Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Felicia: falujące obroty a sprzęgło.

22 Lis 2007 09:16 2327 5
  • Poziom 14  
    Moje uszanowanie,
    Problemy z falującymi obrotami na luzie na benzynie mam od dawna. Niedawno natomiast wykryłem, że silnik się stabilizuje gdy "wduszę" do dechy sprzęgło. Kiedy puszczam sprzęgło to zaczyna szaleć. Podobnie w czasie jazdy na umiarkowanym gazie ;) szarpie jak cholera, może głowę urwać, jak dam w palnik to nie szarpie.
    Przepustnica była wymieniana, adaptacja nic w tej kwestii nie zmieniła. W błędach SIMOS'a pojawia się "brak przełącznika spoczynkowego położenia klapki" czy jakoś podobnie. W każdym razie działanie owego przełącznika sprawdziłem miernikiem - działa. Praca na gazie jest dużo bardziej stabilna falowanie jest ledwo zauważalne.
    Co robić?
    Ilmenauer
  • Poziom 33  
    Posprawdzaj kable i czujnik halla, kiedyś miałem podobny problem po wciśnięciu sprzęgała przesuwa się koło zamachowe i może inaczej odczytywać sygnały.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    sprawdż wiązkę przewodów na wysokości modułu jest tam linka sprzęgła mocowana w uchwycie naciskając pedał rusza się cała blacha i może przycierać przewody od kompa
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Wymieniłem czujnik halla (48pln) i nie pomogło, auto zachowuje się jak dawniej. W kablach pod maską nie znalazłem widocznej usterki. Poszukam jeszcze ale szansa mała...
    Jakieś inne pomysły? Czym się "psika" złącza i czy ma to praktyczny sens?

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Ilmenauer