Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xsara II '04 skasowany licznik przebiegu po "mechaniku

Charlie_JL 23 Nov 2007 13:34 3884 8
 • #1
  Charlie_JL
  Level 11  
  witam
  mam problem w postaci skasowanego przebiegu całkowitego autka po powrocie z od "elektryka samochodowego " gdzie miał naprawić centalny bo nie działał , Licznik pokazuje 999999 czyli same 9 , licznik przebiegu dziennego działa , włączony jest tryb na wyświetlaczu ECONO MODE i nie włączają się światła w kabinie (wcześniej działało normalnie ), radio działa tylko po przekręceniu kluczyka .(wcześniej działało normalnie ).
  Pytanko co ten "....................................." nawyrabiał i czy ktoś wie jak to naprawić .
  Proszę o jakieś sugestie jak to naprawić lub chociasz wyłączyć tryb Econo Mode ( jak się da )

  pozdr
 • Helpful post
  #2
  grzebacz
  Level 21  
  jeżeli jest taki "przebieg" to masz uwaloną pamięć w bsi,ewentualnie nawet procek ciekawe jak temu gościowi się to udało?a może ktoś cofał licznik w niej jaki był przebieg przed naprawą z kąd kupiłeś xsare?poprzez komis?
  Ale ogólnie skrzynka bsi jest do sprawdzenia!!tam schodzą się wszystkie przewody,oraz koło lewego błotnika są złącza,może coś urwane?
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  wolff
  Level 15  
  elektrit wrote:
  Ecomod to tryb oszczędzania energii, aktywuje się jak jest za niskie napięcie akumulatora, sprawdzić czy jest ładowanie.


  Mam to aktywowane (podobno nie idzie tego wyłączyć całkowicie) tylko ze włącza się po 1/2 godz od wyłączenia silnika. Czyli chcąc np na postoju słuchać radia po pół godziny postoju musisz uruchomić silnik i możesz go natychmiast wyłączyć i masz następne 1/2 godz słuchania :-)
 • #5
  mczapski
  Level 39  
  Jeśli ktoś narozrabiał i pobrał kasę to raczej wiadomo. Tylko przypuszczam, że są to wyniki innowacji użytkownika. A z tym gorzej.
 • #6
  gzresieknysa
  Level 20  
  A może zwora systemowa jest przestawiona na tryb park?
  Zobacz na BSI masz coś w rodzaju bezpiecznika (H S) jest na nim nadrukowane. Sprawdź w obu pozycjach jak się to zachowuje. Nie pamiętam dokładnie, w której pozycji jest tryb klient, ale są zaledwie 2 pozycje.Odpal silnik niech popracuje min. 15 min. i zobacz czy wyjdzie z trybu eco.Jak nie pomoże to jeszcze 15 minut. Chodzi o strategie zarządzania energią i czasem BSI głupieje. Ważne jet też czy BSI "widzi pracę silnika" bo jeśli nie to nawet nowy aku nie pomoże wyjść z eco
 • #7
  Charlie_JL
  Level 11  
  witam
  dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) silniczek pracował po godzinie w każdej pozycji zworki na BSI i nadal to samo.Połączenia wszelkie koło BSI są OK . Auto bez kręconego licznika bo świeżo zjechało z Francji. Napięcie akumulatora jak najbardziej prawidłowe , ładowanie jest .Dziwi mnie jednak fakt ze usterki powstały nagle po wizycie w warsztacie . i rozumię z wypowiedzi ze są ze sobą połączone . Pytanko jak to naprawić i najważniejsze jak wrócić licznik do wcześniejszego przebiegu ( wiem że to pytanie wkracza w pytania zabronione na forum "cofanie liczników" ale pomóżcie na PW lub GG
  Pozdrawiam
  Charlie_jl
 • #8
  gzresieknysa
  Level 20  
  Żeby przywrócić przebieg(km) to należy pogrzebać i w BSI i w zegarkach.
  A jak w parametrch bsi , jest info o pracującym silniku?
  Proponuje serwis i wganie nowego softu do BSI (jeśli nadal problem z trybem eco)
  Pozdrawiam.

  Gietek
 • #9
  Charlie_JL
  Level 11  
  witam

  Wszystkie usterki były spowodowane uszkodzonym modułem BSI
  Wymieniony na nowy z serwisu

  Dzięki za wszystkie podpowiedzi

  Pozdrawiam