Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toshiba Satellite 4030 - brak zasilacza

24 Lis 2007 14:21 1207 12
  • Poziom 10  
    witam!
    Ostatnio w szafie znalazłem tego laptopa i zastanawiałes sie czy działa?
    Niestety nie mam do niego ładowarki, czy dało by sie zrobic cos do niego zeby go ruszyc?
    Poprawiłem TJT
  • Poziom 12  
    Jak znam Toshibe to potrzebujesz zasilacz 15V 5A - układ ładujący jest w samym laptopie.
  • Poziom 22  
    Według specyfikacji laptopa 15V / 3A plus taka wtyczka:
    Laptop Toshiba Satellite 4030 - brak zasilacza
  • Poziom 10  
    nie chcialem zakladac nowego tematu to pisze tu , a jest moze mozliwosc podlaczenia odrazu do laptopa , tzn chodzi mi zeby zrobic kabel na stale, nie przez to gniazdko , dalo by sie zrobic cos takiego ? jesli nie zrozumiecie postaram sie zrobic rysunek
  • Spec od komputerów
    Oczywiście że możesz wprowadzić przewody bezpośrednio do laptopa, tylko traci trochę na mobilności.
  • Poziom 10  
    ale ja wlasnie potrzebuje cos takiego zrobic , wiesz moze jak podlaczyc ten kabel ? w jakie miejsce ? mogl bys mi pomoc ?
  • Poziom 15  
    kolego bierzesz miernik rozkręcasz obudowe p miejsce gdzie jest wlutowane gniazdo do lutów od gniazda dolutowujesz dwa kabelki, miernikiem sprawdzasz na teście ciągłości gdzie masz pole lutownicze zewnętrznej części a gdzie środka czyli tej szpileczki w gnieździe, zasilanie "+" dajesz tam gdzie jest przylutowany środek, a "-" tam gdzie zewnętrzna część gniazda, ale z wtyczką będzie Ci o wiele łatwiej to zrobić no ale jak wolisz:)
  • Spec od komputerów
    Sprawa jest bardzo prosta. Kabel trzeba przylutować do płytki do której jest przylutowane gniazdo. Musisz uważać żeby nie pomylić biegunowości. Lepiej trzy razy sprawdzić.
  • Poziom 10  
    dobrze, a jeszcze jedno pytanie, musze to pod zasilacz czy kablem do gniazdka ?
  • Spec od komputerów
    Nie bardzo rozumiem o co pytasz ? Chodzi ci o to czy musi być zasilacz ? Oczywiście że musi. Nie chcesz chyba podłączyć 230V~ pod laptopa ?
  • Poziom 10  
    no wlasnie sora za glupie pytanie, musisz to byc zlasilacz 15V czy moze byc np 12 V ?
  • Spec od komputerów
    Znamionowo 15V, może się uruchomi na 12V,bardzo prawdopodobne, ale głowy nie daję. Zasilacz musi mieć jeszcze odpowiednią wydajność prądową ( 5A).
  • Poziom 15  
    kolego musisz mieć zasilacz samym kablem możesz zrobić jedynie fajewerki ze swojego laptopa, musi to byś solidny zasilacz bo jak pisze kolega potrzebujesz 5 lub też 3 A...