Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer w roli serwera a włączanie po zaniku zasilania

MES Mariusz 24 Lis 2007 15:54 1334 4
  • #1 24 Lis 2007 15:54
    MES Mariusz
    Poziom 36  

Witam.

Mam pytanie do bardziej zorientowanych w temacie - jak zrobić, aby komputer (souter, serwer) włączał się automatycznie po przerwie w dostawie prądu? Problem dotyczy oczywiście obudów (zasilaczy) ATX. Czy w biosie powinna być taka opcja? I czy przy każdej płycie głównej?

Pozdrawiam
    Mariusz

0 4
  • #2 24 Lis 2007 16:03
    enceladuse
    Poziom 12  

Część BIOSów posiada opcje "boot on power failure" lub coś w tym stylu. Mam coś takiego w starym Abicie.
    Jeśli nie to pozostaje układ zwierający wyłącznik zasilania przy starcie zasilania. Drugą opcję wymyśliłem na szybko - nie wiem jak się zachowa płyta jeśli zewrzesz 2 piny w złączu płytowym ATX odpowiedzialne za start zasilacza. Tylko odłącz te piny od płyty :)

0
  • Pomocny post
    #3 24 Lis 2007 16:04
    Krzychu7
    Poziom 39  

Przeważnie jest taka opcja w BIOS-ie. Określa, czy po zaniku zasilania komputer ma zostać ponownie włączony. Nazwy mogą być różne, ja kojarzę "After AC Power Loss"

0
  • Pomocny post
    #4 24 Lis 2007 16:06
    kordirko
    Poziom 21  

Czy powinna ? - tego nie wiem :) Ale w większości biosów które widziałem była taka.
    U mnie ta opcja jest i nazywa się "Restore after AC/Power loss" - można wybrać "Power off" i "Power On".

0
  • #5 03 Gru 2007 04:33
    firepunch
    Poziom 13  

enceladuse napisał:
    Drugą opcję wymyśliłem na szybko - nie wiem jak się zachowa płyta jeśli zewrzesz 2 piny w złączu płytowym ATX odpowiedzialne za start zasilacza. Tylko odłącz te piny od płyty :)

nie bedzie dzialalo

jesli brak opcji w biosie to lepszym sposobem jest przekaznik ktory podczas braku pradu zwiera te dwa ping, sterowanie przekaznika podlanczamy pod 12V z zasilacza - jak pojawi sie prad komp po 1sek sie wlaczy a przekaznik sie rozewrze

trzecią opcją o ktorej kiedys slyszalem (ale nie testowalem) to podlaczenie na stale kondensatorka 100uF / 10V

0
  Szukaj w 5mln produktów