Powiem że fimiku nie widziałem. Megaupload jest zapchany!!!!
Może jest to wina wybrania kondensatora o zbyt niskim napięciu pracy. Może być tak że zamontowany Ś.P. kondensator wymagał jednokierunkowej polaryzacji.
Jest jeszcze taka możliwość:
Są kondensatory rozruchowe i do pracy ciągłej. Rozruchowe nie są projektowane do pracy ciągłej. Mogą nie wytrzymywać obciążenia dłuższego niż sobie inżynier w fabryce wymyślił.
Zamontowany kondensator mógł być kondensatorem rozruchowym. Nie zdzierżył na dłuższą metę.
Tak że proponuje dowiedzieć się i zdobyć porządny kondensator silnikowy.
Pierwsze lepsze z brzegu kondensatory silnikowe w googlach Jak dla mnie najlepsze są te na końcu bo przeznaczone są do pracy. Nie do rozruchu.
Niech cie nie zwiodą słowa "Mogą pracować pod obciążeniem ciągłym jako kondensatory pracy." To że mogą tak pracować to oczywiste. Ale nie napisali w jakich warunkach

Wyszperaj może gdzieś maja kondesatory o większych pojemnościach.