Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG758 - uszkodzony programator?

awy 23 Lis 2007 14:31 17757 25
  • #1 23 Lis 2007 14:31
    awy
    Poziom 19  

Witam
    Kod zmywarki - 8511 155 10811
    Zmywarka w ostatnim cyklu kiedy już podgrzeje wodędo suszenia zatrzymuje się i wykonuje następujace czynności:
    - otwiera pojemnik na tabletkę
    załącza się na moment pompa myjąca , pika 3 razy i się wyłącza
    - dioda miga 13 razy i następuje ponowna próba załączenia pompy i tak w kółko.
    Nie ma wycieków, hydrostat działa.
    Był już podobny post - podobno uszkodzony był programator.Może ktoś miał podobny przypadek?

1 25
  • Fibaro
  • #2 24 Lis 2007 17:23
    Mirek321
    Poziom 23  

witam zmywarka zgłosiła się że jest na teście przycisk start przytrzymaj na około 3s

0
  • Fibaro
  • #3 24 Lis 2007 18:48
    awy
    Poziom 19  

Nie jest w teście. Przytrzymanie przycisku powoduje zapalenie się dwóch lampek z prawej strony czyli reset. Po zamknięciu drzwi spuszcza wodę i się zatrzymuję. Można wybrać program i zacząć zmywanie. Wszystko idzie dobrze do momentu który opisałem wyżej.

0
  • #4 25 Lis 2007 01:06
    PBK
    Specjalista AGD

ja mam identyczny przypadek i tez jestem ciekaw jak sobie z nia poradzisz
    bo mnie rece opadly i kazdy mi twierdzi ze do wymiany elektronika i zmywara dalej stoi na warsztacie

moze ktos z was znajdzie na to jaks madry sposob

kazda wypowiedz kolegow wirpolowcow przeczytam z uwaga

Dodano po 3 [minuty]:

Awy
    czy w twojej zmywarce podczas mycia tez jednostajnie mryga kontrolka pracy?

0
  • #5 25 Lis 2007 14:51
    Mirek321
    Poziom 23  

jest to błąd FC ASA-Fehler (Only displayed in act. test program

1
  • #7 25 Lis 2007 20:16
    awy
    Poziom 19  

Nie jestem pewien czy kontrolka jednostajnie miga bo zmywarka stoi u klienta ale wydaje mi się że tak
    Do Mirka 321 Próbę robię na zmywaniu 45C to z kieliszkiem i podczas zmywania miga tylko ta dioda.

Mirek321 napisał:
    jest to błąd FC ASA-Fehler (Only displayed in act. test program

W instrukcji serwisowej nie ma takiego błędu.
    Najprościej było by podmienić moduł tylko nie ma skąd wziąć.

0
  • #8 25 Lis 2007 23:47
    PBK
    Specjalista AGD

noo to na mojej kontrolka miga jednostajnie i poodobno ten typ tak ma
    chcialem sie upewnic ze w twojej jest tak samo

a co do programow
    sprawdzalem na wszystkich i problem jest tylko na tych gdzie wystepuje ostatnia faza suszenia

barrdzo dziwne nieprawdasz?

i tylko na podstawowym myciu działa wsio ok

0
  • #9 26 Lis 2007 11:51
    awy
    Poziom 19  

W mojej swieci się lampka nabłyszczacza ale to nie powinno mieć wpływu na takie chociaż nabłyszczacz jest podawany właśnie przed suszeniem. Na wszelki wypadek sprawdzę to.

0
  • Fibaro
  • #10 26 Lis 2007 15:59
    Whirpool_Fcuker
    Poziom 15  

proponuje sprawdzic poziom soli.... i styki na tym kontenerze. No i odpalic active test:

wylaczyc urzadzenie z dioda na pierwszym programie, wcisnac przycisk start i trzymiac go odpalic urzadzonko. dioda zacznie mrygac wtedy wcisnac start i po zakonczeniu testu powinno pokazac blad jesli ciagle cos nie tak.

lista fault codow tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic835755.html

powidzenia.

