Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prostownik sygnału cyfrowego

pietras65 22 Nov 2007 15:16 750 1
    pietras65
    Level 2  
    Mam następujący problem. Musze zaprojektować prostownik sygnału który tzw MLT-3. Wygląda on następująco przyjmuje poziomy logiczne -1V 0V 1V. Zmiana wartości nadawanego bitu oznacza zmianę poziomu napięcia w cyklu 0V, +1V, 0V, -1V, 0V, +1V. Muszę go wyprostować tak aby wartość -1 zmienić na 1V. Z tego co szukałem na google możliwe dokonanie tego mostkiem Gretza z bardzo szybkimi diodami. Próbuję zrobić coś takiego w Electronics Workbench jednak mi nie wychodzi. Proszę kogoś o pomoc, wskazówki jak rozwiązać ten problem i go zasymilować.
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    pietras65 wrote:
    Mam następujący problem. Musze zaprojektować prostownik sygnału który tzw MLT-3. Wygląda on następująco przyjmuje poziomy logiczne -1V 0V 1V. Zmiana wartości nadawanego bitu oznacza zmianę poziomu napięcia w cyklu 0V, +1V, 0V, -1V, 0V, +1V. Muszę go wyprostować tak aby wartość -1 zmienić na 1V.

przecież to nie jest prostowanie (w sensie otrzymywania z przebiegu przemiennego przebiegu zmienego, czyli zawsze dodatniego, lub ujemnego) a tylko zmiana znaku tego przebiegu.
    W technice analogowej robi się to za pomocą wzmacniacza odwracającego tu, ponieważ jest to przebieg prostokątny, pożądany efekt można uzyskać za pomocą stosownej trójstanowej bramki transmisyjnej z negatorem.

pietras65 wrote:
    Z tego co szukałem na google możliwe dokonanie tego mostkiem Gretza z bardzo szybkimi diodami. Próbuję zrobić coś takiego w Electronics Workbench jednak mi nie wychodzi. Proszę kogoś o pomoc, wskazówki jak rozwiązać ten problem i go zasymilować.

Patrz wyżej, źle szukałeś i niewłaściwie postępujesz.

Pozdrawiam