Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moja rosyjska maszyna do szycia

21 Lis 2007 21:17 8058 8
 • Poziom 10  
  witam
  Jest to maszyna mojej mamy, lecz ona jej nie używa, ja chciałem uszyć latawiec więc nie jest mi do tego potrzebna jakaś wyspecjalizowana maszyna. niestety mam z nią problemy a sam nie za bardzo się na tym znam. maszyna albo plącze nitkę pod spodem, albo nie łapie dolnej, czasem naciąg gurnej jest tak mocny że nitkę zrywa, sam nie wiem już co robić, wczoraj spędziłem przy niej 4 godziny ale nic sensownego nie zrobiłem niestety, nie jestem też pewien czy mechanizm naciągu górnej nici jest dobrze złożony bo kiedyś nią szyłem już, ale coś xle przestawiłem i nie szyła dobrze, przez co kombinowałem ale że też sporo czasu spędziłem i nic więc ją poprostu odstawiłem, nie mam do niej niestety instrukcji a i nie bardzo wiem co to za maszyna, żeby znaleźć jakieś informacje. Dołaczam fotki maszyny i mechanizmu kolejno od lewego dolnego rogu tak po kolei idą te części, znaczy się są z przodu a te w prawym górnym rogu są z tyłu, przynajmniej tak złozyłem ale jak już mówiłem sam nie jestem pewien czy czegoś nie pomieszałem.
  Proszę o pomoc bo już nerwowo nie mogę, jak tyle czasu siedzę i nic.
  Pozdrawiam

  Moja rosyjska maszyna do szycia

  Moja rosyjska maszyna do szycia

  Moderowany przez skryn:

  Proszę przeczytać instrukcję ...
  Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

 • Specjalista AGD
  Witam!
  Nie potrzebnie porozbierałeś naprężacz nitki górnej na elementy pierwsze.
  Fakt że plątanie nici pod spodem tkaniny wiąże sie ze z tym naprężaczem.
  Poskładaj to wszystko tak jak było następnie dobrze nawlecz nitkę górną'
  Z prowadnika nici nitka przechodzi do talerzyków a z talerzyów na spręzynke następnie pod tym hakiem i do góry na dżwignię szarpacza i z szarpacza w duł do igły.
  Naprężenie nici górnych musi być zawsze większe od naprężenia nici dolnych.
  Jeżeli nie było innej usterki maszyna powinna szyć bez problemu.
  Zwróć uwagę na prawidłowe wkręcenie igły.
 • Poziom 10  
  Dziekuje bardzo, jak nitka przechodzi to wiem, nie byłem tylko pewien czy dobrze te talerzyki skręcone były, wczoraj sie troche pobawiłem, przeszyłem 15 cm prostym sciegiem, ale czesto nitka z bębenka się plącze,to niewiem dokrecić srubę od bębenka czy co ?A igłę mam wsadzoną tym rowkiem do mnie czyli z tego co mi wiadomo to dobrze.
 • Specjalista AGD
  Jeżeli nitka dolna była zbyt lużna to by wyciągało ją do wieszchu materiału.I w tedy należało by dokręci śrubkę na bębeku.
  Może masz zły skok chwytacza w stosunku do igły.
 • Poziom 10  
  Ok dzięki za podpowiedź sprawdzę to i dam znać.

  Dodano po 2 [godziny] 23 [minuty]:

  Witam, pokombinowałem, ustawiłem odpowiednio ten cały mechanizm myślę że jest ok bo daję na max obrotów i igła nie pęka, myślę jednak że problem leżał też w nici bo jak ją ciągłem to nie równomiernie się ją ciągło. zmieniłem na inną teraz już nie wyczuwa się tak jej nerwowości w pracy i maszyna szyje ale robią się pod spodem malutkie pęczki,gdyby nie to to było by naprawdę super, no i czasem nić od bębenka się wkręci w bębenek, pozatym to nie ma żadnych usterek i jest o niebo lepiej, ale jednak chciałbym te małe usterki jeszcze wyeliminować.Za podpowiedzi będę wdzięczny.
  Pozdrawiam
 • Specjalista AGD
  Juz jesteś blisko,zwiększ naprężenie nitki górnej.Staraj sie dawać na górę nici gładkie.
 • Poziom 10  
  Pokombinowałem trochę, niestety nie udało mi sie jej dostroić lepiej, w tej chwili mój problem to to że nić górna nie wyciąga nici dolnej z bebenka, podejrzewam że z tym łączy się też to że nic z bebenka plącze się wkoło niego, ale co zrobić ? by się tak nie działo ?
  nić do bębenka zakładam tak jak jest na fotce czyli wyobraź sobie że łapię szpulkę podnoszę ją w górę i opuszczam do bebenka, aha to chyba widać ale nić na szpulce jest nawinięta odwrotnie do ruchu wskazówek zegara.A przy okazji jak sprawdzić czy naciąg tej nici jest dobry ?
  Pozdrawiam

  Moja rosyjska maszyna do szycia
 • Specjalista AGD
  Nitka dolna musi być nawinięta rownomiernie na szpczuleczke.
  Nawuj nitki nie może być zbyt lużny ,szpuleczkę załuż odwrotnie,po wyjęciu nitki ponad płytkę ściegową musi ona wychodzić lekko i swobodnie i rownomiernie nie może być szarpania.
  Nitka górna musi mieć naprężenie większe niż dolna musisz to wszystko wyczuć w palcach.
  Jeżeli chwytacz nie wyciąga nitki dolnej ponad płytkę to masz zły skok chwytacza do igły.
 • Poziom 10  
  Faktycznie może to wina nie zgrania igły z chwytaczem, ok pokombinuje jeszcze, to myślę że już w ten weekend będzie dobrze :-)
  Pozdrawiam