Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

profesjonalne narzedzia do lutowania BGA

05 Gru 2003 11:01 1776 5
  • Poziom 13  
    http://www.multi-com.pl/index.php/pl_PL,browse,id_gr,179.html

czy mógłby mi ktoś doradzić czy warto to kupić i czy ładnie się tym układa kulki na układach . mam to tylko nie kompletne ale nie mam pojęcia jak tym się posłużyć może ktoś to używa > prosze o opinie
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 14  
    Cos mi sie wydaje, ze te zestawy to szmelc, sama cena juz mowi za siebie... Profesjonalne zestawy do rebowlingu i lutowania SMD kosztuja znacznie wiecej... Ale moze to tobie wystarczy, zaryzykuj i podziel sie wrazeniami po zakupie, sam jestem ciekaw co to :)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 20  
    Ja posiadam BTP1 i na początku miałem problemy i zamieniłem na drugi taki sam.
    Po experymentowaniu doszedłem do wady tego urządzenia i mała przeróbka pomogła!!!
    Teraz nie zamieniłbym tego na nic innego oprócz maszynki za 6500zł, która sama stawia kulki...
    Ale koszt jest wysoki i nie wiem czy to opłacalne - chyba że....
  • Poziom 11  
    a ja mam BTP2 kwesja przywyczajienia i kulki jak nowe wychodza no i oczwiscie koki pasta
  • Poziom 12  
    Miale BTP2 i niestety wyzucilem bo wtedy nie wiedzialem co i jak teraz robie na BTP1 + pasta koki i jest super. Kwestia wprawy. Nie jest to sprzet najwyzszego lotu ale do zwyklego serwisu GSM wystarcza. W koncu nie zwsze trza uBGA wymieniac :)
  • Poziom 16  
    Ja osobiscie kozystam z BTP3 i kulki wychodza jak nowe. Trzeba bylo na poczatku troche posiedziec i opracowac kilka myków, ale teraz postawienie kulek na CPU to niecale 5 minut. Oczywiscie pasta koki....