Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vivaro/trafic 1.9cdi przygasanie silnika

komisare 23 Nov 2007 15:48 7961 4
    komisare
    Level 11  
    witam,potrzebuje pomocy mam taka usterke:
    auto podczas jazdy mi przygasa przewaznie przy wjechaniu w dziore ,gdy jade na luzie lub trzymam sprzeglo gasnie zupelnie,jadac na biegu przygasa na sekunde,czasem gdy chodzi na wolnych obrotach trzasniecie drzwiami powoduje gasniecie silnika ,i zostaje mi na pulpicie zapalona lampka od swiec zarowych/elektroniki silnika po zresetowaniu kluczykiem lampka normalnie gasnie i silnik bez problemu zapala.
    przygasanie jest czestrze przy zimnym silniku gdy sie nagrzeje przygasanie jest zadkie.

po podlaczeniu do komputera wykazuje blad w obwodzie synchronizacji walka rozrzadu z walem korbowym.
    czujnik walka rozrzadu sprawdzilem w taki sposob ze po zapaleniu silnika odlaczylem go i bez niego podczas jazdy auto mi rowniez zgaslo.czujnika polozenia walu korbowego natomiast niemoge znalesc,szukalem go godzine i niemam pojecia gdzie sie znaduje i tu prsba do ekspertow gdzie jest umiejscowiony ten czujnik w trafiku/vivaro 1.9dci
    i ewentualnie co poza tymi dwoma czujnikami moze powodowac opisana przezemnie usterke. z gory dziekuje za porady
    karolrak
    Level 18  
    Czujnik obrotów umieszczony jest z przodu silnika od dołu. Wkręcony jest w obudowę skrzyni biegów. Zasłania go chyba wąż chłodniczy.
    komisare
    Level 11  
    karolrak wrote:
    Czujnik obrotów umieszczony jest z przodu silnika od dołu. Wkręcony jest w obudowę skrzyni biegów. Zasłania go chyba wąż chłodniczy.

dzieki serdeczne za podpowiedz,chyba go wymacalem,poza wezem od chlodnicy zaslania go jeszcze taka plastikowa oslona skrzyni biegow.
    chyba lepiej bedzie sie do niego dostac od spodu.

niech mi ktos jecze podpowie czy gorny czujnik (polozenia walka rozrzadu) jest uzywany przez sterownik tylko przy odpalaniu czy moze jeszcze sterownik odbiera z niego sygnal podczas pracy silnika.
    niemam oscyloskopu i chcialbym trafic w dziesiatke przy zakupie odpowiedniego czujnika. a jak wczesniej wspomnialem po odlaczeniu czujnika od walka ,podczas jazdy auto rowniez mi zgaslo,oczywiscie zeby ponownie odpalic musialem podlaczyc ten czujnik

Dodano po 51 [minuty]:

i prosze mi jeszcze powiedziec czy czujniki polozenia moga reagowac na wstrzas?spotkal sie kiedys ktos z czyms takim?
    karolrak
    Level 18  
    Spotkałem się ze zgaśnięciem silnika po trzaśnięciu drzwiami. powodem było połączenie czujnika obrotów z instalacją.
    komisare
    Level 11  
    powodem przygasania byla wtyczka od czujnika walu,wyczyscilem rozgiolem troche piny i jest oki.

serdecznie dziekuje kolegom za rady i zamykam temat