Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Siena 1,6 16V Spada gwałtownie z wysokich obrotów Lpg

przemocmax 24 Nov 2007 15:24 1648 2
    przemocmax
    Level 10  
    Witam Mam sienę 1,6 16V 1998r i dzieje mi się coś tylko na gazie lpg. Przy jeździe gdy wcisnę sprzęgło lub jak wyrzucę na luz dość gwałtownie spada z obrotów i potrafi zgasnąć, natomiast na wolnych obrotach pracuje bardzo równo, tak samo jak na bęzynie. Filterek od gazu czyszczę regularnie. Proszę o porady!!!
    Marcin,dunia
    Level 11  
    Witam miałem Brave z tym samym silnikiem,
    U mnie było coś podobnego, tj przy jakiejś prędkości tj 80km/h czy 140km/h kiedy wyrzucałem na luz silnik natychmiast spadał z obrotów.
    Nie wiem jak w Sienie ale w Bravie powietrze do filtra zasysane jest poprzez taki kanalik w plastikowej górnej osłonie chłodnicy,
    Przy większych prędkościach dostawał za dużą dawkę powietrza które go zatykało, pomogło zdjęcie tej gumowej rury z tego plastiku znad chłodnicy i do polowy zadławienie jej taśmą plastikową:)
    przemocmax
    Level 10  
    Dzięki za podpowiedź, sprawdzę!

Dodano po 1 [godziny] 10 [minuty]:

Mam jeszcze pytanko, mianowicie świeci mi się cały czas kontrolka od poduszki powietrznej, czy jak odłącze akumulator na jakiś czas to komputer przejdzie w na ustawienia fabryczne, i czy to coś pomoże, bo wyczytałem że jeżeli to wina komputera to tak można zrobić. Oczywiście jak nie pomoże to będę szukał pomocy w serwisie!