Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II 1,9 dci: sama nie odpala, po autostarcie pali

22 Lis 2007 18:13 11584 6
  • Poziom 11  
    Witam,
    mam Lagune II z silnikiem 1,9 dci. Autko było po lekkiej stłuczce w lewy przedni narożnik (skrzynka bezpiecznikowa nie ruszona). Autko po wypadku podobno paliło i jeździło. Aktualnie jest tak: po włożeniu karty, zagrzewa świece i przy próbie odpalenia nie chce zaskoczyć. Gdy ściągnę rurę przed kolektorem ssącym i przy próbie odpalania psikne mu troche autostartu lub plaku - auto chodzi bez problemu i można nim jeździć.

Usterkę jaką po dłuższym kręceniu rozruchem widzi układ sterowania silnikiem to błąd synchronizacji wałka rozrządu i wału, ale myśle że nie ma to wpływu bo auto by nie odpalało wcale.

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    nie no to ma duży wpływ. Musisz najpierw to zrobić.
  • Poziom 11  
    Być może że ma to wpływ, chodź spotkałem się z autami, w których też ten błąd się pojawiał, a mimo to odpalały i jeździły normalnie. Czy może być coś jeszcze przyczyną ??

Jeżeli tak się dzieje przez błąd synchronizacji, to winą może być : źle ustawiony rozrząd, czujnik wału lub czujnik wałka rozrządu ?? Jeśli chodzi o rozrząd no to wiadomo co robić, a jeżeli któryś z czujników? Nie stety nie posiadam oscyloskopu żeby sprawdzić równocześnie sygnały z obydwu czujników.Czy jest jakiś inny sposób wychwycenia co jest przyczyną takiej a nie innej usterki??

Mam jeszcze dodatkowe pytanie: gdzie w Lagunie II z silnikiem dci znajduje się wyłącznik uderzeniowy (w komorze silnika nie ma)?
  • Poziom 16  
    jeśli samochód jest po kolizji to istnieje możliwość przestawienia rozrządu. wiec zasadnicze pytanie. jak silnik zachowuje sie po odpaleniu. co z moca, dymieniem?
  • Poziom 11  
    z przowu silnika na kole zamachowym u dołu jest czujnik to on robi ten numer sprawdz to
  • Poziom 11  
    Dzisiaj z samego rana sprawdziłem ustawienie rozrządu ( cechy pasowały ). Próbowałem ją jeszcze raz odpalić to nawet już na samostarcie nie chciała odpalać. Potem sprawdziłem czujnik położenia wału. Okazało się że jego wartość mierzona wynosiła ok 100kOhm i ciągle rosła. Jest to czujnik indukcyjny, więc jego rezystancja powinna wynosić około 1kOhm. Po założeniu innego czujnika z innego Renault dci, autko odpaliło bez większych problemów. Dziwne trochę, że sterownik silnika nie wyłapał błędu tego czujnika... :/

Tak więc Jacek - wielkie dzięki za podpowiedź, trafiłeś w dziesiątkę.

Autko pali bez problemów , więc zamykam temat. Wszystkim dziękuję za pomoc.
  • Poziom 11  
    proszę bardzo trzeba sobie pomagać będzie nam łatwiej
    pozdrawiam