Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klima Daikin. Uszkodzona czujka temperatury wewnętrznej czy elektronika?

22 Lis 2007 21:30 3426 6
  • Poziom 20  
    klimatyzator Daikin wew.split (nie mam w tej chwili typu) zew RP100L7W1
    na 407C.Trzyma temp. 23 wyłącza 24 załącza.Nie pokazuje błędu(awarii).Pomimo nastawu na pilocie np.17,18,19,20 stopni.Dla Mnie chodzi w trybie awaryjnym.Uszkodzona czujka temp. wew. czy elektronika?
    Co jest grane z ta klimą?
    pozdrawiam TFX
  • PCBway
  • Poziom 17  
    witam jest ustawione na pilocie chłodzenie czy może automat bo tak się zachowuje jeżeli jest ok to stawiał dym na czujkę ,w jednostce wewnętrznej są dwie czujki 1) czujka temperatury powietrza pomieszczenia zamontowana na lamelach 2)czujka temperatury parownika przemierz obie miernikiem czy jest to samo ewentualnie je zamień bo może mieć któraś dziurę w charakterystyce

pozdro drops

Dodano po 1 [minuty]:

a chłodzenie jak pracuje
  • PCBway
  • Poziom 31  
    Daikiny to zwykle inwertery i tu jest kłopot, priorytetem pracy dla tych urządzeń jest taka regulacja częstotliwości pracy sprężarki aby utrzymywać optymalne parametry ciśnienia gazu - nastaw parametru temperatury to niestety parametr drugorzędny. Oczywiście warto sprawdzić czujnik temperatury (niekoniecznie przy parowniku Daikiny mogą mieć na stałe wlutowany w płytkę PCB. Ale warto sprawdzić układ chłodniczy jako taki.
  • Poziom 20  
    Czołem! Układ chłodniczy działa ok. Ta klima to nie inwerter spręż 3 fazy z stycznikiem,Płyta elektroniki do czujek LP,HP i regulacji wentylatora brak grzałki karteru ( sprężarki) Pytanie do Fachowców o prace w zimie ?Klima chodzi cały rok.
    pozdrawiam TFX
  • Poziom 17  
    witam niezabardzo kumam o co pytasz ale
    1) żeby klimatyzator mógł działać ZIMĄ na CHŁODZENIE jest potrzebne :
    moduł regulujący obroty silnika chłodzenia jedn. zewnętrznej + grzałka sprężarki
    2)klima może GRZAĆ ZIMĄ zazwyczaj do -5 stopni na zewnątrz
    do takiego parametru są dopuszczane zwykłe klimy tylko inwertermy mogą pracować do -15stopni oczywiście klima powinna być wyposażona w grzałkę sprężarki + automatyczny system rozmrażania jedn. zewnętrznej
    pozdro drops
  • Poziom 20  
    Czołem! Klima jak w opisie.Firma A montowała,po upływie gwarancji firma B(Ja) ma serwis.Klima zaczyna
    szwankować.Nie było grzałki sprężarki, jest regulacja wentylatora.Klima chodzi cały rok.Firma A powiedziała że w Daikinach nie trzeba grzałek.
  • Poziom 31  
    jeśli uszkodzona byłaby czujka to przy zmianie parametrów na pilocie coś by się zmieniało (w sposób inny niż nastawa ale nie trzymało by 23 st.. Tu jest albo wymuszenie trybu auto /jakiś przełącznik lub coś/ albo uszkodzona automatyka.
    Dla pracy w pomieszczeniach technicznych niektóre modele Daikina mają zworkę na zewnętrznej PCB, którą trzeba rozlutować (ale to pewnie nie ten model)