Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmieniacz światła

mwlandof 05 Dec 2003 00:45 1643 6
    mwlandof
    Level 2  
    Witam!
    Poszukuje schematu zmieniacza światła (tzn. to się tak chyba nie nazywa ale już mówie o co mi chodzi). Chodzi mi o urzadzenie ktore wlaczy swiatlo w jednym pokoju i po okreslonym czasie wylaczy je i wlaczy w drugim i tak w kolko. Moze ktos wie cos na ten temat?? Pozdrawiam
    tek-no-logical
    Level 15  
    Wez dwa komputery PC, każdy z kartą sieciową.
    Skonfiguruj je w sposób umożliwiający 'obudzenie' przez sieć.
    Zainstaluj oprogramowanie, które co określony czas będzie się 'przesiadać' z jednego kompa na drugi - przełączając opuszczany komputer w stan czuwania.
    Dodaj układ który dostarczy sygnał napięciowy proporcjonalny do pobieranej mocy do każdego komputera.
    Przekażnik sterujący świałem w danym pokoju wysteruj komparatorem napięcia - porównaj regulowane napięcie odniesienia i sygnał proporcjonalny do mocy. Po wstępnej regulacji układ będzie spełniał wymagania podane w pytaniu.

Pewnie da się to zrobić prościej:)
    mwlandof
    Level 2  
    widzisz
    wolalbym faktycznie zeby to prosciej zrobic:))))
    ale dzieki to juz cos:) przy czym 3eba miec te 2 kompy:)) hehe czekam na nastepne propozycje dzieki:)
    ACULA
    Level 34  
    www.elektroda.pl chyba Dla domu ->symulator obecności domowników, chyba że źle zrozumiałem
    mwlandof
    Level 2  
    dzieki bardzo to wlasnie to :) ntylko ni eskumalem jak to sei moze nazywac:)))))
    thx
    mmm777
    Level 30  
    Kup dwa takie wtyczkowe urządzenia z programowanym zegarem. Mozna kupić tanio mechaniczne, ale one mają cykl dzienny - będzie co dziennie to samo. Elektroniczne pozwalają zaprogramować co innego na każdy dzień tygodnia, czesto też posiadają tryb zmieniania losowego ustawionych czasów. Ustawiasz, i koniec.
    mwlandof
    Level 2  
    juz mam schemat :))) barsdzo fajny :) dziala na swiatlo :) hehe dzieki bardzo:)