Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.
 • #1
  Grzesto
  Level 12  
  źle mierzy na zakresie prądowym tak stałym jak i zmiennym, błąd pomiaru na różnych zakresach jest taki sam i wynosi ok 10%. pomiary napięcia są dobre. Mam kilka mierników z tym samym objawem prawdopodobnie jest to jakieś typowe uszkodzenie . Proszę o pomoc.
 • #2
  CKsrv
  Level 32  
  Popatrz na bocznik, sprawdz wlutowanie bocznika w plyte.
  Zawyza czy zaniza wskazania?
 • #3
  toradek
  Level 17  
  Sory, a ja sie zapytam kiedy wymieniales baterie. Mialem dokladnie to samo, jak wymienilem baterie to dziala suuper.
 • #4
  CKsrv
  Level 32  
  Hehe no ta przy LoBat zawyża jak by to był miernik innej klasy 5% :)
  Nawet nie wpadłem na to że mozna wtopić z batt :)
 • #5
  Grzesto
  Level 12  
  Wsoło co?
  Bocznik i plyta z drabinkami jest ok. podejrzewam ze ktorys z hybryd ale niemam schematu. To z baterią to nie skomentuje - w koncu niewiesz z kim piszesz a podstawowe bledy zdarzają sie kazdemu.73!
 • #6
  toradek
  Level 17  
  Grzesto, a ja Cie po prostu nie rozumiem. Elektroda sluzy do tego aby podawac sugestie, ja tylko pisze, co ja mialem. Wiec lepiej po prostu Ty sam nie komentuj postow Super Elektroniku (bo w koncu nie wiem kim jestes :lol: ).
 • #7
  Grzesto
  Level 12  
  Dziękuję Toradku za pomoc - byla niezbedna i bez niej bym sobie nie poradził. Nazwałeś mnie "Super Elektronikiem" :( myśle ze z przekąsem, Nie jestem nim ale i ty równiez, ja wtedy bym sobie poradził a ty udzieliłbyś fachowej podpowiedzi albo żadnej. Myślę ze ten temat powinien byś w tym momencie zamknięty. Jeśli sobie poradze to opisze uszkodzenie.
 • #8
  gsmline
  Level 24  
  Niektóre mierniki i to dobrych firm gdy pada bateria mają odchyłke z 5V na 7 V to mnie kiedyś zdziwiło jak naprawiałem maszyne a co do prądu to bocznik często ma zimne luty!!!
 • #9
  Grzesto
  Level 12  
  Zlokalizowane i naprawione - uszkodzony ICL - kupilem tani odpowiednik i oczywiscie byl nadal bląd i to mnie zmyliło, po wymianie ICL na "porządny" udalo sie ustawić "0" i dziala jak nowy.
  A co do baterii to fakt ze spadek napięcia na baterii 6F22 powoduje wskazania wyższe niż faktyczny pomiar dla U i I ale swieci znaczek slabej baterii i na kilkadiesiat przypadków mam jeden miernik ktory nie wskazuje slaabej baterii ale to juz inna bajka - uszkodzenie wyswietlacza.