Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stara wieża brak dźwięku, działa radio i magnetofon.

21 Lis 2007 23:44 1518 3
  • Poziom 9  
    Syn coś z nią porobił i popaliło wszystko naprawiłem transformator i wymieniłem dwa kondesatory ktore bylo widać wizualnie że strzelily. Dziala radio jak i magnetofon ale nadal nie mam dźwieku mimo że diody nad poteciometrem reaguja . Jestem zielony w tych sprawach może mi ktoś podpowie co moglo sie jeszcze spalić ? Nazwa tej wieży to HITACHI model T-44L .
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 16  
    Witaj
    na początek to napisz jaka to jest wieża , ale moim zdaniem jeśli nie jesteś elektronikiem albo nie czujesz się na siłach to lepiej oddaj tą wieżę w ręce fachowca . Sądząc po opisie że trafo się uszkodziło i wystrzeliły kondensatory to uszkodzeń może być wiele w różnych miejscach układu , sprawdź jeszcze czy wszystkie bezpieczniki jakie tam znajdziesz ,są sprawne.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 16  
    Cześć sprawdź czy dźwięk jest w wyjściu słuchawkowym i wyjściach cinch. Wykluczy to uszkodzenie przed wzmacniacza. Taka moja skromna sugestia. pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Dzięki sprawdziłem dźwieku nie ma na wyjściu słuchawek a bezpieczniki były przepalone . Mimo wymiany nadal nie ma dźwieku.