Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Car Audio, wzmacniacz, bez tuby? po co procesor dźwięku?

23 Lis 2007 22:03 4919 10
  • Poziom 2  
    Witam pierwszy raz jestem tutaj na forum więc prosze o wyrozumialośc bo potrzebuje odpowiedzi na podstawowe pytania... dotyczące Car Audio..

Posiadam mazde 626... no i moja historia z Audio w niej zaczela się od kupna radia SONY X-plod CD3350 (jak sie nie myle:-) radyjko grało wcześniej w Golfie 3 przy Hertz-ach DSK 165..(Dawało rade)... więc to jest moja jednostka sterująca. więc Postanowilem fabryczne miejsca zapełnic czymś lepszym niż Fabryczne głosniki...postawilem na Firme Blaupunkt.. 4 glosniki... 2x6x9 Na tylnią pułke odraz 2x130 w drzwi przednie... Powiem tak...efekt jest SUPER!!! nie stawialem na tak dobry efekt...No ale... wracajać do sedna sprawy...chcialbym wiedziec co i jak na temat wzmacniaczy i oto me pytania:

1. Jaki wzmacniacz do takiego zestawu? do 200zł(moze być używka)
    2. Czy jest sens ładowac zmacniacz bez Tuby/Skrzyni?
    3. Co mi da wzmacniacz przy obecnym zestawie..
    4. Poco stosuje sie procesor dziwęku?
    5. Czy to prawda ze wzmacniacz Nie moze być w aucie jak jest mróz..(take plotki mnie obeszły..)

Jesli są jakieś odp na tym forum na moje pytania byl bym wdzięczny o jakieś linki poczytam wywnioskuje...ale jednak wole by ktoś mi wyjasnił jak Chłop..Kobiecie...:D bo zaczynam dopiero swoją droge z Audio..a Elektronika nie jest mojim mocną stroną!!

Pozdrawiam Michał..
  • Poziom 28  
    Nawet nie napisales modelu glosnikow, ale przy takim sprzecie jak Ci sie podoba, to chyba naprawde nei slyszales czegos normalnego :) Chcesz suba do bagaznika, to sprzedaj te jajka z tylnej polki, kup wzmak 4 kanalowy, a do przodu w drzwi zaloz zestaw odseparowany 16 cm.
  • Poziom 2  
    hehe Bluesystem..

Model głosnikow to:
    6x9 blaupunkt 240W/40W wersja GT
    130 Blaupunkt 170W/35W wersja GT

radia To:
    Sony CDX-R3350

Niechce narazie skrzynki...interesuje mnie wzmacniacz co Mi da..Czy oplaca się..Czy moje radio mozna podpiąc pod wzmacniacz..

A tak to siedziałem w rożnych car Audio od Orginalnej zabudowy JBL po prowizoryczne Zabudowy FIRSTA:)
  • Poziom 34  
    Mazda626 napisał:
    interesuje mnie wzmacniacz co Mi da..Czy oplaca się..Czy moje radio mozna podpiąc pod wzmacniacz..

Twoje radio ma 1 wyjście RCA na wzmacniacz, więc można podłączyć bez problemu 2-kanałowy lub po zastosowaniu rozdzielacza 4-kanałowy. To wyjście może służyć do napędu głośników, lub po włączeniu filtra LPF do napędu subwoofera.
    Co daje wzmacniacz - większą dynamikę, lepsze odtwarzanie basów i mniej zniekształceń niż końcówka mocy radia, jednym słowem lepszy dźwięk.
  • Poziom 20  
    1. Jaki wzmacniacz do takiego zestawu? do 200zł(moze być używka)
    2. Czy jest sens ładowac zmacniacz bez Tuby/Skrzyni?
    3. Co mi da wzmacniacz przy obecnym zestawie..
    4. Poco stosuje sie procesor dziwęku?
    5. Czy to prawda ze wzmacniacz Nie moze być w aucie jak jest mróz..(take plotki mnie obeszły..)

Odp:
    1. Najlepiej Blaupunkt 4-ro kanałowy np.:GTA4100 jest trochę droższy ale brzmi dobrze.
    2. Jest sens.
    3. Lepszą dynamike i poprawę jakości dźwięku oraz możliwość różnych cięć częstotliwości (GTA4100 ma tą opcje).
    4. Procesor dźwięku stosuje się raczej do zawodów Car-audio albo przy bardziej zaawansowanych systemach, służą też Audiofilom do uzyskania lepszego dźwięku.
    5. Nie. Przy -25stopniach używałem wzmacniacza i po za lekkim opóźnieniem dźwięku (przez chwile kiedy rozgrzewały się końcówki mocy) nie było żadnych problemów, oczywiście nie polecam dawać odrazu na full tylko rozgrzać wzmacniacz.
  • Poziom 2  
    Bardzo Dziękuje teraz juz KUMAM=) Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    witam mam wzmacniacz axton c402 mam podlaczone do niego czincze wraz z kablem sterujacym jest on cieniutki jest podlaczony oczywiscie pod rmt czy nieprzeszkadza ze jest taki cienki ==xplod==
  • Poziom 27  
    ==xplod== napisał:
    witam mam wzmacniacz axton c402 mam podlaczone do niego czincze wraz z kablem sterujacym jest on cieniutki jest podlaczony oczywiscie pod rmt czy nieprzeszkadza ze jest taki cienki ==xplod==

Nie przeszkadza musisz tylko uważać żeby go przypadkiem nie urwać ;)
  • Poziom 12  
    jeszcze cos sie spytam mam wzm axton 350rms-na mostku sa w nim 2 bezpieczniki jak sie niemyle to maja po 25A mam zamiar wymienic kabel na 12mmm2 5,5m dlugi wiec jaki dac bezpiecznik miedzy aku a wzmak moze byc 30A a te kable to mi chyba juz wystarcza bo mam jeszcze narazie 8mm2

Dodano po 2 [minuty]:

Car Audio, wzmacniacz, bez tuby? po co procesor dźwięku?
  • Poziom 28  
    jak mają po 25 A, to ten na kblu musi mieć minimum tyle co suma na wzmacniaczu, więc 50 A +, co do kabla, jak już zmieniasz to lepiej daj grubszy, 12 może wystarczyć, a nie musi.