Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ambilight - podświetlenie krawędzi monitora

marcinosko 23 Lis 2007 20:58 1134 2
  • #1 23 Lis 2007 20:58
    marcinosko
    Poziom 13  

witam
    Dziś jak chodziłem zwróciłem uwagę na telewizor z ambilight może by coś takiego zrobić do kompa sterowane za pomocą lpt. Przydało by się napisać jakiś program co zlicza piksele z ekranu podzielonego na 4 części (tak jak w załączniku) danego przedziału koloru np. kolor zielony zaczynał by się od #60813A do #1FF87B itd. Liczył by którego koloru z przedziału jest najwięcej i dawał by 1 na odpowiednim pinie w lpt. Podświetlenie mogło by być z ledów rgb.

poprawiono tytuł postu.

0 2
  • #2 24 Lis 2007 00:45
    Tremolo
    Poziom 43  

Ja bym zliczał mniejsze fragmenty obrazu powiedzmy 10 pikseli z tych trójkątnych przedziałów (nawet nie z środka tylko z wierzchu). Ewentualnie co któryś piksel nie potrzeba całego obrazu do analizowania to by bardzo powoli szło. Albo prościej wyciągnąć te piksele na zewnątrz już z monitora i tam mieszać ze sobą.

To najlepiej by szlo zrobić po prostu uśredniając zakresy RGB Czerwony i niebieski dają fiolet. Jak będziesz miał fioletowe niebo. To jeśli w tym fiolecie bedzie więcej niebieskiego... to będziesz miał niebieski jeśli czerwony to czerwony w rezultacie będzie Ci migać.

0
  • #3 24 Lis 2007 06:50
    Barr-find
    Poziom 2  

Podzielam obawy Tremolo. Poza tym diody musiały by szczegółowo mieszać kolory RGB i dobrze by było analizować obszar 10-50 pixeli od brzegu, zależnie od używanej rozdzielczości. Do tego analizie poddał bym 4 obszary na jedną krawędź ekranu. Następnie przydało by sie zrobić miedzy tymi obszarami gradient i efekt był by piękny. :)

Przypuszczam ze tyle wiadomości po LPT nie puścisz :/

0