Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows XP aktywacja

22 Nov 2007 22:36 6004 3
  • Level 10  
    Zanim przejde do sedna sprawy musze troche wyjaśnić tą sprawe otóż...
    Jakieś 5 lat temu kupiłem w sklepie( którego nazwy niepodam) komputer z orginalnym płytą z systemem operacyjnym Windows XP Home Edition... w ciągu tych lat dochodziło do wielokrotnych jego reinstalacji z przyczyn do dziś bliżej nieustalonych :P ...
    Ostatnimi czasy od kolegi kupiłem drugi komputer, który wymagał formatowania dysku, po owej czynności przystąpiłem do instalacji tegoż samego systemu z tej samej płyty. Przy instalacji i aktywacji tego (drugiego ) komputera niebyło problemów i chodzi on normalnie, jednak ostatnio coś się rozsypał system na starym komputerze, i po uprzednim przygotowaniu go do formatowania i dokonania tego czynu, ponownie zainstalowałem Windows XP Home Edition, następnie zainstalowałem niezbędne rzeczy do codziennego użytku (internet, gry, DivX, FlashGet, Winrar, nowsze sterowniki karty graficznej... i tu bym mógł jeszcze sporo wymieniać :P ). No i przechodząc o sedna sprawy oba komputery są podłączone do sieci jednak mam problem z aktywacją/rejestracją (jak kto woli( niepotrzebne skreślić )) systemu na tamtym komputerze ponieważ jak włączam okno do aktywacji/rejestracji zamiast ukazania się informacji o dokonaniu owej czynności ukazują mi się dwa małe obrazki, które domyślnie w przeglądarkach wskazują miejsce obrazka (chodzi o jakąś taką miniaturke GIF'a ) no i tu moje pytanie czy da się jakoś NORMALNIE go aktywować/rejestrować w miare legalnie ( oprucz przeinstalowania Windowsa bo to wg. mnie lekkie przegięcie ) co by też mi niesprawiało problemów w przyszłości... a z czego się dowiedziałem to Microsoft za każdą pomoc techniczną domagają się zapłaty coś ok 130zł+vat :/

Jeśli nadal dla niektórych sprawa jest niejasna moge wrzócić screenshoota z tamtego komputera...
    Przy okazji miał bym jeszcze jedno malutkie pytanko dotyczące Adobe Flash Playera, bo jak wiadomo wszystko musze instalować, jak wchodze na strone Adobe i chce Flash Playera zainstalować to klikam na "instal now" i strona mi się zawija na początek i dalej nic, nawet jak ściągne "ręczną" instalacje Flash Playera to ona się instaluje i dalej nic niedziała, nawet reset nic niedaje, jak to zainstalować tak aby normalnie to chodziło na Internet Explorerze do, którego jestem raczej przywiązany a inne przeglądarki jakoś mi niepodchodzą !?!?!
    [/youtube]

Popraw pisownię - zaznaczyłem tylko jednego kwiatka, jest kilka.
    marek216
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Moderator of Cars
    Nie, złamałeś warunki licencji OEM, nie możesz ponownie aktywować XP na innej płycie głównej (dziwne, że w ogóle Ci się udało).

Usuń system z tego komputera kolegi i... poczekaj ok 30 dni przed próbą aktywacji (jest limit aktywacji w określonym czasie). Ew. zadzwoń na pomoc techniczną MS (jest darmowa) i powiedz, że wymieniłeś płytę główną, ew. że masz dwa komputery i omyłkowo wpisałeś nie ten klucz to nie tego komputera i teraz nie możesz go aktywować.
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 10  
    No weź mnie niedołuj... ale coś mi tu niegra... przed chwilą sprawdzałem i tego Windowsa na drugim komputerze instalowałem gdzieś przed 15 października (dokładnie 14.10) a na tym starym to windowsa instalowałem DZISAJ (22.11.2007 jak by ktoś niewiedział :P ) ... czyli tak czy siak jest ponad miesiąc... a słyszałem coś o jakimś (c)raku ? to jest o tyle skuteczne aby to zainstalować i zapomnieć ? (fire and forget :P )

Moderated By marek216:

Na forum zabrania się dyskusji na temat nielegalnych kopii oprogramowania. Za złamanie regulaminu Kolega dostaje ostrzeżenie.
    Polecam lekturę regulaminu

• Level 43