Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

soft do opticum 4000A

22 Lis 2007 13:48 7082 12
  • Poziom 9  
    Witam. Czy mógłby ktoś powiedzięc jak znaleść i wgrać nowy soft do opticum 4000A taki aby można było odbierać za pomocą czytnika fhoenix c+. Czy to w ogóle możliwe. C+ mam oryginalną. Proszę o pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    A odczytaj z meni o systemie jaki ma loader ważne! poprostu całe te info podaj.Coś zaradzimy narazie tyle Digital Opticum/Chess 4000A/7000A/7100A/7010A/7010APlus/Black Widow jest to tuner oparty na procesorze ALI więcej tu http://www.globo.home.pl/index.php i klikaj na tuner oparty na procesorze ALI oczywiście rejestracja
  • Poziom 9  
    wersja software 1.3.40
    wesja hardware 1.0.00
    loader version 1.1.1
    latest update dec. 12 2006
    To mam w informacjach o tenerze.
  • Poziom 28  
    Softy stąd wymagana rejestracja http://www.sat-ulc.com/ulc/jgs_db.php?action=...atid=267&sid=147693683e430317a06af8be742ba674
    Programy do edukacji stąd wymagana rejestracja http://www.sat-ulc.com/ulc/jgs_db.php?action=showkat&katid=269&sid=
    A opis edukacji stąd
    http://www.globo.home.pl/index.php wymagana rejestracja
    taka mala instrukcja
    za @carlos
    Code:
    Niniejsza procedura zmiany oprogramowania dotyczy wyłącznie

odbiorników z ostatnią literą „A” w nazwie zwanymi „serią A”.

Digital 7000A
    Digital 7100A
    GLOBO 7010A
    GLOBO 7010A PLUS
    OPTICUM 4000A
    OPTICUM 7100A
    OPTICUM 7000A

1. Wyłącz odbiornik z sieci.

2. Podłącz odbiornik do komputera za pomocą kabla RS-232 typu NULLMODEM
    (z przeplotem)

3. Otwórz program Upgrade.exe

4. Upewnij się że tryb zmiany oprogramowania (Mode setting) jest ustawiony na
    Upgrade

5. Wybierz pozycję Browse żeby przeglądać w poszukiwaniu pliku

6. Po wybraniu pliku ustaw odpowiedni port RS-232 (COM1- COM8) w zależności
    od twojego podłączenia w komputerze. Domyślnie jest wybrany COM1.

7. Wybierz tryb zmiany oprogramowania – Upgrade type. Domyślnie jest
    ustawiony tryb Allcode + bootloader, co pozwala na pełną zmianę
    oprogramowania. Przy zmianie oprogramowania zaleca się zostawienie tej opcji
    bez zmian. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników dostępne są również
    inne funkcje.

8. Wciśnij Next żeby rozpocząć zmianę oprogramowania, pojawi się ekran jak
    poniżej:

9. Następnie włącz odbiornik do sieci. Rozpocznie się przesyłanie oprogramowania
    z komputera do odbiornika, którego status można obserwować na pasku postępu

10. Po osiągnięciu 100% rozpocznie się zapisywanie softwaru do pamięci odbiornika.
    UWAGA!!! Proszę nie wyłączać w tym czasie odbiornika z sieci !

11. następnie program przejdzie w tryb jak na obrazku poniŜej, czekając na
    podłączenie kolejnego odbiornika i rozpoczęcie programowani. W tym momencie
    można bezpiecznie odłączyć odbiornik z sieci i wyłączyć program.

PROGRAMY DO EDUKACJI

Upgrade
    edytor ustawien.zip
    edytor kanalow
    lub ten program Opticum Toolbox 1.5b
  • Poziom 9  
    to strona po niemiecku. I CO Z TAMTĄD POBRAĆ JAKI PROGRAM.

Dodano po 1 [minuty]:

DZIEKI NIE ZOBACZYŁEM CAŁEJ INFORMACJI. ZARAZ SPRÓBUJĘ MOZE SIE UDA.

