Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 1.8 16v-problem z instalacja gazowa

Jacek Eltronix 22 Nov 2007 11:46 3452 5
    Jacek Eltronix
    Level 20  
    Witam,
    jak w temacie-zalozylem w sierpniu do tej lagunki sekwencyjna instalacje gazowa zenitha-wszystko bylo ładnie,do momentu jak rozladował mi sie akumulator i musialem ta lagune odpalic z "popychu".Od tamtej pory jak uruchamiam zimny silnik,to auto pracuje na benzynie,potem przelacza sie na gaz i wraca z powrotem na benzyne,co jest sygnalizowane jedna migajaca dioda.IJak auto "pochodzi"troche",to recznie daje sie przelaczyc z benzyny na gaz.Bylem z ta usterka w warsztacie montujacym instalacje gazowe-podpieli instalacje pod komputer i powiedzieli ze nie stwierdzaja usterki....eh.Spotkał sie ktos z takim problemem?Czy moze to byc wina czyjnika temperatury?
    Pozdrawiam
    Doktorr
    Level 35  
    Raczej nie, chyba że uszkodzenie czujnika polegało by na powtarzalnej niewłaściwej zmianie rezystancji. Instalacja jest na gwarancji więc trzeba prosić panów z zakładu aby usunęli usterkę, lub wybrać się do innego zakładu wymienionego w książce gwarancyjnej.
    Jacek Eltronix
    Level 20  
    I tutaj własnie pojawia sie malutki problem,bo ja mieszkam w Łodzi,a ta instalacje zakładałem jak byłem na urlopie ponad 500km od Łodzi.I troche mi sie nie chce jechac te 1000km w dwie strony,gdzie moze sie okazac ze usterka jest jakas minimalna.
    A niestety miejscowe serwisy nie sa w stanie stwierdzic usterki,tłumaczac sie ze nie robia takich instalacji zenitha.
    Pozdrawiam
    a_strajch
    Level 2  
    witam, ja mam te sam problem ale z elpigazu o nazwie ,,elisa,, prawdopodobnie jest to czujka na parowniku która daje błedny odczyt i może powodować przejście z gazu na benzyne,jade jutro wymienić tą czujkę jak trafiłem to szybko ponownie odpisze do pana chyba że szybciej pan znajdzie to proszę odpisać z pozdrowieniami artur.
    User removed account
    User removed account  
    Jacek Eltronix
    Level 20  
    Hehe,zapomnialem juz o tym problemie-serwis montujacy instalacje usunal ten problem.
    Pozdrawiam i zamykam temat :-)