Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak rozbić sygnał video na składowe 3 składowe YPbPr

24 Lis 2007 18:42 1477 3
  • Poziom 14  
    witam

potrzebuje układ (schemat układu) który zamienia (rozbija) standardowy sygnał video (przesyłany jednym przewodem) na "Component Video" YPbPr ?

z góry dziękuje za odpowiedź
    pozdrawiam

ps. nie wiem czy w dobrym dziale napisałem ten post, jeśli nie to proszę o przeniesienie
  • Poziom 43  
    http://www.alldatasheet.co.kr/datasheet-pdf/pdf_kor/19317/PHILIPS/TDA4510.html?

B-Y to chyba to samo co Pb a R-Y to chyba to samo co Pr.
    Y masz od razu na wejściu.
    Możesz jedynie odfiltrować część sygnału dokującą kolor, czyli częstotliwość 4,33MHz. Wystarczy do tego prosty filtr pasmowo-zaporowy na rezystorze, kondensdatorze i cewce.
    Jak coś niejasne to pytaj.

Jak chcesz dekodowac sygnał w innym standardzie niz PAL to wstaw TDA4555 zamiast TDA4510.
  • Poziom 39  
    W jakim celu chcesz to wogóle robić? Jakość obrazu po takiej konwersji nie ulegnie żadnej poprawie.
  • Poziom 14  
    witam
    posiadam wyświetlacz LCD z kamery i chciałbym go do czegoś wykorzystać, a sygnał video do niego jest doprowadzony przez te 3 składowe i dlatego moje pytanie. oprócz tego są tam jeszcze inne sygnały (wyglądają jak sygnały zegarowe ale tym bede się zajmował później) narazie potrzebuje jakiś schemat (jak w temacie tego postu) ponieważ z techniki video jest słaby wiec nie wiem jak powinien wyglądać. podejzewam że oprocz układu tda4510 potrzebne będą jakieś filtry tylko nie wiem jakie, dlatego proszę o jakiś gotowy schemat takiego układu.