Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACER MP-330 z HDD 2.5''/3.5'' zamiast 1.8''

Lazer 25 Lis 2007 15:11 12809 42
    shazzy
    Poziom 14  
    Ja tez napisze ze kolega tu wode leje wsadzilem dzis 5gb dysk 1,8" do mp3 playerka takiego jak tu kolega opisal i smiga bez problemu tak samo jak smiga ladnie w moim ipaqu nie lepiej za 39zl kupic 5gb dysk niz kombinowac? a za 100zl to masz nowy z gwarancja 20gb za 360 40gb dysk 40ki maja tylko taka wade ze sa dluzsze i nie wejda np do lustrzankiu canona gdzie jest klapka i by wystawal ale 20ki i 5 ki sa traktowane jak zwykle cf a wykrywanie to problem raczej urzadzen co do alokacji pamieci faktycznie i praktycznie wydac 39zl na dysk niz kombinowac wiekszosc ma system ntfs obecnie nie fat w kompach wiec podpiecie dysku aby byl widoczny trzeba zformatowac na fat nie praktyczne podpinanie hdd z kompa chyba ze na stale ale na stale to lepiej 1,8" kupic sobie 20 albo 40gb taniocha

Popraw zawartość tego postu , nic z tego tekstu nie można zrozumieć . andre1979
  • TermopastyTermopasty
    Lazer
    Poziom 23  
    byrrt wychodzę z założenia, że nie każdy ma taką wiedzę jak ty czy ja i stawia jakieś tam kroki z elektroniką. Dla takich osób nawet po tłumaczeniu "łopatologicznym" rodzą się kolejne pytania i to jest zrozumiałe dlatego tak "obszernie" jest to opisane... Nie jest to "wielkie DIY" ale jednak jakieś jest. Dla osoby, która chciała by zrobić taką czy podobną modyfikację okazuje się, że ten "kawałek tasiemki" to naprawdę cenna informacja, a szukanie po aukcjach, niejednokrotnie zagranicznych i sprowadzanie tego nie ma sensu na pojedyncze sztuki jeśli w kraju tego typu przelotka jest niedostępna.

mały naukowiec podejrzewam, że to dysk, który fabrycznie jest montowany w tym playerku ( z opisu 5/10/20 GB ) ale nigdzie nie mogłem znaleźć szerszych informacji na ten temat więc nie chcę wprowadzać w błąd. Patrząc na gniazdo dysku jest duże prawdopodobieństwo, że będzie pasował.

shazzy o jakim dysku mowa w tym twoim iPAQ? Jeśli 5GB ST1 SEAGATE w standardzie CF/CF II to tak ale jeśli bez przelotki udało ci się wsadzić dysk ATA-6 standardowo montowany w tym playerku w gniazdo CF iPAQ to jesteś pierwszym chyba, któremu się to udało.
    Tematem przewodnim nie jest upychanie dysku, który siedział tam fabrycznie lecz HDD 2.5"/3.5" i wykorzystanie tego playera w innym celu niż tylko kieszonkowy odtwarzacz.
    Co do partycji... FAT32 w zupełności wystarcza pod warunkiem, że wielkość pliku nie przekracza 4 GB bo większego nie zapiszesz na niej...
    mały naukowiec
    Poziom 20  
    shazzy czy pisałeś może o takim dysku 5gb toshiby co są teraz na alledrogo??
    Sprzedawca mi napisał, że są to dyski ze specyficznym złączem toshiby...
    bo ja miałem zamiar podłączyć taki dysk do kompa lub znaleźć jakiegoś ipoda z uszkodzonym dyskiem i je podmienić
    Napisz coś więcej o tym, co wykombinowałeś
  • TermopastyTermopasty
    dyduś
    Poziom 20  
    Nie zgadzam się z poprzednikiem, w elektronice i nie tylko sukces to 90 procent to pomysł / praktyka . Duży plus dla Lazara za pomyślunek, bo my Polacy jesteśmy krytykami cudzej pracowitości ...rodacy do pracy , krytykujmy swoją prace jak najmniej cudzą....pozdrawiam
    shazzy
    Poziom 14  
    shazzy o jakim dysku mowa w tym twoim iPAQ? Jeśli 5GB ST1 SEAGATE w standardzie CF/CF II to tak ale jeśli bez przelotki udało ci się wsadzić dysk ATA-6 standardowo montowany w tym playerku w gniazdo CF iPAQ to jesteś pierwszym chyba, któremu się to udało.