0
  • #11 28 Lis 2007 22:02
    awy
    Poziom 19  

Witam
    Obejrzałem dokładnie całe urządzenie. Moduł steruje grzałka, zaworem do wody, zaworem regeneracji i elektromagnesem od tabletki i nabłyszczacza. No i oczywiście pompami. Z czujnków ma podłączone czujnik soli, nabłyszczacza, zalania, otwarcia drzwi i termostat. Żadnych innych bajerów w tej zmywarce nie ma które mogły by powodować zatrzymanie pracy urządzenia. EEpromu w module też nie ma więc nie ma co wymieniać. Z tego co sprawdziłem to podczas całego cyklu nie zostało podane napięcie na zawór regeneracji ale mogłem to przeoczyć, nie wiem dokładnie w którym momencie powinien zadziałać. Moduł posiada nad dwoma diodami od lewej strony układ optyczny najprawdopodobniej do transmisji danych więc podejrzewam ża jest możliwe przeprogramowanie i sprawdzenie przy pomocy głowicy optycznej. Może ktoś to potrafi zrobić. No i ostatnia sprawa nie mogę uruchomić programu testowego albo coś źle naciskam albo nie działa.

0
  • #12 29 Lis 2007 00:40
    Whirpool_Fcuker
    Poziom 15  

programuje sie jak kazda inna zmywarke przy pomocy SAMA "Service Assistance module". Uzywam go na codzien i nikt sposa zerwisu raczej tego nie ma (a jesli ma to nie moze updateow zainstalowac) W tej zmywarce jest troszke inna procedura odpalenia testu... przy koncu servisowki opisane.

tu link do servisowki ktora mam nadzieje pomoze.

http://artm.pl/758.pdf

1
  • #13 29 Lis 2007 13:46
    awy
    Poziom 19  

Dzięki za instrukcję w tej którą posiadałem rzeczywiście był inny sposób wejścia w test.
    Po uruchomieniu testu: - miga prawa dioda
    Zmywarka pobiera wodę, chwilę pracuję pompa myjąca - świeci lewa miga prawa
    Otwiera pojemnik na proszek - na moment świeci sie druga od lewej i miga prawa
    W tym momencie zapalaja sie dwie prawe lampki (RESET) i wypuszcza wode a po spuszczeniu wody dwie prawe lampki migają.
    Nie mam już pomysłów poza tym że z taką wadą można żyć. Jak zacznie piszczeć trzeba wykonać reset żeby wypuściła wodę i tyle. Naczynia są już umyte

Do Whirpool_Fcuker
    Czy mając programator można taki moduł naprawic? Ja tego nie zrobię ale może klient zechce wezwać serwis whirlpoola.

0
  • #14 29 Lis 2007 23:44
    Whirpool_Fcuker
    Poziom 15  

czasem sie udaje naprawic zmywarke programatorem... a czasem nawet zepsuc :D sam do tej pory samem spieprzylem 1 piecyk i 1 zmywarke :D ten system ciagle jeszcze jest w fazie testow no i nie wiem czy w polsce juz whirlpoolowe ludki to maja. ja sam dostalem sama zaledwie kilka miesiecy temu.

0
  • #16 23 Lut 2008 20:57
    awy
    Poziom 19  

To bardzo cenna uwaga. Pytanie tylko czy warto było to robić ? Jeżeli chodzi o zmywarkę której dotyczył ten post klient musiał polubić dodatkowe ręczne spuszczanie wody i jakoś z tym żyje.

0
  • #17 04 Wrz 2008 15:08
    nthomass
    Poziom 1  

Ja w mojej ADG759 mam to samo. Przez przypadek nie podłączyłem wiązki przewodów od ustawiania czasowego, którego zresztą nigdy nie używałem. I to pomogło. Zmywarka kończy cykl i wypuszcza wodę.
    Może ktoś ma podobne problemy. Chętnie pogadam.
    Bo za programator którego koszt produkcji wynosi z 10 euro a chcą za niego 270 jest zdzierstwem.

