Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

głośnik 25cm czy dwa 20cm?

24 Lis 2007 18:41 4707 61
  • Poziom 14  
    Witam!
    prosze Was o rade odnośnie głośników. mam kolumny własnej roboty. GDWT 70W, średniotonowy 16cm Dibesi którego wymienię przy następnej okazji. W kolumnie jest jeszcze osobna komora dla głośnika basowego o pojemności 40L. zastanawiam się czy wstawić tam głośnik 25cm czy lepiej dwa 20cm?? niestety na przedniej ścianie nie ma miejsca na nic wiekszego niż 25cm :( lub 2x20cm. proszę o radę w tej sprawie oraz o jakieś propozycje głośników. w chwili obecnej jestem zainteresowany głośnikami ze strony STX-a ze względu na cenę oraz dobre brzmienie. kolumny maja chodzić pod Kenwoodem KA-5020 2x105W - 8ohm lub 2x175W - 4ohmy.

Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15. [hefid]
  • Poziom 27  
    Ja bym dał dwa 20 cm, ale to moje zdanie...

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Ja też stawiam na dwa głośniki 20cm. Lepiej dwa niż jeden niewiele większy
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Audio
  • Poziom 27  
    A ten 20 cm to jaki ??
    Osobiście też bym brał 2x 20cm ;-)
  • Poziom 11  
    Jestem za głośnikami 2x 20 cm lepsza jakość dźwięku. :D
  • Poziom 25  
    Tylko jakie te głosniki 20cm czy 25cm firma moc ?
    Może coś wiecej ?
    Gdybanie zostawmy na potem.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    2 glosniki. to proste - o 3 db wyzsza efektywnosc.
    nie bierz stxa, tylko kup po 2 arn226 8 ohm i wsadz do tej budy bez bas reflexu
  • Poziom 14  
    te ARN-y ładnie wygladaja i cena ładna. mówicie że są warte zainteresowania? tak naprawde cale życie jadę na no name ale już mam dość wyrywających się drucików z cewek i tego płaskiego dzwięku chyba że podkręci się bass na max wtedy coś może i puka :idea: teraz cały czas myślałem o czymś z dużym magnesem i dobrze zawieszonej membranie ;) ale wygląd to nie wszystko dlatego proszę o rade.. jedna już jest i mi się podoba. może jeszcze jakaś propozycja?
  • Poziom 25  
    Grają równie dobrze kolega dał dobry przykład co do głośników jakie mógłbyś tam włożyć. Co do stx pewnie myślałeś o 20/100, albo 22/150
    To kiepskie przetworniki. Tesla będzie znacznie lepsza. A jak widziałeś konstrukcje np. Polaris 200 to możesz zrobić nawet coś podobnego.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    niestety góra kolumn jest już zarezerwowana pod wysoko i sredniotonowca. wlasnie szukam tesli ana allegro ale jest tylko 1 aukcja w dodatku zostaly tylko 2 głosniki :( chyba ze znajde jakis w miare tani sklep...
  • Poziom 14  
    mam kupic wersje 226-07/8 czy 226-08/8 ? ten pierwszy ma fajniejszy układ magnetyczny ;>
  • Poziom 34  
    Szkoda że empire już nie prowadzi sprzedaży tesli ale co tam...
  • Poziom 28  
    Przecież nie ma żadnej informacji, że Empire juz nie sprzedaje Tesli, ale skoro tak jest to sorry za linka.
  • Poziom 34  
    A tak wracając do tematu...w cenie dwóch 20-stek można kupić jedną lepszą 25-tke albo już dużo lepszą 20-stke, która zagra jakościowo i niekoniecznie ciszej :)
  • Użytkownik usunął konto  
    majkel sony napisał:
    Co do stx pewnie myślałeś o 20/100, albo 22/150
    To kiepskie przetworniki. Tesla będzie znacznie lepsza.

Aż taka różnica? :wink:
    A może Twoje zdanie na temat stx'a jest takie samo, jak znajomość tych przetworników? Po prostu nie ma takich w katalogu tej firmy.
    Padło zdanie, że lepiej kupić jeden 10" w cenie dwóch arn-ów czy stx-ów. No raczej ciężko znaleźć dobrą 10" w tej cenie. Ale w tonsilu powinieneś coś znaleźć dla siebie:
    http://www.protonsil.pl/?s=1&page=1&k=2&cid=12&p=1
  • Poziom 14  
    raczej wole 2x20cm bo 25-tki to były by już na chama wciskane. w części kolumny z komorą do głośnika basowego mam wkręconą jakąś 20-tkę. jest też bass reflex. jak będą dwa głośniki drugi wejdzie w miejsce BR.
    poniżej zamieszczam zdjęcie. sami oceńcie co można by tam wstawić ;) szkoda że przy budowie nie przewidziałem możliwości wstawienia 2 głośnika bo bym zrobił mniejsze odległości aby basy były wyżej. no ale jest jak jest i już się nie zmieni.
  • Poziom 28  
    Jeśli możesz jeszcze odkręcić i zmienić przednią ściankę to radzę to zrobić... zrób nowe otwory i zbliż maksymalnie do siebie głośniki. Wtedy oczywiście zrobisz miejsce na 2 niskotonowy o ile pojemność będzie się zgadzać...ale chyba masz sporo miejsca tam?
  • Poziom 14  
    miejsca jest że ho ho ;) cała obudowa ma 70l w tym momencie obudowa w środku jest przedzielona na dwie komory 30L u góry 40L na dole. taki moj wymysł :PP zawsze mogę tą poprzeczkę wyjąć lub wyciąć w niej otwór łącząc komory nie zmniejszając sztywności ścian jednak z tym odkręceniem przedniej ściany będzie problem. ona ma 30mm grubości jest tak skręcona, sklejona, zażywicowana i zaszpachlowana że sam diabeł jej nie ruszy :|
  • Poziom 13  
    Majkel Sony to kaszaniarz. Zna się tak samo na głośnikach jak i na ich naprawie. A głośniki, które naprawia uważa za regenerowane na oryginalnych częściach, co jest oczywistą bzdurą.