hm wiesz te toshiby nie sa ATA 6 tylko ATA 5 a przynajmniej te na allegro sa ATA 5 i tu juz pojawia sie rozbierznosc pewnych danych :D

np HITACHI 20GB HTC424020F7AT00 jest ATA 5 nie 6 dlaczego zakladasz ze wszystkie dyski 1,8 do ipoda czy laptopa musza byc ATA 6?
    A jesli chodzi o fata to chodzilo mi o to ze xp np lepiej chdzi na ntfs a fajnie by bylo podlaczyc dysk np tak iz kompa bez jego formatowania od aby odsuchac muzyke lub poogladac filmy po prostu bez ich przerabiania ale skoro ntfs nie odczyta to dla mnei do ipaqa traci to sens
    Lazer
    Poziom 23  
    djoy napisał:
    Popieram użytkownika "byrrt"

Ja bym poprosił jeszcze moderatora o karty do głosowania na twoim miejscu :D (drobna uszczypliwość)

Nie ma co robić niepotrzebnego zamieszania a tym bardziej OT. Niech kolega shazzy zamieści temat jak w iPAQ zrobić cuda o jakich pisze ze zdjęciami a drugi kolega byrrt ładnie opisze wszystkie za i przeciw wykonanej roboty przez niego. Chętnie poczytam. Może naleci mnie chęć na kupno tego modelu iPAQ i korzystając z opisu shazzy oraz cennej opinii kolegi byrrt rozpocznę przeróbki w celu zwiększenia funkcjonalności urządzenia... Lepiej mieć jakiekolwiek informacje z doświadczenia innych niż robić za pioniera, którego starania i tak zostaną obrzucone krytyką ...

