Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyłącznik termiczny do Bojlera

24 Lis 2007 09:25 9207 17
  • Poziom 10  
    witam jak w temacie wyłącznik termiczny do bojlera taka mała czarna kostka hmmm gdzie to mozna kupic w jakich sklepach niemam ciepłej wody oooooooo a moze to cos innego wszedzie jest prąd na gzałce na tej kostce czarnej i na termostacie a bojler nie grzeje i nie świeci sie ta czerwona lampka pomocy

Proszę poprawić interpunkcję!
    Rady:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    Dziękujemy!

<skryn>
  • Specjalista AGD
    Prąd jest na grzałce ale czy dochodzi zero i czy grzałka jest sprawna to tego nie piszesz.
  • Poziom 10  
    Grzałka jest sprawna na 100% a zero hmm jak to sie sprawdza nie znam sie na tym kompletnie
  • Poziom 15  
    Witam. Jeżeli sprawdzasz wskażnikiem napiecia , to w obwodzie masz fazę , ale żeby grzałka grzała potrzebne jest napięcie 230V ,-czyli faza i zero. Być może uszkodzony jest ogranicznik , ale napewno z jakiejś przyczyny. Najczęściej to; zły stan instalacji elektr. (przegrzane kable,lużne konektory) lub przecieki wody na ogranicznik.Przez ogranicznik mozesz połaczyć przewody fazowe , a zerowe zmostkować ze sobą.
  • Poziom 10  
    A który to jest ten ogranicznik boze nic z tego nie rozumie
  • Poziom 28  
    Witam. Proponuję zatrudnić elektryka, nieprawidłowa naprawa może być niebezpieczna (zagotowanie wody lub przebicie elektryczne). Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    A zapłacisz mi za wizyte bo mnie niestac
  • Poziom 28  
    Witam. A ile jest warte twoje życie. Jest tam bezpiecznik termiczny, który prawdopodobnie trzeba wymienić na nowy. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    czy to ta czrana kosteczka na 4 wtyki ??? jesli tak to gdzie mozna to kupic staram sie sam to naprawic dlatego jestem na tym forum a życ chcę bo mam dla kogo
  • Poziom 15  
    Kupisz w sklepie z częściami AGD lub w serwisie ogrzewaczy wody np. BIAWAR.
  • Moderator AGD
    Może tylko trzeba wcisnąć ten guziczek w wyłączniku termicznym?
  • Specjalista AGD
    Pousuwaj wszystkie wycieki w tym bojlerze.Napraw instalacje elektryczną (przegrzane końcówki kabelków).Podmień termik na nowy.Sprawdż czy działa regulator temperatury.Powodzenia.
  • Poziom 42  
    Tego typu naprawy wykonywać powinni ludzie, którzy mają podstawową wiedzę na temat pracy z napięciem sieciowym, Ty jak zauważyłem nie masz żadnego pojęcia więc stanowczo odradzam grzebanie, w najlepszym przypadku jeszcze coś popsujesz i naprawa będzie droższa, w najgorszym poczytamy o Tobie w gazetach...
  • Poziom 2  
    Prawdopodobnie to przepalony jest wyłącznik termiczny tj(ta mała czarna kostka z czterema kabelkami) wymień, nie podłanczaj na krótko bo możemy się już nie spotkać na forum
  • Poziom 10  
    Dzień dobry. Podpiąłem się pod temat. U mnie wyłącznik termiczny w podgrzewaczu elektromet bardzo się grzeje i oczywiście wyłącza. Praktycznie nie mam możliwości nagrzać całego zbiornika (80 L) na maksymalną temperaturę, bo z moich obserwacji wynika, że po ok.1,5 godz. się wyłącza. Ostatnio odczepiłem ogranicznik od zbiornika i był gorący ( a zbiornik tylko nieco więcej niż ciepły). Ogranicznik o którym mowa to nowy, wymieniony w miejsce starego (5 letniego), dokładnie taki sam numer (AK33 85.05), który też się zaczął wyłączać. Grzałka wymieniona, bo trochę zaczynała się pocić, anoda też. Przy wymianie w/w podgrzewacz został oczyszczony ze szlamu na dnie. Woda jest u mnie miękka, żadnego kamienia nie było. Termostat wydaje się być ok, pstryka i wyłącza napięcie. Termometr na obudowie podgrzewacza wcześniej bywał znacznie bardziej wychylony w prawo, teraz nie osiąga takich wartości, bo ogranicznik nie pozwala na tak długa pracę. Co może być przyczyną takiego nagrzewania się? Przewody i złączki wydają się być w bdb stanie, żadnej rdzy, nalotów, nadpaleń itp.
  • Specjalista AGD
    Ogranicznik może się nagrzewać od podłączonych do niego przewodów, jeśli będą luźne. Wsuwki muszą bardzo ciasno wchodzić.
  • Poziom 10  
    Lekko docisnąłem kombinerkami, trochę przesunąłem góra - dół złączki i odpukać na razie, dwie doby, działa do odłączenia przez termostat.