Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiesta 1.1 przerywa jak zimny

gacek_mb 24 Lis 2007 17:55 1590 2
  • #1 24 Lis 2007 17:55
    gacek_mb
    Poziom 10  

Witam ponownie
    Problem tego rodzaju-silnik jak zimny przerywa,po przejechaniu ok 1 km przestaje ciągnie ładnie.Zjawisko to wystepuje z wiekszm nasileniem w zależności od temperatury otoczenia czyli im zimniej tym bardziej szarpie dopóki troszke sie nie nagrzeje.Sprawdzone czujniki potencjometr silniczk krokowy swiece przewody .Co to moze byc moze ktos miał podobny problem?A dodam jeszcze ze silnik 1,1 monowtrysk.

Zrobiłem tak jak proponował "szym_31" czyli odpaliłem na zimnym silniku spryskałem wodą przewody wn i cewkę nawet i nic zadnego swiecenia co wskazywało by ze to raczej nie to. Nadal niewiem co jest przyczyna takiego stanu

Pozdr

0 2
  • #2 24 Lis 2007 20:12
    jedrzej1955
    Poziom 12  

Witam.Brak takzwanego ssania . W starszych
    modelach był elektryczny mechanizm zamykania przepustnicy ssania.Zimna spirala bimatalowa zamykała przepustnice , po włączeniu zapłonu przepustnica powinna być zamknięta , przez bimetal płynie niewielki prąd powodując powolne otwieranie przepustnicy.Sprawdz czy na zimnym silniku przepustnica jest zamknięta?.Jeżeli ssanie jest sterowane elektronicznie-nic nie zrobisz.Powodzenia R.A.

0
  • #3 24 Lis 2007 21:48
    gacek_mb
    Poziom 10  

ssanie mam elektroniczne

0