Nie kieruję się informacjami z allegro bo można osiwieć od głupot jakie ludzie potrafią wypisywać aby tylko opchnąć towar. Dokopałem się do informacji dla tego playera co do dysków jakie tam siedziały i tym się sugeruję. Jeśli masz jakieś szersze informacje odnośnie standardów ATA i gdzie są wykorzystywane z rozpisanym PINOUTem dla każdego z nich to naprawdę z chęcią poczytam a tym samym poszerzę swoją wiedzę....
    shazzy
    Poziom 14  
    Nie no bez przesady nie badzmy uszczypliwy temat sensowny i np mnie zainspirowal do dzialan ale wiekszosc microdyskow sa zgodne z AT(ATA-2/ATA-3/ATA-4/ATA-5) i bez problemu wstecz dzialaja mnie sie opis podoba ja teraz tylko musze kupic plecki cf dysk wlozyc do srodka i zostawic wolne gniazda a co do cudow do ipaqa peln osprawdoznych na necie z fotami wiec nie bede sie blaznil i umieszczal http://www.hackaday.com/2005/08/08/pda-sd-expansion/
    http://homepage.ntlworld.com/david.hutchinson27/pockpc/Pro.htm
    tu sa rozne cuda mozna z tad brac a co do umieszczenia fot i opisow do mojego moda ipaqa coz to tylko skopiowany pomysl ale przeroslem pomyslodawce pod jednym wzgledem on wlutowal karte wifi kablami do slotu sd a ja to wszystko zamontowalem w srodku plus jest jeszcze taki jak w opisie wyzej on zeby dzialala karta wifi mu musi cos wlozyc do slotu sd np karte pamieci albo inne urzadzenie chodzi o to zeby dostarczyc zasilanie do karty wifi poniewaz slot sd ma mala krancoweczke ktora zalacza powerek do urzadzen ja po prostu zrobilem mostek w srodku kabelkiem i tada nic wkladac nie trzeba slot wolny udao mi sie tez rozebrac z obudowy plastikowej karte sd 4gb i wmontowac i wlutowac ja do tych samych pinow (co z wykrywaniem innych kart?) po prostu po wlozeniu innej karty do slotu tamta znika jest wykrywana nowa proste i fajne moze faktycznie zaloze posta :D
    Lazer
    Poziom 23  
    shazzy czytałeś przypis do twojego posta jaki zamieścił moderator? cyt.: Popraw zawartość tego postu , nic z tego tekstu nie można zrozumieć . andre1979 interpunkcja wskazana w każdym z nich...
    shazzy
    Poziom 14  
    Po pierwsze Lazer nie zmieniajmy tematu :D
    Po drugie faktycznie mam dysk w standardzie cf i kolegi odtwarzacz mp3 posiada zlacze tez w standardzie cf i dysk w standardzie cf.
    2 dyski toshiby na allegro posiadaja inny pinout dokladnie taki jak w twoim mp3 ATA-50pin ( http://www.span.com/catalog/product_info.php?products_id=5083 ) lecz wieksze dyski posiadaja zlacze zif 40 zwlaszcza te z ata 6 te dyski juz do twojego plajerka nie pasuja ( http://www.span.com/catalog/product_info.php?cPath=23_504_1801&products_id=8392 )
    Wiec wracajac do tematu dyski na allegro po 39zl 110zl bez problemu pasuja do twojego playerka czemu wiec piszesz ze dostanie ich graniczy z cudem? Gorzej dostac jest dyski inne niz toshiba zgodne ze standardem CF I i CF II !!!

Dodano po 6 [minuty]:

A po drugie co ty piszesz za brednie ze kilka dni szukania netu wposzukiwania pinoutu!!!!!!!!!! Matko boska w pisalem w google " MK2006GAL pinout" http://www.google.pl/search?hl=pl&q=MK2006GAL+pinout&lr= kliknijcie dla dowodu i pierwsza pozycja mamy piekny data sheet oto on jakby komus nie chcialo sie klikac wpierwsza pozycje z google http://sdd.toshiba.com/techdocs/MK2006GALTechnicalNotes-RevA0.pdf kilka dni tego szukales? :D to powiem ci ze ja szuaklem kilka dni pinoutu expansion slota do ipaqa 3970 skoro ja tego kilka dni szukalem to dla ciebie jest to poza granicami mozliwosci chyba :P

Dodano po 10 [minuty]:

Co bym jeszcze dodal ale nie wiem czy wiesz ale te same karty cf moga pracowac w dwoch trybach zasilania 5.0V [75mA] albo 3.3V [100mA] !!! Wykorzystuja one standardowy 50-pin connector i z tad mozna bez problemu uzywac dyskow zamiennych nawet tych toshiby do twojego mp3 jedyne co to trzeba w dysku zrobic gniazda zenskie zamiast meskiego pinout jest ten sam niezalezenie czy dysk ma zlacze meskie czy zenskie wazne zeby byl ten sam standard czyli pinout faktycznie karta cf ma inny pinout niz te dyski toshiby czy dysk twojego mp3 playerka wiec jak ktos pisal ze ludzie kupowali i zamieniali to musieli robic do tego przejsciowke tu ktos z poczatku rozmowy musi zwrocic ci honor