Dodano po 8 [minuty]:

Słuchaj a jaki należy wybrać plik po wciśnieciu broswe. Jak sie on nazywa, co mam zciągnąć.
  • Poziom 28  
    tofis napisał:
    Słuchaj a jaki należy wybrać plik po wciśnieciu broswe. Jak sie on nazywa, co mam zciągnąć.
    Ten plik to poprostu soft który wgrasz trzecia pozycja od góry 1.3.7.6 SONNE EDITION by fabiogrotte
  • Poziom 9  
    znalazłem i zciągam. Słuchaj a czy po wgraniu tego tuner bedzie zdolny do odbioru c+. bo mi sie głównie o to rozchodzi????
  • Poziom 9  
    włączyłem jak w instrukcji i nic sie nie dzieje. Ale tak sie zastanawiam czy mam dobry kabel. dzis kupiłem ale nie wiem czy jest on z przeplotem.jak na kablu nie mam zadnych napisów można go sprawdzić w inny sposób. Proszę o pomoc

Dodano po 6 [minuty]:

juz pytałem w globo ale to jak głową w mur. zaczynam rezygnowac powoli. A jaki tuner możesz mi polecić do odbioru c+. Mysłałem o globo 7100cx. Podobno czyta c+ i w miarę dobry sprzęt.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Za moim Dziadkiem
    Code:
    GLOBO oparty na nowym szybszym procesorze 5119 

Odbiornik satelitarny Opticum 7100CX (alternatywa dla Fergusona AF-6318CR i AF-6018CR) z wbudowanym czytnikem kart ( SECA, SECA2, i inne WBUDOWANY UNIWERSALNY MODUŁ DOSTĘPU tuner czyta bezproblemowo min. karty w systemach:
    - conax ( kablówki)
    - viaccess ( karty xxx)
    - SECA - czyta Cy**a+ przechodzi nawet aktywacja kart i wszelkie uprawnienia !!!
    - tuner działa rewelacyjnie ze spliterami przewodowymi !!!
    Stop klatka wraz z możliwością zapisania obrazu do pamięci ( jako tło startowe lub tło radiowe), możliwość podglądu na inne kanały
    - Możliwość zmiany logo startowego i radiowego za pomocą komputera
    Tuner występuje pod róznymi nazwami w zależności od dostawy Globo lub Opticum 7010 lub 7100, CR lub CX. W rzeczywistości jest to ten sam tuner !!!!
    Bardzo poważna alternatywa dla fergusonów z serii 6318, wg naszej opinii tuner jest szybszy, ma optyczne audio i działa dużo płynniej ze spliterami - szybciej przerzuca kanały a przy większej ilości tunerów jest już to bardzo widoczne

Taki opis znalazłem http://www.dmtrade.pl/index.php?p180,globo-oticum-7100cx-7010cr-polecamy
    Myśle że dobry no i softy też są pod edukacje.Ale jak przymierzasz sie do C+ to u dystrybutora podczas zakupu masz do wyboru tuner ja osobiście bym szukał pionier 1530 chodzić po punktech i szukac tylko 1530 lub w ostateczności 1430 i tak jest gratis i zostaje u ciebie na zawsze tylko karte oddajesz.Kabel nulmodem http://www.hardwarebook.info/Nullmodem_(9-9)
  • Poziom 9  
    PODANY PRZEZ CIEBIE LINK OTWIERA STRONE ALE NIE MOGĘ ZCIĄGNĄĆ Z NIEJ PLIKU SPRÓBUJĘ MOŻE JUTRO.ŚLICZNE DZIEKI ZA POMOC DLA POCZĄTKUJĄCEGO, DUZO MI SIE ROZJAŚNIŁO. POZDRAWIA SERDECZNIE I DZIEKUJE

Dodano po 31 [minuty]:

ostsnie pytanie. Czy oprócz kabla rz-232 z przeplotem jest jeszcze jakiś "zwykły" rs-232. Jeśli tak to czym sie one różnią??
  • Poziom 28  
    Tak jest rs232 bez przeplotu czyli 1-1 i nulmodem z przeplotem ale nulmodem na dwie koncówki żeńskie a tak zwany przedłóżacz do myszki ma końcówki żeńsko męską.Linki podane przezemnie sie otwierają sprawdzilam teraz,który sie nie otwiera?,ten z plikiem prosze otwiera sie
    soft do opticum 4000A
    Trzeba chwilke poczekać aż czas w sec sie skończy i wskoczy to co na foto widać i klik na download tam masz wsio włącznie z jtag do 4000A
  • Poziom 10  
    juz pytałem w globo ale to jak głową w mur. zaczynam rezygnowac powoli. A jaki tuner możesz mi polecić do odbioru c+. Mysłałem o globo 7100cx. Podobno czyta c+ i w miarę dobry sprzęt.