Mam problem z routerami w domu. Mam ich 2, jeden jest z modemem, drugi do VoIP, trzeci to AP. Czasem bywa, że któryś się zawiesi. Muszę zrobić coś co będzie restartowało je w wypadku zawieszenia.
Wpadłem na pomysł, że zmontuje coś na uC z TCP/IP i podłączę pod ostatnie urządzenie (w tym przypadku AP). uC będzie pingował np co kilka minut jakiś serwer www. Jeśli nie otrzyma odpowiedzi to zrestartuje przez przekaźniki wszystkie urządzona.
Pomysł prosty i dobry.
Pytanie tylko jakiego proca wybrać. Z tego co widziałem najtańsze z Ethernetem (ARMy) są po 50zł, to trochę za dużo. Są jakieś małe i tańsze z tym portem?
Wpadłem na pomysł, że zmontuje coś na uC z TCP/IP i podłączę pod ostatnie urządzenie (w tym przypadku AP). uC będzie pingował np co kilka minut jakiś serwer www. Jeśli nie otrzyma odpowiedzi to zrestartuje przez przekaźniki wszystkie urządzona.
Pomysł prosty i dobry.
Pytanie tylko jakiego proca wybrać. Z tego co widziałem najtańsze z Ethernetem (ARMy) są po 50zł, to trochę za dużo. Są jakieś małe i tańsze z tym portem?