Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki¶ dobry wzmacniacz do kolumn Bolero 200 :)

RAFi X 21 Nov 2007 20:36 3180 9
    RAFi X
    Level 28  
    Witam,
    Jako przyszły posiadacz kolumn Bolero 200 chciałbym się zapytać jaki wzmacniacz by je wysterował.
    W tej chwili mam Kenwood KA-5040R który ma 95W przy 8ohm. Wiem że Bolera posiadaj± po dwa basowce.
    Więc: Czy KA-5040R wystarczy do Bolero 200 ?
    Jeżeli nie, to proszę o jakie¶ propozycje odno¶cie wzmacniacza.
    PS. Kolumn jeszcze nie mam, ale raczej się na nie zdecyduję.

Pozdrawiam.
    RAFi X
    Level 28  
    Nikt nie miał tych kolumn ?
    Nie wie jak się spisz± pod tym wzmacniaczem ?
    paker_bor
    Level 22  
    Napewno bardzo ładnie zagra i zagrzmi przy Pioneer'ku seri A6xx lub A7xx

A tak wogole to ile masz na to pieniedzy ? bo moje propozycje wykraczaj± sporo ponad 500zł...
    RAFi X
    Level 28  
    Póki co mam 400 zł, ale nie wykluczone że będzie więcej, ale na ponad 600 zł to się nie zanosi.
    paker_bor
    Level 22  
    no za 500 czasami s± okazje i w całkiem przyzwoitym ztanie mozna wyrwac Pioneera A6xx sam ostatnio widziałem na allegro za 499zł i nei obity

ewentualnie co¶ seri A4xx jak by¶ nie mógł uzbierac tyl pieniedzy
    DEMON-FX
    Level 22  
    Jak masz fo 600 zł to szukaj:

Pioneer A-636, A-656, A-676, A-66X - ten ostatni to jak juz nie będzie tych poprzednich

Pioneer A-77X i A-88X to juz w takie perełki prawie w zupełno¶ci wystarcza

Można tez wspomnieć o klasowych konstrukcjach pioneera serii A-757 Mark I i II, Pioneer A-777, b±dĽ już lepsze A-858, A-878 b±dĽ A-80.

za 500zł możesz kupić tez YAMAHE a-960 s± dwie wersje Mark I i II różni±ce sie designem.

Pozdrawiam
    MTM63
    Level 17  
    Do Bolero polecam co¶ z Pioneera. . . słyszałem je po A 447. Troche słaby ale jeżeli chodzi o brzmienie to miodzio więc co¶ mocniejszego z pionka bedzie dobre

Ale nie wiem czy modele, które poleca kolega wyrzej nie s± za mocne. Bolero 200 maj± 100 W RMS
    wirgin
    Level 17  
    Za 400zł b. dobr± opcj± będzie HARMAN/KARDON PM650 Vxi. Przy nim na pewno nie zabraknie ci dobrej jako¶ci basu. Doskonale poradzi sobie z tymi kolumnami. PM650 to klasyk, wzmak z dobr± dynamik± a wła¶ciwie to łobuz w dĽwięku - wszystkiego jest pod dostatkiem.
    RAFi X
    Level 28  
    Mam takie pytanie, bo póki co kolumn nie mam, ale do Scherzo 200 nadały by się też w/w wzmacniacze ?? :]
    A co powiedzieli¶cie by na Yamahę ax-730 ??
    Tremolo
    Level 43  
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic440413.html
    Po za tym to powinno być jakby co w dziale "co kupić/gdzie kupić?"

Kto¶ to opatrzył znan± mark± na pewno będzie grało. To tak jakby się zapytać czy sprawny rower będzie jeĽdził. Tak o ile umie się na nim jeĽdzić.