Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZIS 2612 nie pozwala wybrac programu

23 Lis 2007 21:59 3461 2
  • Poziom 2  
    Witam

Mam problem z Amica ZIS 2612 - po uruchomieniu wyswietla sie P0 i sol a po ~2sekundach slychac podwojny krotki sygnal dzwiekowy, nastepnie nie moge wybrac programu odpowiednim przyciskiem - ze wszystkich przyciskow aktywny jest tylko ten do opozniania uruchomienia a po jego wcisnieciu pojawia sie na chwile liczba 37-38 (zmienia sie zaleznie od nie wiem czego).

O co moze chodzic? Od czego zaczac sledztwo?

Przy wylaczaniu na wyswietlaczu pojawia sie napis: 1_ ale z opisow tutaj i instrukcji kody bledow chyba wyswietlily by sie z E...?

Bede bardzo wdzieczny za pomoc.
  • Specjalista AGD
    Witam, ponieważ sprawdzić modułu sterujacego nie możesz :(, sprawdź wszystko inne: pompa, pompa myjaca, aquastop, zamek klapy,elektrozawór itd podawaj bezpośrednio 230v jeżeli wszystko jest OK to sterownik padł .
  • Poziom 2  
    Dzieki - chyba dokladnie tak bylo - problem byl ze sterownikiem - jako, ze podejrzewalem, ze moja Druga Polowa mogla go troszke zalac (ale minimalnie jesli w ogóle) troche posuszylem suszarka+zostawilem w spokoju na noc i rano wszystko bylo juz w porzadku - w sumie wydaje mi sie to podejrzane, zeby taki element znajdujacy sie w tym miejscu byl tak slabo zabezpieczony przed zalaniem :/

Ogolnie wiec przy problemach ze sterownikiem warto tez sprawdzic takie banalne rzeczy - u mnie wystarczylo chyba kilka kropel w "odpowiednim miejscu" - gdybym wczesniej zadzwonil po serwis pewnie niezle by mnie skasowali a tak - uratowal mnie weekend ;)

Oczywiscie mam nadzieje, ze problem nie bedzie sie powtarzal... jakby cos to dam znac w tym watku.