Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek w Seacie Leon nie działa.

jaseja_ns 24 Lis 2007 16:41 4361 10
  • #1 24 Lis 2007 16:41
    jaseja_ns
    Poziom 9  

Mam problem z centralnym zamkiem w seaciku. centralny zamek nie dziala tzn drzwi sie nie otwieraja ani nie zamykaja po nacisnieciu kluczyka.mógłby ktos cos poradzic albo pomoc ???

0 10
  • Sklep HeluKabel
  • #2 24 Lis 2007 18:55
    carsmot
    Poziom 19  

A przedtem działał?
    Jaki pilot?
    Pilot oryginalny czy dokładany?
    Cos blizej na ten temat.

0
  • #3 26 Lis 2007 10:43
    jaseja_ns
    Poziom 9  

przedtem działało wszystko ok, tylko jest taka sprawa, ze było robione przy nim przed tym problemem z radiem a dokładnie żeby grało bez kluczyka i wymiana diody z panelu od dmuchawy i podświetlenie bo nie świeciło i po tym właśnie przestał działać centralny nic więcej nie było robione nie wiem co jest grane jak byś mógł coś poradzić to za zajefajnie by było

Dodano po 2 [minuty]:

aha kluczyk jest oryginalny

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 26 Lis 2007 11:12
    michal54_87
    Poziom 17  

sprawdz czy jest zasilanie bo mogles cos odpiac i bezpiecznik powinien byc na + na zasilaniu zamka

1
  • Pomocny post
    #5 26 Lis 2007 11:26
    carsmot
    Poziom 19  

W jaki sposob zrobiles radio bez kluczyka. ? Tu moze byc pies pogrzebany. Pozatym trzeba by było wykonac synchronizacje kluczyka z samochodem . Jesli nie znasz procedury to napisz , podam ci

0
  • #6 26 Lis 2007 12:06
    jaseja_ns
    Poziom 9  

wlasnie sprawdzilem czy jakas wtyczka czy coś sie nie odpiela przypadkiem ale nic tam nie ma zeby bylo odpiete ale zasilanie czego ???? jakbys mogl jasniej wszystko inne dziuala tylko ten centralny z kluczyka bo zamykanie od srodka drzwii dziala

Dodano po 36 [minuty]:

zwarlem 2 kabelki czerwono bialu z zolto czerwonym i dziala radio extra tylko teraz wlaseni sie pojawil ten problem z centralnym a kluczyk byl programowany ale jak cos to mozesz podac kodowanie jeszczecraz

Popraw błędy w poście. goldwinger

0
  • #7 26 Lis 2007 12:51
    kortyleski
    Poziom 41  

Po pierwsze, posty pisz wolniej, z zastosowaniem takich dziwnych znaczków co ułatwiają połapanie się w terści...(interpunkcja). Jeśli posiadasz wystarczającą wiedzę aby zlokalizować w samochodzie centralkę od zamka to sprawdz probówką czy dostaje ona napięcie. Jeśli tak to kontrola czy wystawia sygnały siłowników po naciśnięciu pilota. Jeśli nie ma napięcia zasilającego na centralce, musisz szukać po przewodach aż do bezpieczników. Jeśli nie posiadasz wystarczającej wiedzy, z treści postów wnoszę że niestety tak jest, autoelektryk załatwi sprawę taniej i szybciej.
    Na koniec uwaga z mojej praktyki - nie wpinamy się w kable oplecione żółtą koszulką... Sam kiedyś prawie dostałem w pysk wystrzeloną poduszką

0
  • #8 26 Lis 2007 13:23
    jaseja_ns
    Poziom 9  

Dzięki wielkie za rade ale już znalazłem problem i go rozwiązałem ;) tzn naprowadził mnie carsmot i znalazłem przyczynę dzięki wielkie za pomoc ;)

0
  • #10 26 Lis 2007 21:12
    jaseja_ns
    Poziom 9  

Spiełem kabelki dlatego bo tak mi poradził taki gościu co montuje radia, ale widocznie nie wie wszystkiego. Odpiełem ten żółty calkowicie z kostki od radia. Centralny dziala i radio tez działa tak jak chciałem , czyli bez kluczyka.

0