
    1,2 jak dobrze pamietam ale sprawdz
  • Poziom 22  
    1. to masa według Autodata 2 idzie do paneli (licznika) tam ma być napięcie ?
  • Poziom 22  
    niestety u mnie jest inne złącze 1;24:46 to masa, 38 zasilanie po przekręceniu kluczyka 23 plus z przekaźnika kontroli ECU który w autku sie nie przełącza, (ale sam przekaźnik jest sprawny).