Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

drugi monitor i odpalanie na nim aplikacji

23 Lis 2007 17:51 8079 9
  • Poziom 20  
    Jak odpalic dowolna aplikacje np. gre na drugim monitorze, jesli główny monitor jest pierwszym? Jest do tego jakis program? Np chciałbym uruchomi half life'a na drugim monitorze a w opcjach gry nie ma wyboru karty/sterownika. W colinie mcrae jest wybór sterownika i moge normalnie uruchomic.
  • Poziom 27  
    Nie wiem na jakiej karcie kolega próbuje tego dokonać..
    W każdym bądź razie, na nvidia`ch powinien zadziałać myk ;) : W momencie, gdy uruchomioną w oknie grę, przeciągniemy na wybrany ekran i uruchomimy z jej menu tryb pełnoekranowy. W większości programów otwierających własny ekran (dema scenowe, gry) taki sposób u mnie działał.

Jeśli to nie zadziała, zostaje zabawa z "nvidia desktop manager".
  • Poziom 2  
    Ogólnie rzecz biorąc to na mojej ATI 9000 działa po prostu uruchomienie skrótu z tego monitora na którym chce coś uruchomić więc po prostu spróbuj umieścić na danym pulpicie skrót do danej aplikacji.
  • Poziom 20  
    Mam r9600pro. Ale problem tkwi w tym, ze drugi moniotrek ma max 640x480 60 Hz. I jak włącze nawet half life'a (wcześniej ustawiajac ten mały monitorek na primary, to wyskakują mi pasy. Chcicałbym ograniczy jakoś odswiezanie aplikacji. Wymusic to odświezanie.

Albo np taki program, który by symulował rozdzielczośc 800x600 85 Hz a na wyjściu karty fizycznie byłoby 640x480 60Hz

A i jeszcze mam taki problem, ze ściagnęłem Ati tray tools, zainstalowałem i pisze że nie wykrywa u mnie karty ati :/
  • Poziom 30  
    Pomóc tu może PowerStrip lub nowsze sterowniki do karty graficznej. Sprawdź także w ustawieniach zaawansowanych jak masz ustawione monitory - rozdzielczość, odświeżanie itp... Może w tym tkwi problem.
  • Poziom 20  
    Ja przedstawiłem problem, a ty usiłujesz mi wmówić, że mam coś źle ustawione? Ten post nic nie wnosi bo wszytsko mi śmiga, chodzi mi o znalezienie programu, który wymusiłby konkretna rozdzielczośc i odświezanie dla aplikacji. Tutaj PowerStrip nic nie pomoże. Ile razy mam ponawiać pytanie? Chodzi jedynie o soft odpowiedni który by wymuszał.
  • Poziom 30  
    To po co kolega pyta skoro wie lepiej? Ja właśnie PowerStrip używam aby rozwiąć problem. Na przyszłość nie odpowiem na posty kolegi i nie zdziwiłbym się gdyby zrobili tak inni - kolega zachował się po prostu jak mietek spod budki z piwem i skoro wie lepiej, droga wolna...
  • Poziom 20  
    Kolega metalli chyba źle zrozumiał...
  • Poziom 38  
    >wymusiłby konkretna rozdzielczośc i odświezanie dla aplikacji<
    Rozdzielczość to nie wiem, ale odświeżanie możesz wymusić w panelu sterowania karty (kiedyś control panel, teraz ccc) gdzie są dane monitora...dajesz wymuszone odświeżanie...tak jak pulpit, brak, albo którąś z opcji (43-160Hz o ile pamiętam dla niezidentyfikowanych monitorów <brak DDC> albo min odświeżanie-max odświeżanie dla monitorów z DDC). Można jeszcze ewentualnie spróbować reforce.
  • Poziom 20  
    ok dzięki :) Powiodło się z hl2 jednak mam jeszcze problem z grą cueclub, taki bilard fajny. Nie mogę wymusić rozdzielczosci 640x480. Mam rację jeśli powiem, że w ustawienaich directx'a mógłbym cos znaleść ?