a jak komus zalezy to ten koles zrobi i wysle wam przjesciowke bez lutowania ipod CF
    Lazer
    Poziom 23  
    Co do szukania... Jak nie masz nic a przed tobą leży pudełko, w którym coś powinno siedzieć ale tego nie ma i masz opis w stylu "HDD 1.8 cala" i na tym koniec to czego tak naprawdę szukasz? Nie igły w stogu siana? Grzebiesz do momentu, aż znajdziesz zdjęcia jak to wygląda i masz punkt zaczepienia. Na MK2006GAL nadziałem się na jakimś forum by FRANCE ale ja nie potrafię szprechać po francuzińsku więc nie leciałem na łatwiznę. Jak zdobyłem informacje jaki tam dysk siedział i podałem model to każdy może powiedzieć, że wpisał na GOOGLE to co miał na talerzu i cieszy się jak "młody z pierwszego razu". Faktem jest, że bez cennej wskazówki będzie to poza moimi możliwościami co jest chyba logiczne, dla tego zamieszcza się tego typu tematy aby inni mieli łatwiej pomijając własną satysfakcję...
    shazzy
    Poziom 14  
    No oki to wiecej szukania miales myslalem ze miales dysk hehe wogole to sorki ze tak naciskam ale nie robie tego zlosliwie a do zamontowania tego dysku w ipaqu bede potrzebowal przejsciowke popatrzalem na inne fora ta przejsciowka z allegro dziala w obie strony i pradowo ipaq wydoi

natomiast zastanawialem sie czy ten hitachi ( http://www.allegro.pl/item269237475__nowy_20gb_hitachi_najmniejszy_najlzejszy_kamil.html ) nie jest cf zgodny? ale nie jest niestety.
    Lazer
    Poziom 23  
    Nie jest zgodny z CF i bez adaptera do niego nie podchodź :D PINOUT ma taki sam jak dysk 2.5" ale w nim talerzyki mają 1.8" no i doczytać trzeba czy zasilanie ma +5V czy +3.3V bo są 2 rodzaje. Jeśli rozstaw pinów jest taki jak w 2.5" to adapter podpinasz i do kompa pod taśmę IDE :D ten z aukcji jest na +5V pewnie z przeznaczeniem dla jakiejś miniaturki VAIO, do której napędy podłącza się dookoła niego a jedyny napęd jaki w nim siedzi to właśnie taki dysk.
    shazzy
    Poziom 14  
    No wlasnie znalazlem ze pinout jest taki sam jak 2,5" i dla tego napisalem ze nie jest generalnie dysponuje obszernym pinoutem do starszego ipaqa ale to jest dokladnia ta sama pinologia http://www.handhelds.org/Compaq/iPAQH3600/iPAQ_H3600.html co w moim zlozylem sobie z popsutych pleckow gsm plecki kotre laduja automatycznie palma po jego wlozeniu daja muzyke na wzmacniacz samochodowy przy czym zostawiaja slot glowny do polaczen urzadzen wolny po prostu wykorzystalem nie standardowy palmowy 22pinowe zlacze tylko 100 pinowe zlacze expansion slot mysle zeby w taki sam sposob polaczyc dysk najlepiej taki maly najlepiej na 3,3v ale moze byc tez wiekszy wlasnie sie zastanawiam jak ten dysk toshiby 20gb upakowac do ipaqa poprzez ten 100 pinowy slot na poczatku myslalem zeby wykorzystac plecki cf ktore mam i dokupic do nich toshibe 20gb ale nie jest ona zgodna z cf jak moj maly 5gb dysk wiec trzeba pokombinowac ale pomysle o tym rano bo o 5 do pracy smigam dobranoc all

Moderowany przez ankuch:

Wbrew pozorom interpunkcja jest bardzo ważna aby zrozumieć treść wypowiedzi. Do tego 80% tekstu (w edytorze) jest podkreślona na czerwono.
    Mimo wcześniejszych uwag moderatora Kolega nie zastosował się do jego poleceń.
    Do czasu wnikliwego zapoznania się z regulaminem nakładam blokadę na możliwość wypowiadania się na forum.