Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD z komputera do telewizora

lusyma 05 Gru 2003 10:04 2453 6
  • #1 05 Gru 2003 10:04
    lusyma
    Poziom 10  

Czy ktoś z grupowiczów interesował się podłączeniem dvd z komputera do normalnego telewizora. Jezeli chodzi o Audio to nie ma problemu, natomiast co zrobić z wizją??

0 6
  • #2 05 Gru 2003 11:10
    adi-niunio
    Poziom 22  

no najlepiej to trzeba mieć karte graficzną z tv outem (chinch, s-video) i podłączyć do wejścia AV telewizora.

bo moim zdaniem wyciąganie sygnałów z wyjscia vga jest nieopłącalne, a telewizor m€siałby mieć wiejścia RGB

0
  • #3 05 Gru 2003 11:38
    roman518
    Poziom 13  

może zastosować vedeosender

0
  • #4 05 Gru 2003 12:21
    Robert B
    Poziom 43  

Są zewnętrzne konwertery ale drogie, więc jeżeli możesz wymienić kartę graficzną na taką z TV-OUT lub jakąś 2-głowicową np G-450 to zmień. Rozważ co Ci się bardziej opłaca. Były też takie karty z Video-in i Video-out ale Video-out działało tylko z jednym programem od producenta karty. Czasami można trafić takie na giełdzie ale mogą być problemy z driverami do nowszych wersji Windowsa.

0
  • #5 05 Gru 2003 13:12
    Jaro
    Poziom 26  

Koledze chyba chodzi o ile dobrze zrozumiałem o podłączenie do TV gołego napędu DVD a nie komputera z takim napędem. Niestety nie jest to możliwe, łatwiej i na pewno taniej kupić za ok 300 zeta jakiś odtwarzacz DVD w markecie. Zwykle znajduje sie w nich taki właśnie komputerowy napęd DVD i trochę elektroniki która dekompresuje sygnał video, audio, steruje tym cudem i go zasila. Wykonanie samemu takiego układu, oprogramowanie go i uruchomienie nie jest możliwe w rozsadnej cenie i w amatorskich warunkach.

0
  • #6 05 Gru 2003 13:28
    mmm777
    Poziom 29  

Karta nazywała się Hollywood+ albo DXR3 (z Creativa), ja kupiłem używaną za 80zł, widziałem niedawno nowe(!) za 90zł. Drajwery są tutaj:
    http://www.sigmadesigns.com/support/download_hollywood_plus_win2000.htm (do XP też)
    działa cudnie, polecam. Lepiej, żeby telewizor miał wejście S-Video (bywa zrobione w Euro), bo jakość kompozytu jest nędzna. Z drajwerami jest player, działa jak trzeba, można uzyskać na TV PAL na 60Hz, co jest przyjemne.

0
  • #7 21 Sty 2004 18:13
    JackTheNipper
    Poziom 19  

Ten sprzętowy dekoder DVD był produkowany do starych pecetów P133 i ponoć ma słabą jakąś przepustowość przy nowych kartach graficznych ale do filmów DVD jest rewelacyjny. Ma mam taki zestaw firmy AZT o nazwie ArtDVD jest lepszy od wcześniej wspomnianego bo w komplecie jest lepszej jakości pilot a reszta jest taka sama. Można oglądać na telewizorze film a jednocześnie używać kompa przy jakiś prostych rzeczach n[p jako przeglądarka internetowa itd Do tego jest jeszcze programik który wyrzuca obraz z filmów DivX ale nie miałem go czasu jeszcze potestować bo niedawno to znalazłem w sieci.

0