0
  • #18 24 Lis 2008 22:37
    anovodom
    Poziom 2  

Would you explain your workaround, please? I have the same problem with ADG759/1 and faulty programmer. I do not want to buy new one if not necessary.

Bardzo dziękuję za rada!

Dodano po 22 [minuty]:

I'll be very appreciating if you can post ADG759/1 service manual here.
    Bardzo dziękuję!

0
  • #19 25 Lis 2008 13:06
    anovodom
    Poziom 2  

Is the ADG759/1 service manual the same or different from ADG759 one?
    Bardzo dziękuję!

0
  • #20 25 Lis 2008 20:49
    skryn
    Admin grupy AGD

anovodom napisał:
    Is the ADG759/1 service manual the same or different from ADG759 one?

I think, these both machines are almost the same. So that, service manual is the same (errors, schematic).

0
  • #21 20 Sty 2009 22:20
    romanw51
    Poziom 18  

Witam
    Mam zmywarke jak w temacie i identyczny problem jak opisany w pierwszym poście, z tym żę moja zmywarka czasami praejdzie program do końca mimo, że w międzyczasie występują wspomniane problemy.
    Czy ktoś znalazł już lekarsto na tą przypadłość.Za wszelkie porady będę wdzięczny.
    pozdrawiam

0
  • #22 04 Mar 2009 21:47
    benek99
    Poziom 1  

witam
    powiedzcie, gdzie taki programator kupic.

1
  • #23 24 Sie 2009 21:39
    Marcin2m
    Poziom 10  

Whirpool_Fcuker napisał:
    programuje sie jak kazda inna zmywarke przy pomocy SAMA "Service Assistance module". Uzywam go na codzien i nikt sposa zerwisu raczej tego nie ma (a jesli ma to nie moze updateow zainstalowac) W tej zmywarce jest troszke inna procedura odpalenia testu... przy koncu servisowki opisane.

tu link do servisowki ktora mam nadzieje pomoze.

http://artm.pl/758.pdf

aktualny link do serwisówki:

http://zrobmiloda.strefa.pl/758.pdf

dzięki Whirpool_Fcuker.

Ja mam ten sam problem i zaśpiewali 756 zł za wymianę programatora (chociaż nie wiem czy to jest to).
    Zapodałem test i moim zdaniem dziwnie to się zachowuje.
    Za pierwszym razem bardzo szybko się nagrzała, ale spaprałem by otworzyłem drzwiczki kasując test.
    Za drugim razem bardzo długo grzała (do 50deg), później poszła dalej, ale dziwnie się zachowała - tak jakby zresetowała test i jestem w punkcie wyjścia. Może jednak to ten p..ny programator.

Zastanawiam się czy nie dorzucić do tych 750 zł, drugich i nie kupić nowej.

0
  • #24 26 Sie 2009 11:35
    garcija2
    Poziom 10  

Miałem podobne problemy ze zmywarkami, nieustalone błędy w różnych fazach mycia,
    przyczyną były kondensatory stałe najczęściej o wartości 1uF, 2,2uF /275V (prostokątne bloki o wymiarach 3 x 1 x1cm na płytce programatora) , pojemnosc spadła na tyle że zasilacz nie pracował stabilnie w wyniku czego programator sie zawieszał lub resetował, można to sprawadzic zwykłym multimetrem, kondensator oczywiście należy wylutowac z programatora, Uwaga! NA PŁYTCE WYSTĘPUJE NAPIĘCIE 310V=.

0
  • #25 27 Sie 2009 20:49
    levy^
    Poziom 16  

zgadzam sie z kolega, te zmywarki maja swoje lata i dlatego spada pojemnosc kondensatorow, proponuje wymienic je na wlasna reke, taki modul pochodzi dluzej niz nowy, sprawdzone na wlasne skorze u wielu klientow

0
  • #26 13 Paź 2009 21:14
    romanw51
    Poziom 18  

Witam
    Wymieniłem wspomniane kondensatory i po kłopocie.Dzięki za bardzo cenną poradę.
    pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo