Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.plTermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutowanie taśm, taśma z Samsung e700 chyba klejona. Jak?

23 Lis 2007 10:48 4464 16
  • Poziom 27  
    Witam, mam problem do tej pory taśmy były lutowane, chodzi mi takie taśmy jak np N7650, przynajmniej dawało się to wlutować zwykłą lutownicą, a teraz ku mojemu zaskoczeniu przykladem jest Samsung e700 w którym próbuje wymienić taśmę łączącą wyświetlacz z resztą, taśma jest chyba klejona i tu moje pytanie macie jakiś patent na to? czy może jest jakiś specjalny klej lub topnik?
  • TermoPasty.plTermoPasty.pl
  • Poziom 25  
    stacja lutownicza na gorące powietrze
  • Poziom 27  
    aha, tak to ja wyjme ale włożyć jej nie włąze, bo niby jak rowno - ma przylegać?
  • Poziom 21  
    E700 to juz gimnastyka. Srodki te same, czyli to co powinienes miec na stole, zadnego sprzendtu do tasmy nie ma, najgozej odlutowac maly lcd i sadze ze go uszkodzisz.

inaczej mowiac to kwestia wprawy, ale da sie to zrobic jak najbardziej, mowie bo sam robilem wiele razy
  • Poziom 27  
    ee, ale zaóważyliście, że wcześniej ścieżki były pobielone cyną, a teraz taśma takjaby była przyklejona bez cynowania?

Dodano po 14 [minuty]:

przykład:
    Lutowanie taśm, taśma z Samsung e700 chyba klejona. Jak?

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

nikt nie wymieniał jeszcze podobnych taśm?
  • TermoPasty.plTermoPasty.pl
  • Spec od GSM
    W tym modelu nie wymieniam klientom samej tasmy, od razu lcd z tasmą kupuje.
  • Poziom 27  
    @morgan_exe
    założyłem tego maila własnie po to by uniknąć takiej sytuacji...
  • Poziom 23  
    Kilka razy wymieniałem już samą taśmę w e700. Nigdy nie ubiłem żadnego LCD (nawet przy pierwszym razie). Odlutowujesz taśme hotem, a przylutowujesz zwykłą lutownicą (w moim wypadku kolbową) dobrze przygotowany grot (czysty!).. bez najmniejszego problemu.
  • Poziom 28  
    Ja zawsze wylutowywuje tasmy grotowa lutownica i podlewam topnikiem-jeszcze nigdy nie uwalilem nic przy wymianie.No chyba ze stara tasme ale to sie nie liczy :P Musisz opracowac swoj sposob kazdy ma inne nawyki jeden zrobi po swojemu a drugi juz tak nie da rady bo ma swoja koncepcje.PRAKTYKA PRAKTYKA i jeszcze raz PRAKTYKA.Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    @+Gajowy, nom nie wiem jak to robiłeś w e700, ale jak mam tą taśmę przylutować spowrotem, jeżeli tam zamiast cyny na taśmie jest coś w rodzaju grafitu i było to przyklejone, a raczej zgrzane do taśmy, nawet jak próbuje pobielić to nie przyjmuje cyny...
  • Poziom 13  
    topnik i powinno dac rabe pobielic...
  • Poziom 29  
    te pady pobielasz cyną i kalafonią nastepnie kalafonie usuwasz myjąc ją izopropanolem i tyle :P
    przylutowujesz tasme i git
  • Poziom 16  
    Kalafonia jest dobra, ale raczej do lutowania rynien :D w GSM używa się lepszych topników. ogólnie w e700 jest możliwa wymiana tej taśmy sam robilem to kilka razy, lecz naprawde trzeba mieć troche wprawy w lutowaniu no i sporo cierpliwosći oj sporo, ale rzecz jak najbardziej jest do zrobienia.
  • Poziom 29  
    eeeetam gadasz :D topnik za szybko paruje
    rozpuszczasz rozdrobniona kalafonie z IPA i masz wiejski topnik i nim sie dobrze lutuje jesli chodzi o lutowanie lutownica, bo Hotem to normalnym topnikiem

a od kiedy to sie lutuje rynny kalafonią? kalafonia to jest bardzo dobra do lutowania
  • Poziom 28  
    Jak nie czepia sie cyna to delikatnie przetrzyj papierem sciernym tylko nie 50, jakims bardzo drobnym takim jak stosuje sie do docierania auta albo drobniejszy (tylko rob to b.delikatnie) i pozniej tak jak radzili koledzy kolba,cyna,topnik i zabielone ;)
  • Poziom 27  
    Nosek1 napisał:
    Jak nie czepia sie cyna to delikatnie przetrzyj papierem sciernym

nom widzę, ze lutowanie taśm masz opanowane do perfekcji ;)
    a co do topnika to potwierdzam to co powiedział kolega @KanekS
    rozpuść w jakimś alkoholu i topnik pierwsza klasa
  • Poziom 28  
    Nie rozumiem twojej aluzji.Napisalem wyraznie ze to ma byc bardzo drobny papier.I chodzilo mi o przetarcie na stykach (tych ktore chcesz zabielic).