Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes 124 300D nierówne obroty silnika -pilne

22 Lis 2007 14:17 3764 3
  • Poziom 2  
    Mam problem. auto super chodzi na wolnych obrotach , bardzo stabilnie. Przy dodaniu gazu tak od 1500 zaczyna lekko poszarpywać i nie wkręca sie równo na obroty. powyżej 2500 objaw utępuje i jest ok. proszę o pomoc . Co jest przyczyną .....Słyszalem że jakies czujniki paliwa. Co robić ?
  • Poziom 16  
    przy około 1500 obr/min powinna się włączać turbina (jeśli to jest turbo dieselek). jeśli jeszcze zaczynasz widzieć, że z wydechu lecą ciemne spaliny, to zaczyna sypać Tobie się właśnie, albo winna może być pompa paliwowa (kiedyś znajomy wymienił silnik, bo siedziała w nim turbina, a po sprzedaniu na części stary silnik, wróciła pompa paliwa, bo była uszkodzona) najlepiej pojechać do gościa , który robi tylko dieselki. możesz sprawdzić, czy w wężu który wychodzi z filtra powietrza i wchodzi do turbiny nie widać śladów oleju, jeśłi będzie trochę tłuste to turbina, możesz jeszcze odkręcić wydech żeby zobaczyć kolor łopatek turbiny, jeśli jest czarna okopcona, to są jej ostatnie dni, jeśli "lśni",jest srebrna, miedziana czysta to jest ok.
  • Poziom 2  
    samochód jest bez turbiny. zwykły kalsyk. motor jest w supoer stanie . na wolych jak nowy i na wysokich jeszcze lepiej ......no torpeda....tylko te wchodzenie na obroty os 1500 do 2500 .....filtry czyste....zero zużycia oleju....naprawde super stan. co robić ? ktoś mi powiedział ze na pompie sa dwa zawory z tyłu czy czujniki ....patrzyłem i fakt coś tam jest i sa przewody. Ponoć to jakieś ustrojstwo które odpowiada za dawke paliwa ..no ratunku bo mam stres i nie moge cieszyć sie z gwiazdy!
  • Poziom 11  
    ja miałem kiedyś podobną sytuację i okazało się że się powietrze dostawało do jednego z przewodów paliwowych po dokręceniu śruby z przewodem problem zniknął