Jest wypowiedź przedstawiciela z Tonsilu, z której jasno wynika, że na oryginalnych częściach to możesz naprawić głośnik tylko w TONSILU
    i ..... koniec kropka.
    robak17 napisał:
    Majkel Sony to kaszaniarz. Zna się tak samo na głośnikach jak i na ich naprawie. A głośniki, które naprawia uważa za regenerowane na oryginalnych częściach, co jest oczywistą bzdurą.
    Jest wypowiedź przedstawiciela z Tonsilu, z której jasno wynika, że na oryginalnych częściach to możesz naprawić głośnik tylko w TONSILU
    i ..... koniec kropka.

Kolego, to, że Majkel Sony nie zna przetworników stx’a, to nie powód aby używać takich epitetów. Pomyśl zanim coś napiszesz (kogoś obrazisz). Może Majkel ma złe doświadczenia z ta firmą i wyrobił sobie takie zdanie o wszystkich przetwornikach. Tak swoją drogą. Nie oszukujmy się. TVM, STX, TONSIL, spora część VISATONA, to budżetowe głośniki. Prawdą jest to, że tonsil nie sprzedaje „zestawów naprawczych”. Jedynie można wysłać głośniki do regeneracji (jeśli ktoś nie wierzy, może zadzwonić do producenta, nr jest na stronie protonsila)

mad_luk
    wywal ściankę frontową i maksymalnie zbliż do siebie głosniki. Oczywiście to nie jest regułą, można w niktórych przypadkach i uwzględniając to na zwrotnicy odsunąć woofer od reszty przetworników.
    Pomyśl nad wynianą wszystkich przetworników.
  • Poziom 14  
    wpadłem na nowy pomysł... co myślicie jak bym wywalił średniotonowca i tam rozwiercił dziurkę pod tesle 226 ;> no i zamiast tego basu co jest też tesla ;> dzieki temu głośniki zbliżą się do siebie. wysokotonowy ma spore pasmo przenoszenia i jest "głośny". przerobił bym zwrotnice aby uzupełnić średnie.. co Wy na to? bo tak prawde mówiąc te Dibesi co mam to gra jak głośnik z kompa :P dodaje troche db ale tak poza tym to jest beznadziejny
  • Poziom 14  
    osobiście wydaje mi się, ze same dwa basy zrobione na nisko - sredniotonowe (bo sredni wywalisz) troche beda za nisko grały, zreszta np tesla swoje basy mam do 3kHz wiec to tez nie daje sredniego. Jak komus pokazałem, ze sa tez tesle do 8kHz czy 15kHz, to powwedział, ze nie zagra to tak wysoko, tylko do niecałych 4kHz..
    A w Twoich kolumnach, zeby ustawienie zmieni,c może trzeba jednak dokrecic jeszcze jedne front, i w nim zrobic dziury nowe. Sredni bym zachował, chocaiz moze zmienił (tonsil GDM 13cm)
  • Poziom 14  
    Zadne tam 2X 20 cm... ani inne pierdoły tylko bierz 20 jedną a dobrą.. . zagra....
  • Poziom 26  
    w takim razie napisz jaka jedna dobra 20 radzisz?
  • Poziom 24  
    20/80/? ... ( tak sie dorzucam do tematu :P ). Ja bym brał 2x226 bo wiekszy spl bedzie a nie są drogie. Mozesz spróbować wyciąc całą przednia scianke i wsadzić nową tylko ze 30mm to sie bedzie cieżko ciąc no chyba ze masz dobry sprzet.
  • Poziom 14  
    no dobra.. czyli mam wywalić przednią ściankę. średnio mi się to podoba bo w takim układzie nie zrobię tego teraz bo nie mam wystarczających warunków. będę musiał poczekać do wiosny jak w garażu zrobi się ciepło i będę mógł przerabiać pudło bo teraz kleje farba itp itd słabo będzie wiązać. do tego czasu skompletuję nowe głośniki basy i średniotonowca no i zlutuję nowe zwrotnice. a może najlepiej będzie jak zrobię zupełnie nowe pudła. w sumie te są trochę duże... całkowita pojemność równe 70L mierzone po wewnętrznych ściankach.